WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні - Реферат

Конституційний Суд України - єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні - Реферат

конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з посади в порядку імпічменту.
У конституційному поданні зазначаються:
1) повне найменування органу, посадової особи, які надсилають конституційне подання згідно з правом, наданим Конституцією та законами України;
2) відомості про представника за законом або уповноваженого за дорученням;
3) повне найменування, номер, дата ухвалення, джерело опублікування (у разі публікації) правового акта, конституційність якого (окремих його положень) оспорюється чи який потребує офіційного тлумачення;
4) правове обґрунтування тверджень щодо неконституційності правового акта (його окремих положень) або необхідності в офіційному тлумаченні;
5) дані щодо інших документів і матеріалів, на які посилаються суб'єкти права на конституційне подання (копії цих документів і матеріалів додаються);
6) перелік документів і матеріалів, що додаються. Конституційне подання, документи та інші матеріали до нього подаються у трьох примірниках.
Суб'єктами права на конституційне подання з питань прийняття рішень Конституційним Судом України є:
- Президент України;
- не менш як сорок п'ять народних депутатів України (підпис депутата не відкликається);
- Верховний Суд України;
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
- Верховна Рада Автономної Республіки Крим.
Суб'єктами права на конституційне подання з питань надання висновків Конституційним Судом України є:
- Президент України;
- Верховна Рада України;
- не менш як сорок п'ять народних депутатів України (підпис депутата не відкликається);
- Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;
- Верховний Суд України;
- Кабінет Міністрів України, інші органи державної влади;
- Верховна Рада Автономної Республіки Крим;
- органи місцевого самоврядування.
Конституційне звернення - це письмове клопотання до Конституційного Суду України про необхідність офіційного тлумачення Конституції України та законів України з метою забезпечення реалізації чи захисту конституційних прав та свобод людини і громадянина, а також прав юридичної особи.
У конституційному зверненні зазначаються:
1) прізвище, ім'я, по батькові громадянина України, іноземця чи особи без громадянства, адреса, за якою особа проживає, або повна назва та місцезнаходження юридичної особи;
2) відомості про представника особи за законом або уповноваженого за дорученням;
3) статті (окремі положення) Конституції України або Закону України, тлумачення яких має бути зроблене Конституційним Судом України;
4) обґрунтування необхідності в офіційному тлумаченні положень Конституції України або законів України;
5) дані щодо інших документів і матеріалів, на які посилаються суб'єкти права на конституційне звернення (копії цих документів і матеріалів додаються);
6) перелік документів і матеріалів, що додаються. Конституційне звернення, документи та інші матеріали до нього подаються у трьох примірниках.
Суб'єктами права на конституційне звернення з питань надання висновків Конституційним Судом України є громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи.
Конституційне подання або конституційне звернення може бути відкликане за письмовою заявою суб'єкта, який його подав до Конституційного Суду України, у будь-який час до дня розгляду на пленарному засіданні Конституційного Суду України.
Строк провадження у справах за конституційними поданнями не повинен перевищувати трьох місяців.
У разі провадження за конституційним поданням, яке визнане Конституційним Судом України невідкладним, строк розгляду такого подання не повинен перевищувати одного місяця.
Строк провадження у справах за конституційними зверненнями не повинен перевищувати шести місяців. Строки конституційного провадження починають обчислюватися з дня прийняття процесуальної ухвали про відкриття конституційного провадження у справі.
Процесуальна ухвала про припинення провадження у справі за конституційним поданням, конституційним зверненням, що відкликається, ухвалюється на засіданні Конституційного Суду України.
Підставами для відмови у відкритті провадження у справі в Конституційному Суді України є:
1) відсутність встановленого Конституцією України та законами права на конституційне подання, конституційне звернення;
2) невідповідність конституційного подання, конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, цим Законом;
3) непідвідомчість Конституційному Суду України питань, порушених у конституційному поданні, конституційному зверненні.
Відкриття провадження у справі у Конституційному Суді України за конституційним поданням чи конституційним зверненням ухвалюється Колегією суддів Конституційного Суду України або Конституційним Судом України на його засіданні.
Справа, за якою відкрито конституційне провадження, розглядається Конституційним Судом України на пленарному засіданні. Дата розгляду справи Конституційним Судом України визначається Головою Конституційного Суду України.
У складі Конституційного Суду України утворюються колегії суддів для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними поданнями та колегії суддів для розгляду питань щодо відкриття провадження у справах за конституційними зверненнями.
На засіданнях Конституційного Суду України розглядаються всі питання, що потребують вирішення Конституційним Судом України, крім тих, що вирішуються на його пленарних засіданнях, відповідно до закону.
Засідання Конституційного Суду України є повноважним, якщо на ньому присутні не менше одинадцяти суддів Конституційного Суду України.
Рішення Конституційного Суду України на його засіданнях приймається, якщо за це рішення проголосувало більше половини суддів Конституційного Суду України, які брали участь у засіданні.
Ухвалена Конституційним Судом України на його засіданні процесуальна ухвала про відмову у відкритті провадження у справі в Конституційному Суді України є остаточною.
Конституційний Суд України на своїх пленарних засіданнях розглядає справи, провадження в яких відкрито за конституційними поданнями та конституційними зверненнями, а також інші питання, віднесені до розгляду Конституційним Судом України на його пленарних засіданнях.
Конституційний Суд України за результатами розгляду справ щодо конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим ухвалює рішення.
Конституційний Суд України може визнати неконституційним правовий акт повністю або в окремій його частині.
Конституційний Суд України дає висновки у справах з питань:
- офіційного тлумаченняКонституції України та законів України;
- відповідності Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов'язковість;
- щодо дотримання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про

 
 

Цікаве

Загрузка...