WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Використання сучасних комп’ютерних технологій у протидії транснаціональній злочинності - Реферат

Використання сучасних комп’ютерних технологій у протидії транснаціональній злочинності - Реферат

практичних заходів. Вжито організаційних та інших заходів з удосконалення діяльності служб та підрозділів МВС України у сфері попередження, розкриття та розслідування злочинів транснаціонального характеру, у тому числі пов'язаних з викраденням та легалізацією автотранспорту.
Одним з важелів зі створення перешкод транснаціональним злочинним угрупованням є впровадження в Україні АІС "ІНБД про транспортні засоби", завдяки чому наша держава отримала можливість покращити взаємодію з правоохоронними органами зарубіжних країн з розкриття крадіжок автотранспорту та виявлення шляхів його нелегального обігу, на якісно новому рівні здійснювати процес обміну інформацією з Генеральним секретаріатом Інтерполу.
Важливим кроком у вирішенні цього завдання стало впровадження АІС "ІНБД про транспортні засоби", що уможливило покращання взаємодії з правоохоронними органами зарубіжних країн з розкриття крадіжок автотранспорту та виявлення шляхів його нелегального обігу, на якісно вищому рівні здійснювати процес обміну інформацією з Генеральним секретаріатом Інтерполу.
Завдяки функціонуванню ІНБД та запровадженню з використанням виділених каналів зв'язку корпоративної інформаційно-обчислювальної мережі значно скоротився час на проходження інформації про викрадений транспорт, були об'єднані існуючі інформаційні масиви в єдиний інтегрований банк даних, що дало позитивні результати у роботі з виявлення та розкриття злочинів, пов'язаних з викраденням транспортних засобів як в Україні, так і за її межами.
Національне центральне бюро Інтерполу в Україні зі свого боку забезпечило більш активну взаємодію з Інтерполом та відповідними правоохоронними органами інших країн з метою найбільш швидкого знищення міжнародних злочинних угруповань, спеціалізованих на викраденні, збуті та легалізації автотранспорту. При цьому активно використовується база даних АІС " ІНБД про транспортні засоби".
Впровадження АІС " ІНБД про транспортні засоби" на державному рівні та використання її Національним центральним бюро Інтерполу в Україні у 2000 р. дозволили здійснити правоохоронними органами України та іноземних держав каналами Інтерполу 38 246 контактів, з яких 12 143 (або 31 %) - з питань викрадення та легалізації викраденого транспорту (для порівняння: у 1999 році - 11 201).
В результаті заходів, здійснених робочим апаратом Національного центрального бюро Інтерполу в Україні спільно з УДАІ та іншими службами Міністерства внутрішніх справ і правоохоронними органами щодо попередження, розкриття та розслідування злочинів у сфері незаконного обігу автотранспорту, за 2000 рік розшукано 691 одиницю автотранспорту (668 викрадених за кордоном і легалізованих в Україні, 23 - викрадені на території України і переправлені за кордон).
Тільки у 2000 році співробітниками робочого апарату Національного центрального бюро Інтерполу в Україні здійснювалося супроводження 157 кримінальних і оперативно-розшукових справ стосовно злочинних угруповань та осіб, які вчинили злочини, пов'язані з викраденням автотранспорту та його легалізацією.
Сьогодні в Україну щорічно ввозиться в середньому понад 160 тис. автомобілів. Значного поширення набув такий вид злочинної діяльності, як викрадення автомобілів у країнах Західної Європи, перегін та збут їх в Україні. У 1992-1995 рр. злочинний бізнес здійснювали добре організовані спеціалізовані злочинні угруповання, що діяли на території Німеччини та Польщі. Сьогодні існують серйозні підстави вважати, що центри організованої злочинності, пов'язаної з викраденням автомобілів з країн Західної Європи, перемістилися до України та країн Балтії, а їх збут здійснюється на території всіх країн СНД. Загальна кількість автомобілів, що розшукуються в країнах СНД і через Інтерпол, перевищує 1,5 млн одиниць.
Незаконне ввезення з-за кордону автомобілів з метою їх подальшої реалізації стало одним з найприбутковіших видів діяльності організованих злочинних угруповань і набуло ознак професійної злочинної діяльності. У середньому автомобільна мафія отримує понад 5 тис. дол. США від реалізації кожного викраденого автомобіля.
Накопичений практичний досвід, а також результати наукових досліджень, проведених в Національній академії внутрішніх справ України, свідчать про те, що ефективна робота підрозділів Державтоінспекції МВС України, підвищення професійного рівня діяльності по боротьбі зі злочинним автомобільним бізнесом можливі лише за умови кардинального покращання її інформаційного забезпечення. До цього часу відсутність єдиної автоматизованої бази даних у цій сфері призводила до розрізненості інформації окремих баз даних ДАІ МВС України, неузгодженості дій митних органів та підрозділів органів внутрішніх справ, дозволяла майже без перешкод у короткий термін зареєструвати викрадений автомобіль або вивезти його за межі України.
За допомогою підсистем АІПС "Національний банк даних - "Автомобіль"", "Угон", "Угон-СНД та Інтерполу" співробітниками оперативних підрозділів органів внутрішніх справ України останнім часом викрито ряд злочинних угруповань, діяльність яких з незаконного обігу транспортних засобів мала транснаціональний характер. Проблема боротьби з викраденням транспортних засобів та їх подальшою легалізацією, а також вивчення міжнародного аспекту цього питання залишаються одним з основних напрямів діяльності Національного центрального бюро Інтерполу в Україні.
Розшук і затримання викрадених транспортних засобів в Україні здійснюється оперативними підрозділами МВС України: службами карного розшуку, Державтоінспекції. Значний обсяг затримання автомобілів здійснюється спецпідрозділом ДАІ "Кобра" під час комплексних "відпрацювань" окремих областей України.
Завдяки інформації АІС "ІНБД про транспортні засоби" постійно виявляються підробки в документах, ідентифікаційних номерів агрегатів транспортних засобів, отримується інформації щодо викрадення транспортного засобу за кордоном (вилучення автомобіля як речового доказу по кримінальній справі), після чого через НЦБ Інтерполу в Україні проводиться взаємодія з оперативно-розшукових заходів для спільної протидії міжнародним злочинним угрупованням.
Впровадження АІС "ІНБД про транспортні засоби" дозволило підрозділам карного розшуку, ДАІ та іншим підрозділам органів внутрішніх справ значно підвищити ефективність перевірки транспортних засобівна предмет викрадення, розтаможування, законності придбання при їх реєстрації, нагляді за дорожнім рухом, перетинанні кордону і виявлення при цьому викрадених за кордоном та контрабандних транспортних засобыв.
АІС "ІНБД про транспортні засоби" постійно використовується НЦБ Інтерполу в Україні, підрозділами Головного управління боротьби з організованою злочинністю, Головного управління карного розшуку та іншими службами у протидії транснаціональним злочинним групам, що спеціалізуються на викраденні та незаконній легалізації транспортних засобів.
Таким чином, можна дійти до висновків, що перспективність розробленої системи полягає в тому, що вона весь час розвивається, удосконалюється, має можливість подальшого нарощування технічних та соціальних функцій.

 
 

Цікаве

Загрузка...