WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або порушення правил Тех. експлуатації - Реферат

Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або порушення правил Тех. експлуатації - Реферат

Випуск в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів або порушення правил Тех. експлуатації
(ст. 287). В диспозиції статті описані ознаки об'єктивної сторони складу злочину: випуск в експлуатацію заважмо технічно несправних транспортних засобів, допуск до керування транспортним засобом особи, яка перебуває в стані сп'яніння або не має права на керування транспортним засобом, чи шле грубе порушення правил експлуатації транспорту, що забезпечують дорожній рух, вчинене особою, відповідальною за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, якщо це спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, тяжке тілесне ушкодження або його смерть.
В КК законодавець назвав види транспортних засобів, на яких може вчинюватись цей злочин (примітка до ст. 286 КК).
Об'єктивна сторона злочину характеризується трьома ознаками: а) діянням; б) наслідками; в) причинним зв'язком між діянням i наслідками.
Діяння (дія або бездіяльність) характеризується випуском в експлуатацію технічно несправних транспортних засобів, тобто в дозволі на виїзд у рейс чи поїздку транспортного засобу з несправностями гальмової системи, рульового управління, зовнішніх світлових приборів, склоочисників, коліс тощо.
Допуск до керування транспортним засобом особи, яка перебуває в стані сп'яніння, що може бути викликане вживанням останньою алкогольних напоїв, наркотичних засобів, інших токсичних речовин, що одурманюють тощо. Керування - це безпосереднє виконання особою функцій водія під час руху, тобто якщо особа, сівши за кермо, приводить транспортний засіб у рух.
Для кваліфікації злочину не має значення місце керування транспортним засобом - це може бути шлях, вулиця, місце стоянки автомобіля, двір, територія підприємства тощо.
Допуск до керування транспортним засобом особи без прав на керування має місце у разі, якщо у особи взагалі відсутнє посвідчення водія або вона позбавлена прав водія, або не має вщповщного дозволу (категорії) для керування певним видом транспорту.
Інше грубе порушення правил експлуатації транспорту може виражатися в порушенні режиму роботи водив, у невиконанні інших вимог, які забезпечують безпеку експлуатації транспорту, у випуску в рейс iз тяжкими умовами руху водив, кваліфікація яких не впроваджене підвищеним вимогам, у невиконанні вимог регулярного медичного огляду водив.
Наслідками злочину е середньої тяжкості, тяжкі тілесні ушкодження, загибель однієї i більше осіб. Встановлення причинного зв'язку в цьому злочині має певну складність, тому що він носить опосередкований характер. Шкідливі наслідки спричиняються не безпосередньо винним, а діянням іншої особи - водієм транспортного засобу.
Суб'єктивна сторона цього злочину характеризується складною формою вини. Завідомість, яка вказана в диспозиції статті стосовно діяння, означає, що особі відомо про безумовну, явну технічну несправність транспортного засобу, про інші грубі порушення правил експлуатації, що забезпечують безпеку руху. Усвідомлюючи суспільну небезпеку i протиправність своєї поведінки i вчиняючи Цей злочин, винний бажає скоїти діяння, вказане у статті.
Психічне ставлення особи до суспільно небезпечних наслідків виражається в необережності (злочинна самовпевненість або недбалість).
Покарання за злочин: за ст. 287 - штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з відповідальністю за технічний стан або експлуатацію транспортних засобів, на строк до трьох років або без такого.
Порушення правил, норм i стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху (ст. 288). В депозитна статті ознаки об'єктивної сторони складу злочину викладені, як порушення правил, норм i стандарт, що стосуються убезпечення дорожнього руху, вчинене особою, відповідальною за будівництво, реконструкцію, ремонт чи утримання шляхів, вулиць, залізничних переїздів, інших шляхових споруд, або особою, яка виконує такі роботи, якщо це порушення спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, тяжке тілесне ушкодження або смерть.
3 об'єктивна сторона злочин характеризуються трьома ознаками: а) діянням (дією або бездіяльністю); б) наслідками; в) причинним зв'язком між діянням i наслідками.
Діяння виражається в порушенні правил, норм i стандартів при будівництві, реконструкції, ремонті або утримуванні шляхів. Наслідками цього злочину можуть бути середньої тяжкості тшесне ушкодження, тяжке тшесне ушкодження, смерть потерпілого.
Причинний зв'язок у цьому злочині носить, як правило, опосередкований характер.
Суб'єктивна сторона цього злочину визначаться складають його об'єктивні сторони. Вина щодо порушення правил, норм i стандартів може бути як умисною (прямий умисел), так i необережною (злочинна недбалість). Психічне ставлення винного до суспільно небезпечних наслідків може виражатися тільки в необережності (злочинній самовпевненості або злочинній недбалості).
Суб'єкт злочину - особа, яка досягла 16-річного віку, відповідальна за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію автомобільних шляхів, вулиць, залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів та інших споруд, а також особа, яка виконує зазначені Роботи Покарання за злочин: за ст. 288 - штраф до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до п'яти років.
Незаконне заволодіння транспортним засобом (ст. 289). Стаття складається

 
 

Цікаве

Загрузка...