WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту - Реферат

Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту - Реферат


Реферат на тему:
Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту
1. Порушення працівником залізничного, водного або повітряного транспорту правил безпеки руху або експлуатації транспорту, а також недоброякісний ремонт транспортних засобів, колій, засобів сигналізації та зв'язку, якщо це створило небезпеку для життя людей або настання інших тяжких наслідків,-
караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили потерпілому середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження або заподіяли велику матеріальну шкоду,-
караються позбавленням волі на строк від двох до семи років.
3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей,-
караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцята років.
1 Кримінальна відповідальність за порушення правил безпеки ртау або експлуатації різних видів транспорту диференційована залежно від виду транспорту, а також суб'єкта злочину. У ст. 276 встановлена відповідальність за порушення правил безпеки руху та експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту працівниками цих видів транспорту, а також за недоброякісний ремонт об'єктів, які належать до вказаних видів транспорту. Відповідальність за порушення правил безпеки польотів повітряних суден особами, які не є працівниками повітряного транспорту, передбачена ст 281, порушення правил безпеки автомототранспорту особою, яка керує транспортним засобом,- ст, 286, а ст, 291 охоплюється порушення чинних на транспорті всіх видів правил, що убезпечують рух', здійснене іншими особами В інших статтях розділу XI Особливої частини КК передбачена відповідальність за інші по-Сягання на безпеку руху та експлуатації транспорту.
2 Основним безпосереднім об'єктом злочину, передбаченого ст 276, є безпека руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту. Його додатковим факультативним об'єктом можуть виступати життя і здоров'я особи, власність, довкілля інші блага.
Під безпекою руху або експлуатації розуміють відсутність не безпеки, такий стан, за якого не заподіюється і не може бути заподіяна шкода життю і здоров'ю людей, власності, іншим соціальна цінностям внаслідок руху або експлуатації джерел підвищеної не безпеки транспортних засобів відповідних видів, а також функціо нування матеріальної інфраструктури об'єктів транспорту.
3. Кримінальна відповідальність за ст 276 настає тоді, коли порушення пов'язане із функціонуванням одного із видів транспорту названих в диспозиції цієї статті,- залізничного, водного чи повітряного. Кожний із видів транспорту включає в себе певну інфра структуру - транспортні засоби, шляхи сполучення та місця базу вання, засоби управління рухом. Залежно від характеру порушенні вони виступають як предмети злочину чи знаряддя його вчинення
До залізничного транспорту належать рейкові магістральні під'їзні шляхи і належне до них обладнання (переїзди, шлагбауми) рухомий склад (локомотиви та вагони, дрезини), засоби управління сигналізації та зв'язку. При цьому не мають значення відомча на лежкість об'єктів транспорту та форми власності на них. Тобто кри мінальна відповідальність за ст. 276 настає при порушеннях, допущених на залізничному транспорті, належному як МТ, так і окре мим суб'єктам господарювання, включаючи метрополітен, під'їзн шляхи підприємств, залізничні вітки, прокладені в кар'єрах, на лі сосіках тощо. Водночас не належать до залізничного транспорт) об'єкти рейкового технологічного транспорту (цехові, шахтні), мі ський рейковий транспорт (трамваї, фунікулери, монорельсові до роги), а також канатні підйомники, ескалатори тощо.
Водний транспорт включає в себе плавучі самохідні і несамо хідні засоби, маяки та бакени, причальні споруди, призначені для перевезення вантажів та пасажирів, риболовства. До нього не на лежать військові кораблі, порушення правил водіння яких кваліфі кується за ст. 417.
Повітряний транспорт - це цивільні повітряні судна, місця для їх приземлення (аеродроми, вертолітні майданчики) з обладнанням яке забезпечує зліт і посадку літальних апаратів, включаючи засобь зв'язку та керування повітряним рухом, сигнальні вогні тощо Іпрс поняття повітряних суден див. коментар до гт. 269). Не належаті до об'єктів повітряного транспорту апарати на повітряній подушо (які тримаються над землею чи водою завдяки надлишковому типе повітря під корпусом), повітряні кулі без двигунів, парашути По рушення правил польотів або підготовки до них на військових лі тальних апаратах кваліфікується за ст. 416.
4. Об'єктивна сторона злочину, передбаченого ст. 276, включаї в себе. 1) діяння у двох формах: а) порушення правил безпеки рухл або експлуатації транспорту; б) недоброякісний ремонт транспортних засобів, колій, засобів сигналізації та зв'язку; 2) наслідки, за лежно від яких диференційована відповідальність в різних части нах ст. 276; 3) причинний зв'язок між діянням і наслідками, що ни заподіяні.
Під правилами безлеки руху або експлуатації транспорту слід розуміти будь-який нормативно-правовий акт (який може мати назву не лише "правила", а й "інструкція", "положення", "наказ", "настанова" і, звісно ж, "закон", "постанова"), в якому регламентуються вимоги щодо убезпечення руху та експлуатації відповідних видів транспорту. Правила безпеки руху - це правила, що регламентують поведінку осіб, які безпосередньо керують транспортними засобами від моменту початку руху (плавання, польоту) до його за-кінчення,, а також дають обов'язкові вказівки щодо руху. Правила ж експлуатації стосуються використання як самих транспортних засобів, так і їхніх екіпажів, а також систем та агрегатів, які забезпечують безаварійне функціонування транспорту і в процесі руху, і при підготовці до поїздки, плавання, польоту.
Порушення правил безпеки руху або експлуатації транспорту полягає у вчиненні дій, заборонених такими правилами чи, навпаки, у невиконанні дій, які належить вчинити відповідно до нормативне закріплених вимог. Стосовно залізничного транспорту - це, зокрема,, перевищення швидкості; проїзд на забороняючий

 
 

Цікаве

Загрузка...