WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття криміналістичної версії - Курсова робота

Поняття криміналістичної версії - Курсова робота

планування: індивідуальність, динамічність, реальність та конкретність.
Існує кілька рівнів планування: планування роботи слідчого (календарний план), планування розслідування в кримінальній справі, планування слідчої дії, планування тактичної операції, тактичного прийому, планування початкового наступного та заключного етапів розслідування.
Кожний рівень планування складається з чотирьох стадій:
1) визначення загального напрямку дій, формування цілей, побудова вер-сій та виведення з них логічних висновків, цілей, підцілей;
2) виділення обставин, які необхідно встановити;
3) визначення засобів, за допомогою яких будуть встановлені обставини вчиненого злочинну, прийняття тактичних рішень;
4) визначення виконавців і термінів виконання.
Планування окремої слідчої дії включає три стадії:
" визначення мети слідчої дії (обставини, питання, які необхідно встановити);
" встановлення (вибір) конкретних ресурсів - інформаційних, психологічних, технічних, які знаходяться у слідчого, та визначення їх співвідношення з конкретною метою, якої необхідно досягти;
" безпосереднє розроблення організаційно-тактичного змісту слідчої дії із визначенням послідовності застосування тактичних прийомів, тактичних операцій.
Інколи планування може бути уявним, тобто слідчому не потрібно складати письмового плану. Це може мати місце на початковій стадії розслідування, при виявленні ознак злочину та порушенні кримінальної справи. У такій ситуації слідчий, базуючись на висунутих версіях, як правило, типових, складає приблизний план розслідування з провадження самих невідкладних слідчих дій та оперативно-розшукових заходів. І вже після цього приступає до складання письмового плану.
Існує кілька форм планів, які відображають етапи планування та цілі, яких потрібно досягти. До загальних елементів плану розслідування в кримінальній справі належать: а) версії; б) обставини, які необхідно встановити; в) слідчі дії, оперативно-розшукові та організаційні заходи; г) вказівка, хто виконавець і термін виконання; д) матеріали, які слід використати. Графічно він має такий вигляд:
План розслідування
з обвинувачення
по кримінальній справі №
Прізвище, ім'я та по батькові обвинуваченого за ст.
Короткий зміст фабули справи
Слідчі версії Обставини (питання), які належить з'ясувати, встановити Слідчі дії, оперативно-розшукові заходи Терміни та черговість виконання Виконавець і строки виконання При-мітки
Більш компактним виглядає план розслідування, коли версія виноситься у заголовок плану. Таким чином, у плані перелічуються всі версії та розроблена кожна з них окремо:
Версія ______
Обставини (питання), які необхідно з'ясувати Слідчі дії, оперативні заходи Терміни та черговість виконання Виконавець Примітки, відмітка про виконання
Додатково до основного плану нерідко складають різні допоміжні доку-менти з метою систематизації зібраних матеріалів у кримінальній справі:
- "особові рахунки" - картки, до яких заносяться всі епізоди злочину, здійснені обвинуваченим;
- "шахматки" (шахові відомості) - таблиці, де поєднані вертикальні та горизонтальні графи, у горизонтальних перелічують звинувачених, а у вертикальних -- епізоди.
Приклад "шахматки":
Епізоди
Звинувачувані №1 Короткий
ЗМІСТ №2 Короткий
ЗМІСТ №3 Короткий
ЗМІСТ №4 Короткий
ЗМІСТ №5 Короткий
ЗМІСТ
Петров А.Б.
Іванов П.Л.
У складних кримінальних справах (убивство, порушення правил охорони навколишнього середовища, громадської безпеки), злочинах у сфері економіки нерідко для розслідування формують бригаду слідчих, яку очолює досвідчений керівник слідчого підрозділу або слідчий в особливо важливих справах Генеральної прокуратури. Аварії на транспорті, шахтах, значні розкрадання державного майна, як правило, розслідуються бригадою слідчих. Бригаді підпорядковують оперативні підрозділи, засоби зв'язку, криміналістичної та оперативної техніки, а також групи фахівців. Керівник групи (бригади) складає загальний план розслідування, де детально розробляється кожна версія, епізод. План обговорюється на оперативній нараді, до нього вносяться корективи і кожний член групи отримує завдання (наприклад, обробка однієї з версій, встановлення певного епізоду, проведення слідчої дії).
Слідчий згідно з одержаним завданням складає власний план його вико-нання (наприклад, затримати особливо небезпечного злочинця) та погоджує його з керівником групи (бригади). Керівник групи регулярно проводить оперативні наради, на яких заслуховуються результати розслідування, а члени групи одержують нові завдання.
Планування окремої слідчої дії проводиться у зв'язку і в ході реалізації плану розслідування в кримінальній справі. Окремі слідчі дії не потребують складання письмового плану, особливо для досвідченого слідчого. Однак, незважаючи на це, слідчий робить замітки, визначає основні питання, обставини, які необхідно з'ясувати у ході слідчої дії.
У складних кримінальних справах, особливо в конфліктних ситуаціях, слідчі дії необхідно планувати (наприклад, при провадженні оглядумісця події на великій території, групових обшуках, затриманні небезпечних злочинців, допиті звинувачених, що відмовляються, або лжесвідків). Планувати необхідно також окремі тактичні операції, якщо вони проводяться за складних умов.
План окремої слідчої дії або оперативного заходу складається з трьох елементів: конкретизація цілі, тобто обставин (питання), які необхідно з'ясувати та встановити; визначення тактичних прийомів і технічних засобів для встановлення обставин вчинення злочину; перелік матеріалів, довідкової інформації, необхідної для з'ясування обставин, визначення послідовності застосування прийомів і засобів одержання інформації, тобто реалізація тактичного задуму слідчої дії (використання матеріалів справи, речових доказів, логічних і психологічних прийомів).
Необхідно планувати допит (пред'явлення звинувачення, допит підозрюваного). Без попереднього плану ці допити не мають відчутного позитивного результату.
Будь-який план розслідування та окремої слідчої дії повинен бути конкретним. У плані неприпустимі такі завдання, як "встановити винність підозрюваного", "дати завдання органам міліції", "з'ясувати обставини вчинення злочину". Необхідно конкретно вказати, які саме обставини встановити, яке завдання доручити органам дізнання.
3. ВЕРСІЇ І ПЛАНУВАННЯ ПО СПРАВАХ ПОДАТКОВИХ ЗЛОЧИНІВ.
При розслідуванні фактів внесення перекручених даних у декларацію про доходи або приховання доходів (прибутку) або інших об'єктів оподатковування типовими обставинами, що вимагають встановлення, є:
o встановлення юридичного статусу суб'єкта злочину: фізична особа, фізична особа-підприємець без створення юридичної особи, юридична особа (підприємство, організація) - чи пройшло воно державну реєстрацію;
o чи зобов'язана фізична особа або підприємство (організація) сплачувати податки;
o які види податків і інших обов'язкових платежів зобов'язана сплачувати особа (фізична, юридична);
o чи має особа (фізична, юридична) право на пільги по сплаті податків;
o який порядок ведення бухгалтерського обліку і представлення звітності на підприємстві;
o з якого моменту і яка фінансово-господарська діяльність здійснювалася платником податків;
o протягом якого часу

 
 

Цікаве

Загрузка...