WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інші злочини у сфері безпеки виробництва - Реферат

Інші злочини у сфері безпеки виробництва - Реферат

або радіоактивні матеріали. Ядерними матеріалами є: уран, плутоній, у вигляді металу, сплаву, хімічного концентрату, будь-який інший матеріал, що містить вказані речовини в певній концентрації. Радіоактивними е джерела іонізуючого випромінювання, природного або штучного походження, що знаходяться в будь-якому стаж. До виробництв, де використовуються ядерні матеріали, вщносяться атомні станції, споруди i комплекси з промисловими, експериментальними i дослідницькими ядерними реакторами i ядерними стендами тощо. До виробництв, що містять радіоактивні матеріали, вщносяться, зокрема, сховища радіоактивних відходів.
Основним нормативним актом, що регулює безпеку використання ядерних i радіоактивних матеріалів, у тому числі на виробництві, е Закон України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" від 8 лютого 1995 р.1
Порушеннями правил безпеки є, зокрема, допуск до роботи осіб, які не мають права працювати на об'єктах атомної енергетики, порушення фізичного захисту атомних реакторів або установок, в яких використовуються радіоактивні матеріали.
Наслідками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 274, е: створення загрози загибелі людей або настання інших тяжких наслідків, або заподіяння шкоди здоров'ю потерпілого. Між порушеннями правил i вказаними наслідками необхідно встановлюватипричинний зв'язок.
3 суб'єктивної сторона злочин, що розглядається, може мати змішану або необережну форми вини.
Суб'єктом злочину можуть бути: громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, службові особи, робітники та службовці, сторонні виробництву особи, які зобов'язані дотримуватися на виробництві правил ядерної чи радіаційної безпеки.
Частина 2 ст. 274 встановлює відповідальність за те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.
Покарання за злочин.'. за ч. 1 ст. 274 - обмеження волі на строк до чотирьох років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років; за ч. 2 ст. 274 - позбавлення волі на строк від трьох до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель i споруд (ст. 275). У частині статті злочин Відомості Верховної Ради України. - 1995. - № 12. - Ст. 81.
як порушення під час розроблення, конструювання, виготовлення чи зберігання промислової продукції правил, що стосуються безпечного п використання, а також порушення під час проектування чи будівництва правил, що стосуються безпечної експлуатації будівель i споруд, особою, яка зобов'язана дотримуватися таких правил, якщо це створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяло шкоду здоров'ю потерпілого.
Небезпека таких порушень полягає в тому, що вони можуть спричинити небезпечні для споживача продукції наслідки: загоряння, вибух, техногенну аварію, зруйнування будівель i споруд, що супроводжується нещасними випадками, знищенням майна.
Основним безпосереднім об'єктом злочину є безпека використання промислової продукції i безпека експлуатації будівель i споруд.
Потерпілими від злочину є споживачі промислової продукції:
які працюють на інших виробництвах, що користуються нею в побуті, а також особи, які працюють, проживають або іншим чином використовують будівлі та споруди.
3 об'єктивної сторона злочин може мати місце при порушенні правил, що забезпечують безпечне використання промислової продукції, при розробці або конструюванні такої продукції (наприклад, серйозні прорахунки при розробці ракет-носіїв, авіаційних двигунів, турбін тощо) або в процесі п виготовлення чи зберігання. Так, при виготовленні продукції можуть бути використані недоброякісні матеріали, а при н зберіганні - порушені, наприклад, вимоги температурних режимів. Крім того, з об'єктивної сторони злочин може бути виражений в порушенні правил безпеки при проектуванні або будівництві будівель i споруд (наприклад помилки, допущені при проектуванні будинків, виступу від встановлених технологій будівництва мостів, висотних споруд, складних перекриттів, виступаючих елементів будівель тощо).
Насл1дками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 275, е: створення загрози загибелі людей або настання інших тяжких наслідків; або заподіяння шкоди здоров'ю потерпілого. Між порушеннями правил i вказаними наслідками потрібно встановлювати причинний зв'язок.
3 суб'єктивної сторони злочин, що розглядається може мати змішану або необережну форми вини.
Суб'єктом злочину можуть бути: громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності; службові особи, конструктори, проектувальники, робочі промислового або будівельного виробництва, зобов'язали дотримувати правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель i споруд.
Частина 2 ст. 275 КК встановлює відповідальність за те саме діяння, якщо воно спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки.
Покарання за злочин: за ч. 1 ст. 275 - штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого; за ч. 2 ст. 275 - виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк від двох до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

 
 

Цікаве

Загрузка...