WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Методики розслідування хуліганства - Курсова робота

Методики розслідування хуліганства - Курсова робота

хуліганства. Обставини, які сприяють скоєнню хуліганських дій, досить різноманітні і повністю стають відомими після закінчення розслідування. Проте деякі з них стають відомі вже після огляду місця події. Виявивши обставини, які потребують негайного реагування, слідчий вносить письмове подання в відповідну організацію, установу з пропозицією усунути конкретні умови, які сприяли скоєнню даного правопорушення.
Обставини, які сприяли скоєнню хуліганства, породжуються різними факторами, джерелами яких можуть бути:
а). особа злочинця (низький рівень освіти, антигромадські погляди);
б). недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій, інтереси яких порушуються хуліганством;
в). недоліки в роботі правоохоронних органів (відсутність маршрутів рухомих міліцейських груп і дружинників на околицях населеного пункту, місцях масового відпочинку людей і т.д.).
Робота слідчого по виявленню обставин, які сприяли скоєнню хуліганства включає:
а)безпосереднє розслідування;
б)узагальнення та вивчення розглянутих судом кримінальних справ про хуліганство за визначений період. На підставі зробленої роботи слідчий приймає заходи по усуненню причин і умов, які сприяли скоєнню хуліганства.
Форми реагування слідчого діляться на:
а)процесуальні (внесення подання);
б)організаційно-профілактичні (виступи з докладами, бесідами в колективах, де скоєно хуліганство або працюють правопорушники); замітки в печаті про найбільш важливі в виховному плані розслідувані справи; виступи по радіо, телебаченню; робота в колективах громадськості, які приймають участь в охороні громадського порідку; ознайомлення з правилами несення служби, використання технічних засобів охорони місця події, припинення протиправних дій і т.д.
ВИСНОВОК
Працюючи над написанням цієї роботи, розслідуючи кримінальні справи, серед яких є справи про хуліганство та узагальнюючи практику розслідування таких справ слідчими с Мінского РУ ГУ МВС України в місті Києві, я дійшла до наступних висновків.
При розслідуванні кримінальних справ про хуліганства слідчі досить часто перекваліфіковують їх на інші статті КК України ( 101, 102, 106, 89 - 1 , 145 - 1, 222, 187 - 3 ), тому що в цих справах дуже важко доказувати умисел на порушення громадського порядку. Крім того, майже неможливо встановити істину в справах про хуліганства, коли наприклад, в бійці приймають участь дві групи : потерпілих і підозрюваних. В цьому разі дуже складно встановити послідовність дій кожного із учасників, хто саме наніс те чи інше тілесне ушкодження і т.д.
Особливістю хуліганства, є те, що вони більше ніж на 90 відсотків скоюються особами у стані сп"яніння. Тобто в момент затримання хуліганів, вони перебувають під впливом алкоголю і тому їх допитують, як правило, на наступний день, після протверезення. На мою думку, слід було б, негайно після затримання хуліганів відібрати у них пояснення, щоб на наступний день слідчому було простіше з ними працювати, тобто допитувати. В зв"язку з цим в окремих випадках, я вважаю, слід призначитисудову наркологічно - психіатричну експертизу, щоб визначити, чи чи не потребує підозрюваний лікування від алкоголізму ч и наркоманії, бо інколи трапляють хулігана і в стані наркотичного сп"яніння, та чи не страждає підозрюваний якимось психічним захворюванням, тому що безпричинне чіпляння до громадян, оголення статевих органів в громадських місцях і т.д. викликає сумніви в здоровому глузді осіб які це вчиняють.
Далі слід відзначити, що слідчі в районних відділах внутрішіх справ зовсім не використовують при проведенні таких слідчих дій як допити, відтворення обстановки і обставин події, очні ставки - відеозапис, фотографування та складання схем та креслень. Чому не використовується відеозапис, фотографування зрозуміло, бо на це не має коштів та засобів. Але чому б слідчим не використовувати схеми і креслення, вони ж потребують лише часу та мінімальних навичок креслення, які набуваються ще в школі ? За допомогою схем та креслень слідчий може встановити детальну картину події хуліганства, де і хто знаходився, як рухався, хто кому які наніс ушкодження і т.д. Це дасть змогу слідчому об"єктивно встановити істину по справі і направити її своєчасно до суду.
СПИСОК ВИКОГОСТАНОІ ЛІТЕРАТУРИ
1. Берекашвили Л.Ш. Расследование хулиганства.-М.: 1968.-40с.
2. Бурчак Ф.Г. Учение о соучастии по советскому уголовному праву.-К.:19б9.-213с.
3. Гаухман Л.Д. Расследование по делам о телесньїх повреждениях й хулиганстве. -М.: 1975.-Юс.
4. Гришаев П.И. Преступления против порядка управлення, общественной безопасности й общественного порядка.-М.: 1957.-108с.
5. Доля З.А. Использование в доказьівании результатов оперативно-розькжной деятельности.-М.:1966.-112с.
6. Конституція України.
7. Кримінальний Кодекс України.
8. Кримінально-процесуальний Кодекс України.
9. Криминалистика ./Под ред. А-В.Дулова. - М.:НКФ 'зкоперспектива', 1996.-415с.
10. Криминалистика. /Под ред. Р.С.Белкина.-М.:Юрид. Лит.,1986.-544с.
11. Кононенко В.И. Пьянство й преступность.-К.: 1988.-126с.
12. Куп Н.Т. Преступления против общественного порядка й общественной безопасности. -К.: 1974. -66с.
13. Конкретно-социалогическое исследование правовой науки. Материалі научной конференции, К.: 1998. -150с.
14. Конкретно-соціалогічне дослідження хуліганських проявів серед неповнолітніх. К.: 1999. -156с.
15. Лопушанский Ф. А. Криминально-правова боротьба з хуліганством. К.: 1971. -141с.
16. Наклович М.Л. Кримінально-правова боротьба з хуліганством.-Львів.:1974.-110с.
17. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 28 червня 1991 року №3 із змінами, внесеними постановою Пленуму від 4 червня 1993 року №3 'Про судову практику в справах про хуліганство' //Бюлетень.... - с. 171 //.
18. Предупреждение й раскрьітие хулиганства. /Под ред. В.И.Жиліна.-М.:1962.-75с.
19. Радянська криміналістика./Під ред. В.П.Колмакова.-К.:1973.-296с.
20. П.Расследование уголовнмх дел./ГІод ред. П.П.Михайленко.-К.:196б.-814с.
21. Расследование преступлений протав личности, порядкауправления, общественного порядка й общественной безопасности. ЯІодред. А-М.Сербулова.-К.: 1975. -207с.
22. Советская криминалистика: Методика расследования отдельннх видов преступлений.ЯІод ред. В.К.Лисиченко.-К.: 1988.-405с.. Ухвала судової колегії Верховного Суду України у справі К. //Рад. право.- 1990.-№10.-с.85-86//
23. Соловьев А.Б. Использование доказательств при допросе.-М.:1981.-104с
24. Советская криминология М.: 1966г. -183с.
25. Соціологічне дослідження діяльності слідчих і судових органів по запобіганню хуліганства. 'Наукова думка' Д., 1977.-147с.
26. Ухвала судової колегії Верховного Суду України у справі К. //Рад. право -1990.-№10.-с. 85-86//

 
 

Цікаве

Загрузка...