WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Використання офшорних юрисдикцій при здійсненні сумнівних фінансових операцій - Реферат

Використання офшорних юрисдикцій при здійсненні сумнівних фінансових операцій - Реферат

можуть бути віднесені владою до офшорних зон.
Так, останнім часом значно збільшився інтерес до таких юрисдикцій, якВеликобританія і США. Ці території не вважаються офшорними зонами. Нерезидентні компанії, зареєстровані на зазначених територіях, якщо не здійснюють в країні реєстрації ніякої діяльності, - податок на прибуток не сплачують. У той самий час у разі використання резидентної компанії (механізм реєстрації резидента в цих країнах - досить простий і дешевий) у зв'язку з офшорною, наприклад на Багамських Островах, податкові виплати можна скоротити до мінімуму завдяки податковому плануванню.
На практиці взаємодія компанії, що забезпечує збереження коштів, і компанії, що виконує функції престижності, може відбуватися у такий спосіб. Реєструється панамська компанія з акціями на пред'явника, що згодом засновує резидентну компанію у Великобританії. Британська компанія, працюючи за агентською угодою з офшором, проводить через свій рахунок всі операції, отримуючи за це відповідний відсоток (як правило, дуже незначний), з якого і виплачує податок на прибуток. Інші кошти переказуються на рахунок офшорної компанії. Робота з агентської угоди ведеться за відсутності угоди про запобігання подвійного оподатковування між офшорною юрисдикцією та Великобританією. При наявності угоди компанія, зареєстрована у Великобританії, повинна також сплачувати податки в країні здійснення бізнесу. Реально ж перевірити виплату податків неможливо. За інформацією фахівців, законодавство Великобританії не вимагає надавати які-небудь документи, що підтверджують сплату податків в іншій країні. Британські податкові органи, навіть підозрюючи несплату податків, не бажають доходити до правди, адже податки в будь-якому разі будуть виплачені за місцем виникнення джерела доходу.
Для проведення масштабних фінансових операцій найчастіше використовуються компанії з однаковими назвами. Наприклад, компанія в Панамі засновує дочірню компанію з тією же назвою в США, або просто реєструються дві компанії з однією назвою в різних юрисдикціях. Рахунки таких компаній відкриваються в різних відділеннях одного банку або в різних банках. У разі потреби контракт підписує компанія-резидент США, а оплата здійснюється на рахунок компанії з Панами.
Останнім часом стала популярною реєстрація компаній на Кіпрі, що переважно зв'язано з широкомасштабною рекламною кампанією з просування Кіпру на ринок СНД. Реєстрація на Кіпрі вигідна компаніям, що ведуть бізнес в Україні, оскільки між двома країнами існує договір про запобігання подвійному оподатковуванню. На сьогодні на Кіпрі зареєстровано величезну кількість банків, інвестиційних фондів, відомих фірм. Обов'язкова звітність, необхідна в цій юрисдикції, підвищує ступінь довіри до кіпрських компаній з боку ділових партнерів. У той самий час деякі експерти звертають увагу на той факт, що Кіпр, як і Латвія, має угоду про правову взаємодопомогу з Україною.
Фінансові діячі, злочинці також користуються загальним правилом: створювати офшорні компанії в різних зонах. Іноді для страхування створюють декілька простих офшорних компаній (у зонах з високим ступенем конфіденційності), а також компанію у престижній юрисдикції. Крім того, для "замаскування" такої діяльності періодично змінюють офшорні компанії, оскільки вони можуть "надокучити" правоохоронним і контролюючим органам.
Розширення схем використання офшорних компаній в бізнесі уможливило для збільшення переліку послуг, що супроводжують їх відкриття. Якщо раніше власники офшорних компаній обмежувалися одержанням юридичної адреси для документів та номером факсу з метою підтримки зв'язку зі своїм центральним офісом, то тепер клієнти готові до сплати за "серйозність" статусу компанії. Сьогодні досить популярний віртуальний офіс (номер телефону з автоматичним переадресуванням повідомлення до будь-якої країни або персональна телефонна лінія з секретарем та автовідповідачем), що дозволяє вести розмову про те, що дана компанія є незалежною юридичною особою, а не прикриває діяльність її власника.
Досвідчені махінатори поступово уникають схем роботи через прибалтійські банки (якоюсь мірою вже скомпрометованих). Зазначені схеми вже прораховуються контролюючими службами. У сфері співробітництва з обміну інформацією з іншими державами служби контролю прибалтійських країн дотримуються міжнародних стандартів. З 1999 року Латвія, Естонія та Литва входять до міжнародної організації Egmont Group, яка поєднує контрольні служби 53 держав. Таким чином, традиційна схема типу "компанія у штаті Делавер з рахунком у прибалтійському банку" вже не підходить ні для солідного бізнесу, ні для завуальовування перед правоохоронними органами.
Останнім часом мета використання офшорних компаній трохи змінилася. Якщо раніше офшорна компанія була необхідна в основному для вивозу капіталу, то тепер вона виступає ефективним інструментом стабілізації платежів, регулювання ціни експортно-імпортних контрактів, самофінансування, продажу авторських прав, оплати валютних контрактів на території України, передачі устаткування до лізингу, наймання персоналу, постачань давальницької сировини, купівлі нерухомості за кордоном. Офшор також є найбільш ефективним механізмом внесення інвестицій в Україну. За оцінками фахівців, понад 80 % інвестицій в Україну внесено українцями через офшорні компанії. Для цього можуть використовуватися взаємовигідні угоди, кредитні лінії, дочірні та спільні підприємства. Внесення іноземних інвестицій може здійснюватися також через устаткування і технології як зворотна фінансова допомога. При цьому необхідно реєструвати інвестиції в Національному банку, що гарантує повернення коштів з України.
За останні три роки Кіпр став однією з перших за величиною країною-інвестором у держави СНД і України. Багато в чому це пояснюється тим, що західні бізнесмени використовують Кіпр як міст для ділових контактів з Україною та країнами Східної Європи. Ця країна має цілу систему міждержавних податкових угод з Чехією, Болгарією, Угорщиною, Румунією, Росією, Словаччиною, Польщею, Україною та Югославією. Основним пунктом цих угод є взаємне звільнення дивідендів, відсотків від продажу, банківських відсотків та інших доходів від оподатковування. Тому створення та використання офшорних компаній Кіпру - один з найбільш ефективних способів одержання дивідендів, відсотків та інших доходів від операцій у країнах Східної Європи.
Сьогодні компанії України і країн Східної Європи відчувають гостру потребу у значному обсязі капіталовкладень, забезпечити який за рахунок внутрішніх джерел неможливо. Для цих компаній життєво необхідним є залучення коштів закордонних інвесторів. При цьому вигоди у виді збільшення обсягу інвестицій для країн Східної Європи завдяки використанню західними компаніями переваг податкових угод між цими країнами і Кіпром, на думку експертів, цілком компенсують втрати цих країн через

 
 

Цікаве

Загрузка...