WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Погроза вчинити викрадання або використати радіоактивні матеріали. Незаконне ввезення на територію. України відходів і вторинної сировини - Реферат

Погроза вчинити викрадання або використати радіоактивні матеріали. Незаконне ввезення на територію. України відходів і вторинної сировини - Реферат

обов'язковою
ознакою злочину у його першій - третій формах є створення небезпеки: 1) загибелі людей; 2) настання інших тяжких наслідків, "а у четвертій формі - загибель людей або інші тяжкі наслідки,
Наслідки у вигляді загибелі людей або інших тяжких наслідків утворюють кваліфіковані види злочину, передбаченого ч. 1 ст, 267
Зміст вказаних наслідків такий само, як і щодо інших злочинів проти громадської безпеки (див., зокрема, ст. ст. 265, 266).
4. Суб'єктом злочину є особа, на яку покладено обов'язки по дотриманню відповідних правил.
5. Суб'єктивна сторона злочину визначається ставленням до наслідків і характеризується необережністю. Ставлення ж винного до порушення вказаних у ст. 267 правил може бути умисним або необережним.
Закон України "Про пожежну безпеку" від 17грудня 1993р
Закон України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" віо 8 лютого 1995 р.
Закон України "Про поводження з радіоактивними відходами" від ЗО червня ІУуо р.
Положення про дозвільну систему. Затверджене постановою КМ №576 віо 12 жовтня 1992р.
Незаконне ввезення на територію України відходів і вторинної сировини
1. Ввезення на територію України чи транзит через її територію відходів або вторинної сировини без належного дозволу-
караються штрафом до ста неоподатковуванихмінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ввезення на територію України чи транзит через її територію речовин або матеріалів, що належать до категорії небезпечних відходів, які забороняються до ввезення,-
караються штрафом від п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.
1. Об'єктом злочину є безпека поводження з відходами і вторинною сировиною. Неконтрольоване розповсюдження таких предметів загрозливе для життя і здоров'я людей, природного середовища, матеріальних цінностей - тобто воно порушує громадську безпеку.
2. Предметом злочину є: 1) відходи; 2) вторинна сировина (ч. 1 ст. 268); 3) речовини або матеріали, що належать до категорії небезпечних відходів, які забороняються до ввезення на територію України ('ч. 2 ст. 268).
Поняттям відходів охоплюються будь-які речовини, матеріали і предмети, які утворюються у процесі діяльності людини і в подальшому не використовуються за місцем утворення чи виявлення і яких власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення. При цьому радіоактивними відходами вважаються матеріальні об'єкти та субстанції, активність радіонуклідів або радіоактивне забруднення яких перевищує межі, встановлені діючими нормами, за умов, що використання цих об'єктів та субстанцій не передбачається.
Вторинна сировина - це залишки виробництва та побуту (вже використана сировина, тара, відпрацьовані матеріали), які придатні для переробки і використовуються повторно.
Речовини або матеріали, що належать до категорії небезпечних відходів, які забороняються до ввезення, - це відходи, фізичні, хімічні чи біологічні характеристики яких створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров'я людини, та які потребують спеціальних методів поводження з ними. До них, зокрема, належать, непотрібні фармацевтичні товари, ліки та препарати, свиняча гноївка (фекалії), каналізаційний мул, азбест (пил та волокна).
3. Об'єктивна сторона злочину включає в себе вчинення таких дій щодо зазначених предметів: 1) ввезення на територію України без належного дозволу відходів або вторинної сировини; 2) транзит через територію України без належного дозволу відходів або вторинної сировини (ч. 1 ст. 268); 3) ввезення на територію України речовин або матеріалів, що належать до категорії небезпечних від-ходів, які забороняються до ввезення; 4) транзит через територію України речовин або матеріалів, що належать до категорії небезпечних відходів, які забороняються до ввезення (ч. 2 ст. 267).
Під ввезенням на територію України без належного дозволу відходів або вторинної сировини, розуміється фактичне переміщення відходів чи вторинної сировини через митний кордон України на її територію.
Транзит через територію України без належного дозволу відходів або вторинної сировини - це переміщення відходів чи вторинної сировини під митним контролем через територію України між двома пунктами або в межах одного пункту на митному кордоні України.
Ввезення або транзит відходів чи вторинної сировини без належного дозволу має місце тоді, коли: дозвіл відсутній взагалі; дозвіл виданий неуповноваженим на те органом; порушені умови щодо кількості, видів, упаковки тощо відходів чи вторинної сировини; не дотримані вимоги щодо строків, місця ввезення, маршруту транзитного перевезення.
Можливості надання дозволу на ввезення на територію України чи транзит через її територію речовин або матеріалів, що належать до категорії небезпечних відходів, законодавство України не передбачає.
4. Суб'єкт злочину загальний.
5. Суб'єктивна сторона характеризується умислом або необережністю
Закон України "Про поводження з радіоактивними відходами" від ЗО червня 1995р.
Закон України "Про відходи" від 5 березня 1998 р.
Порядок видачі дозволів на ввезення або транзит відходів чи вторинної сировини. Затверджений постановою КМ від 20 червня 1995 р.
Постанова КМ "Про впорядкування контролю за транскордонним перевезенням відходів і їх утилізацісю видаленням" №101від 12вересня 1997р.
Порядок ведення реєстру об'єктів утворення, оброблення та утилізації відходів. Затверджений постановою КМ № 1360 від 31 серпня 1998 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...