WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Розголошення комерційної таємниці. Незаконна приватизація державного, комунального майна - Реферат

Розголошення комерційної таємниці. Незаконна приватизація державного, комунального майна - Реферат

органів приватизації та інші особи, яким відповідно до чинного законодавства заборонено займатися підприємницькою діяльністю. У такій приватизації не передбачається і участь посередників.
Державною програмою приватизації стосовно конкретних об'єктів можуть бути встановлені інші обмеження або особливості участі покупців у приватизації, включаючи галузеві та сумарні квоти на придбання юридичними особами державного майна та акцій.
Законодавство про порядок проведення відкритих торгів встановлює, що у тендерах з продажу пакетів акцій ВАТ не дозволяється брати участь: 1) радникам; 2) їх афілійованим особам. Радник - це юридична особа (група юридичних осіб), яка надає послуги з підготовки та проведення відкритих торгів. До афілійованих осіб, які виключаються з процедури торгів, належать: а) юридичні особи, які безпосередньо або опосередковано володіють (або мають право за договором на придбання) 10 або більше відсотками акцій (паїв, часток) радника; б) юридичні особи, в яких радник безпосередньо або опосередковано володіє 10 або більше відсотками акцій (паїв, часток); в) юридичні особи, які безпосередньо чи опосередковано мають спільно з радником компанію, яка є їх учасником; г) фізичні особи, які обіймають керівні посади в зазначених вище компаніях або отримали від них позику в будь-якій формі, розмір якої перевищує 10 000 доларів США, а також члени їхніх сімей; д) фізичні особи, які безпосередньо або опосередковано володіють 10 або більше відсотками акцій (паїв, часток) у зазначених вище компаніях, а також члени їхніх сімей; е) юридичні особи, в яких зазначені вище особи безпосередньо або опосередковано володіють 10 або більше відсотками акцій (паїв, часток), а також члени їхніх сімей.
Приватизацію неправомочною особою слід вбачати і в тому разі, коли договір купівлі-продажу державного або комунального майна укладається між покупцем і таким продавцем, який не є належним органом приватизації.
Злочин, передбачений ст. 233, є закінченим з моменту незаконної приватизації державного або комунального майна. При цьому слід мати на увазі, що, за загальним правилом, право власності на приватизований об'єкт переходить до покупця з моменту нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу майна.
Незаконну приватизацію державного або комунального майна, яка поєднується з викраданням майна, фіктивним підприємництвом або кримінальне караними порушеннями законодавства про банкрутство, потрібно кваліфікувати за сукупністю злочинів, передбачених ст. 233 і, зокрема, ст. ст. 190, 191, 205, 219, 220.
4. Суб'єктом злочину є осудна особа, яка досягла 16-річного віку і бере безпосередню участь у приватизації державного чи комунального майна. За ст. 233 можуть кваліфікуватись, зокрема, діяння працівників державних органів приватизації та органів місцевого самоврядування, голів та членів інвентаризаційних комісій, комісій з приватизації об'єктів, тендерних комісій, комісій, створюваних для визначення частки держави в статутному фонді підприємств у порядку їх передприватизаційної підготовки, службових осіб (у першу чергу керівників і головних бухгалтерів) підприємств, які підлягають приватизації, фізичних осіб та службових осіб юридичних осіб - покупців державного чи комунального майна. Суб'єктом злочину можуть визнаватися також працівники тих юридичних осіб, які на підставі угод, укладених з державними органами приватизації, здійснюють продаж державного майна, у т.ч. у формі проведення аукціонів.
Дії експерта, який сприяв заниженню вартості об'єкта приватизації, слід кваліфікувати за ч. 5 ст. 27 і ст. 233 як пособництво незаконній приватизації державного або комунального майна. За наявності для цього підстав така ж кримінально-правова оцінка має даватись діям працівників посередницьких організацій.
За наявності підстав за зловживання в процесі приватизації державного або комунального майна службові особи, у т.ч. державних органів приватизації, повинні притягуватись до відповідальності за вчинення злочинів у сфері службової діяльності (зокрема за ст. ст. 364, 366, 368).
5. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.
6. Кваліфікуючими ознаками злочину (ч. 2 ст. 233) є незаконна приватизація майна державної чи комунальної власності: 1) у великих розмірах; 2) вчинена за попередньою змовою групою осіб.
Незаконна приватизація вважається вчиненою у великих розмірах, якщо вартість приватизованого майна у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (примітка до ст. 233).
Про поняття вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб див ст. 28 і коментар до неї.
Конституція Україна (ст. ст. 13, 41, 85, 142).
Закон України "Про підприємства в Україні' від 27 березня 1991 р. (ст. ст, 2,10, 37-39).
Закон України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" в редакції від 15 травня 1996р.
Закон України 'Про особливості приватизації майка в агропромисловому комплексі" від 10 липня 1996р.
Закон України " Про приватизацію державного майна" в редакції від 19 лютого 1997р.
Закон України "Про місцеве самоврядування" від 21 травня 1997 р, (ст. ст. 1, 16, 26, 29, 60).
Закон України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" від 3 березня 1938 р.
Закон України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" від 7 липня 1999 р.
Закон України "Про державну програму приватизації" від 18 травня 2000 р.
Закон України "Про особливості приватизації підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони Укра'іни" від 18 травня 2000 р.
Указ Президента України "Про особливості приватизації об'єктів незавершеного будівництва" № 591 від28травня 1999р.
Рішення КС у справі щодо приватизації державного майна № 01/1501-97 від 1 липня 1998 р.
Рішення КС у справі про визначення способу малої приватизації № 1-16/2000 від 13 грудня 2000 р.
Положення про представництво Фонду державного майна України у районі, місті. Затверджене постановою КМ№ 412 від 15 червня 1994 р.
Методика оцінки вартості майна під час приватизації. Затверджена постановою КМ № 1554 від 12 жовтня 2000 р.
Перелік офшорних зон. Затверджений розпорядженням КМ № 106-р від 1 березня 2000 р.
Положення про комісію з приватизації. Затверджене наказом ФДМ від 15 липня 1997р. №743
Положення про умови укладення (переукладення) угоди про продаж майна, що перебуває у державній власності. Затверджене наказом ФДМ №601 від 27 березня 1998р.
Положення про порядок вивчення потенційних покупців на об екти приватизації. Затверджене наказом ФДМ № 1798 від ЗО серпня 2000 р.
Порядок надання державними органами приватизації згоди на подальше відчуження об'єктів,придбаних покупцями державного майна за договорами купівлі-продажу. Затверджений наказом ФДМ № 500 від ЗО березня 2001 р.
Положення про порядок експертної оцінки цілісних майнових комплексів під час їх приватизації шляхом викупу та конкурентними способами. Затверджене наказом ФДМ № 763 від 28 квітня 2001 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...