WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або порушення правил Тех. експлуатації - Реферат

Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або порушення правил Тех. експлуатації - Реферат

з чотирьох частин i примітки. У частині 1 ст. 289 КК дається характеристика об'єктивних ознак складу злочину, як незаконного заволодіння транспортним засобом з будь-якою метою. Перелік транспортних засобів, які е предметом злочину, дається в примітці до ст. 286 КК.
Відповідно до примітки ст. 289 КК пid незаконним заволодінням транспортним засобом слід розуміти вчинене умисно з будь-якою метою протиправне вилучення будь-яким способом транспортного засобу у власника чи користувача, всупереч їx волі.
Заволодіння може здійснюватися таємно або викрито, шляхом обману або зловживання довірою. Воно може мати місце під час руху транспортного засобу, коли винний установлює контроль, примушує водія виконувати його розпорядження i рухатися в зазначеному напрямку. Заволодіння носить протиправний характер. Це означає, що винний не має права на використання транспортного засобу для поїздки на ньому. Протиправність відсутня у випадках, коли поїздка на транспортному засобі відбувається в стані крайньої необхідності, наприклад, для доставки важко хворого до лікаря, або для усунення небезпеки, яка виникла внаслідок пожежі, повені тощо.
Закінченим злочин визнається з моменту запуску двигуна та початку руху або теля початку буксирування без запуску двигуна. Проникнення в гараж чи у транспортний засіб, спроба запустити двигунмають розглядатися як замах на заволодіння транспортним засобом.
Суб'єктивна сторона злочину виражається тільки в прямому умислі. Заволодіння може відбуватися з будь-якою метою: для привласнення транспортного засобу, для доставки вантажу, для того, Щоб доїхати до певного місця, або навіть покататися, тощо.
Суб'єктом злочину, передбаченого ч. 1 ст. 289, е особа, яка досягла 16-річного віку, а злочинів, передбачених частиками 2 та 3 ct. 289, - 14-річного віку. Судова практика не визнає суб'єктом Цього злочину членів сім'ї власника транспортного засобу, водив, за якими такий засіб закріплений.
У частині 2 ст. 289 КК передбачена відповідальність за ті самі да, вчинені за попередньою змовою групою осіб або повторно, або поєднані з насильством, що не е небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинені з проникненням до приміщення чи шше сховище, або якщо вони завдали значно матеріальної шкоди потерплому.
Відповідно до абз. 2 примітки ст. 289 КК під повторністю слід розуміти вчинення таких дій особою, яка раніше вчинила незаконне заволодіння транспортним засобом або злочин, передбачений статтями 185-187, 189-191, 262 КК.
Заволодіння транспортним засобом із проникненням до приміщення або сховища означав вторгнення до приміщення або іншого сховища з метою заволодіння транспортним засобом. Воно може здійснюватися таємно, викрито, з подоланням перешкод чи опору потерпілого, шляхом обману тощо.
Приміщення - це різного роду будівлі, споруди, які призначені для розміщення транспортних засобів або іншого майна. інше сховище - це призначене для постійного або тимчасового збереження (стоянки) транспортних засобів ділянки території, які обладнані огорожею, навісом, іншими технічними засобами чи забезпечені охороною.
Частина 3 ст. 289 КК встановлює більш сувору відповідальність за заволодіння транспортним засобом, що поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або вчинене організованою групою, або щодо транспортного засобу, вартють якого у двісті п'ятдесят ра-зів перевищуе неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Частина 4 статті передбачає спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка вперше вчинила да, перед-бачені щ'ею статтею (за винятком випадків незаконного заволодіння транспортним засобом із застосуванням будь-якого насильства до потерпілого чи погрозою застосування такого насильства). При цьому особа має добровільно заявити про це правоохоронним органам, повернути транспортний засіб власнику та повнютю вщшкоду-вати завдані збитки. Таке звільнення є прерогативою суду.
Покарання за злочин: за ч. 1 ст. 289 - штраф від одної тисячі до одної тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років; за ч. 2 ст. 289 - позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років; за ч. 3 ст. 289 - позбавлення волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна.
Знищення, шдробка або замша номерів вузлгв та агрегатов транспортного засобу (ст. 290). У диспозицп статті об'ектив-на сторона описана як знищення, шдробка або замша ідентифіка-щйного номера, номерів двигуна, шасі або кузова, або заміна без дозволу відповідних органів номерноі панелі з ідентифікацшним номером транспортного засобу.
Безпосередшм об'ектом цього злочину є суспільні вщносини, що забезпечують порядок реестраци транспортних засобів, вірогідність номерів їхніх основних частин та агрегатів. Предметом е двигун, кузов, шасі чи номерна панель, на яких заводським способом зроблені позначення номерів. При реестрацп транспортних засобів у техшчний паспорт заносяться ці номери, за якими такий засіб може бути ідентифіковано. При знищенні номерів забиваються всі цифри чи літери з агрегату, а при шдробщ змінюеться одна чи кіль-ка цифр чи літер.
Суб'єктивна сторона злочину виражаеться в прямому умислі.
Суб'ектом злочину е особа, яка досягла 16-річного віку.
Покарання за злочин: за ст. 290 - штраф у розмірі від п'ятде-сяти до двохсот неоподатковуваних мішмумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років.

 
 

Цікаве

Загрузка...