WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове положення громадських організацій і політичних партій по законодавству України - Дипломна робота

Правове положення громадських організацій і політичних партій по законодавству України - Дипломна робота

головною метою участі якого в політичному процесі є завоювання і здійснення (чи участь у здійсненні) державної влади в рамках і на основі конституції і діючого законодавства.
Політична партія - це організація, що о6єднює індивідів на основі спільності політичних поглядів, визнання визначеної системи цінностей, що знаходять своє втілення в програмі, яка намічає основні напрямки політики держави.
Політична партія - це об'єднання, що діє на постійній основі, що має формалізовану організаційну структуру.
Громадські організації і політичні партії є самостійними суб'єктами правовідносин. Вони є юридичними особами і мають признаки юридичних осіб такі як: організаційна єдність, наявність відокремленого майна, виступають у цивільному обороті від свого імені, здатні нести самостійну майнову відповідальність, і здатні бути позивачами та відповідачами у судді арбітражному чи тритейскому.
Нормативно-явищний спосіб утворення громадських організацій та політичних партій.
Рішення про заснування об'єднань громадян приймають установчий з'їзд (конференція) або загальні збори. Легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про засну-вання. У разі реєстрації об'єднання громадян набуває статусу юридичної особи.
Для реєстрації об'єднань громадян залежно від їх статусу засновники подають заяви до Міністерства юстиції України, місцевих органів державної виконавчої влади, виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад народнихдепутатів. Заява про реєстрацію політичної партії має бути підтримана підписами не менш як однієї тисячі громадян України, які мають виборче право. До заяви додається статут (положення), протокол установчого з'їзду (конференції) або загальних зборів, відомості про склад керівництва центральних статутних органів, дані про місцеві осередки, документи про сплату реєстраційного збору. Політичні партії подають також свої програмні документи. Заява про реєстрацію розглядається у дво-місячний термін від дня надходження документів. У необхідних випадках орган, який здійснює реєстрацію, проводить перевірку відомостей, зазначених у поданих документах. Рішення про реєстрацію або відмову в ній заявникові повідомляється письмово у 10-денний строк.
Визнання організації юридичною особою означає одночасно і визнання за нею цивільної правосуб'єктності.
Правосуб'єктність юридичної особи - це наявність у неї якостей суб'єкта права, тобто правоздатності і дієздатності.
Правоздатність юридичної особи виникає з моменту реєстрації.
Юридичні особи мають спеціальну правоздатність, на відміну від громадян, що мають загальну правоздатність. Під спеціальною правоздатністю розуміється наявність у юридичної особи таких прав і обов'язків, що відповідають цілям і задачам її діяльності. Права й обов'язки юридичних осіб передбачаються в установчих документах .
Правоздатність юридичної особи припиняється з моменту виключення Її з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України.
Одночасно з правоздатністю в юридичної особи виникає дієздатність. Виникнення дієздатності означає, що юридична особа своїми діями може здобувати, створювати і здійснювати цивільні права й обов'язки. Дієздатність юридичної особи, як і правоздатність, носить спеціальний характер, тобто вона може робити лише такі дії, що відповідають цілям і задачам діяльності.
Дієздатність юридичної особи здійснюється її органами.
Громадські організації і політичні партії можуть мати майнові та особисто немайнові права та обов'язки . Вони можуть мати у власності кошти та інше майно , необхідне для здійснення статутної діяльності.
Майно громадських організацій призначене для здійснення невиробничої діяльності, спрямованої на задоволення соціальних потреб членів громадських організацій.
Суб'єктом права власності громадських організацій виступає сама громадська організація.
Об'єктом права власності громадських організацій виступає майно, необхідне для здійснення статутних завдань організації, споруди з відповідним устаткуванням, санаторії, будинки відпочинку, клуби, будинки культури, стадіони, піонерські табори, культурно-освітні фонди, інше майно.
Право власності об'єднань громадян ( громадських організацій, фондів, політичних партій ) реалізують їх вищі статутні органи управління ( загальні збори, конференції, з'їзди тощо) .
Припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведене шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску).
З метою припинення незаконної діяльності об'єднання громадян за поданням легалізуючого органу або прокурора суд може тимчасово заборонити окремі різновиди діяльності або тимчасово заборонити діяльність об'єднань громадян на строк до трьох місяців.
СКІЛЬКИ ЇХ - ПАРТІЙ І ОРГАНІЗАЦІЙ?
1. Іллічівська районна в місті Одесі організація парти "Демократичний союз" 11.04.2000 р., №777 м. Одеса, вул. Ланжеронівська. 28, кв. 8.
2. Приморська районна в місті Одесі організація парті" "Демократичний союз" 11.04.2000 р., №778 м. Одеса, вул. Сегедська, 1 корп. 3, кв. 48.
3. Ленінська районна в місті Одесі організація партії "Демократичний союз" 11.04.2000 р., №779 м Одеса, вул. Балківська, ЗО, кв. 16.
4. Центральна районна в місті Одесі організація парти "Демократичний союз" 11.04.2000 р., №780 м Одеса, вул. Коблевська, 15а, кв. 2.
5. Суворовська районна в місті Одесі організація партії "Демократичний союз" 26.04.2000 р., №792 м Одеса, вул. Марсельська, 27,кв 170.
6. Малиновська районна в місті Одесі організація партії "Демократичний союз" 27.04.2000 р., №792 м Одеса, вул. Ген Петрова, 23, корп. 4, кв. 69.
Список громадських організацій.
1. Асоціація жінок м Одеси 12.01.2000 р., №724 м. Одеса, вул. Грецька, 20.
2. Інститут сучасного мистецтва 14.01.2000 р., №726 м. Одеса, вул. Грецька, 31, кв. 4.
3. Жовтневе районне товариство захисту прав споживачів 18.01.2000 р., №727 м. Одеса, вул. Цегельнозаводська, 2, кв. 26.
4. Християнський шпиталь "Ковчег" 21.01.2000 р., №729 м. Одеса, вул. Єврейська, 23. кв. 14.
5. Піклувальна рада пілотної школи № 5 м. Одеси 21.01.2000 р., №730 м. Одеса, вул. Балківська, 42.
6. Гільдія власних кореспондентів засобів масової інформації 26.01.2000 р., №732 м. Одеса, вул. Бреуса 61/7.
7. Спортивний тенісний клуб їм. Р.Д. Лейвера 14.02.2000 р., №736 м. Одеса, вул. Комітетська, 11/17 корп 1,кв 64.
8. Спілка безквартирних офіцерів прапорщиків та військовослужбовців за контрактом колишньої Національної гвардії України в м. Одесі "Хвиля" 15.02.2000 р., №738 м. Одеса, Фонтанська дор., 14.
9. Туніське земляцтво 15.02.2000 р., №739 м. Одеса вул. Маршала Говорова, 11, гурт 9, к. 17.
10. Клуб шанувальників футболу 29.02.2000 р., №746 м. Одеса просп. Маршала Жукова, 6.
11. Одеське міське агентство милосердя "Доброди" 29.02.2000 р., №747 м. Одеса

 
 

Цікаве

Загрузка...