WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок ввозу в Україну автотранспортних засобів - Реферат

Порядок ввозу в Україну автотранспортних засобів - Реферат

мають відповідну ліцензію.
14. Прикордонні митні органи для звітності та формування статистичних даних ведутьоблік усіх транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України і належать громадянам, причому окремо зазначаються (виділяються) транспортні засоби (номерні вузли та агрегати):
що надходять в Україну вантажем (перевозяться транспортними організаціями тощо);
що ввозяться в Україну громадянами для постійного користування;
що ввозяться в Україну громадянами для тимчасового користування;
що ввозяться в Україну громадянами з метою транзиту;
що вивозяться (пересилаються) з України громадянами для постійного користування (відчуження);
що вивозяться з України громадянами для тимчасового користування.
Форми журналів, за якими здійснюється облік транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, наведено в додатках 3, 4, 5 до цих Правил.
15. Митниці для звітності та формування статистичних даних ведуть окремий облік транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, а саме:
на які видаються Посвідчення (в тому числі на тимчасову реєстрацію);
що вивозяться (пересилаються) громадянами за межі України для постійного користування (відчуження);
що вивозяться громадянами для тимчасового користування.
16. Митне оформлення транспортних засобів, номерних вузлів та агрегатів, що ввозяться (пересилаються) громадянами в Україну, у тому числі тимчасово на термін, визначений законодавством як обов'язковий для реєстрації (перереєстрації) транспортного засобу, номерного вузла, агрегату у відповідних реєстраційних органах, здійснюється в митниці, у зоні діяльності якої зазначені громадяни постійно чи тимчасово проживають або мають намір проживати.
17. Відчуження тимчасово ввезених в Україну транспортних засобів здійснюється з дозволу митниць.
18. Не підлягають пропуску на митну територію України:
транспортні засоби, номери кузова, шасі чи двигуна яких знищено, підроблено або не відповідають запису в реєстраційних документах;
транспортні засоби, зняті з обліку у відповідних органах країни придбання або іншої країни, що ввозяться тимчасово в Україну громадянами для власного користування (крім випадків, коли такі транспортні засоби заявляються митним органам на кордоні як такі, що ввозяться з метою транзиту, або при ввезенні нових транспортних засобів);
номерні вузли та агрегати з підробленими, знищеними номерами;
механічні транспортні засоби (в тому числі такі, що ввозяться в Україну з метою їх розукомплектування на запасні частини), які згідно із законодавством заборонені до ввезення в Україну або на які відсутні документи, що підтверджують правомірність володіння або користування ними.
19. Не підлягають відчуженню на території України тимчасово ввезені транспортні засоби, які на день звернення до митниці з приводу відчуження заборонені до ввезення для постійного користування в Україні. При відчуженні тимчасово ввезених в Україну транспортних засобів митне оформлення здійснюється згідно із законодавством, чинним на день здійснення митного оформлення для постійного користування.
20. Громадяни-резиденти, які під час перебування за кордоном придбали, отримали як подарунок або належним чином оформили право користування на транспортні засоби, номерні вузли та агрегати, що ввозитимуться в Україну окремо від власника (користувача), при в'їзді в Україну зобов'язані задекларувати в митній декларації, форма якої затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.97 N 748, несупроводжуваний багаж (зазначити марку, ідентифікаційні номери кузова, шасі, двигуна, об'єм двигуна, рік виробництва та мету ввезення) і підтвердити його наявність відповідними документами (документи, що підтверджують право власності чи користування, технічні та реєстраційні документи, товаросупровідні документи та інші документи, видані уповноваженими органами відповідної країни).
Видана прикордонною митницею митна декларація на несупроводжуваний багаж повинна подаватися митним органам при отриманні транспортного засобу та здійсненні митного оформлення.
У разі перегону (перевезення) транспортного засобу за дорученням автомобільна митна декларація форми МД-7 на ввезення транспортного засобу в Україну оформляється на особу, яка безпосередньо ввозить його в Україну, із зазначенням у графі "Примітки" власника транспортного засобу.
При здійсненні митного оформлення транспортного засобу з видачею Посвідчення власник або уповноважена ним особа подають митниці декларацію форми МД-7 на ввезення транспортного засобу в Україну, в якій зазначені власник, митна декларація на несупроводжуваний багаж (з відміткою митниці, що видала несупроводжуваний багаж) та інші документи, потрібні для здійснення митного оформлення.
21. Транспортні засоби, що були зареєстровані у відповідних органах іноземних держав і ввозяться в Україну для постійного користування, мають бути зняті з обліку відповідною установою іноземної держави.
22. Тимчасове ввезення в Україну транспортних засобів, що належать іноземним юридичним та фізичним особам, може здійснюватися в порядку, визначеному законодавством, за умови, що такі транспортні засоби перебувають на обліку у відповідних органах за кордоном, та за наявності документів, які підтверджують право користування (розпорядження) такими транспортними засобами, і технічних документів тощо.
23. Громадяни-резиденти можуть переміщувати через митну територію України транзитом тільки транспортні засоби, які належать громадянам-нерезидентам, іноземним фірмам, організаціям чи установам, що має підтверджуватися відповідними документами.
24. Термін транзиту переміщуваних через митну територію України транспортних засобів визначається митними органами, враховуючи вид транспортного засобу, середню швидкість, з якою він може рухатися, та маршрут руху.
Для транспортних засобів (коди за ТН ЗЕД 8702, 8703, 8704) граничний термін транзиту не повинен перевищувати п'яти діб.
25. При переміщенні транспортних засобів через митну територію України транзитом митними органами можуть установлюватися обов'язкові для руху шляхи і напрямки транзиту та митний орган, через який повинно здійснюватися їх вивезення за межі України.
26. При неможливості виконання зобов'язання, наданого митним органам (вивезення, транзит, доставка транспортного засобу, номерного вузла чи агрегату з одного митного органу в інший), у встановлений термін (аварія, вихід з ладу, пошкодження, викрадення, хвороба власника (користувача) тощо) власник транспортного засобу (або уповноважена ним особа) до закінчення терміну повинен звернутися до найближчої митниці з письмовою заявою про продовження терміну виконання зобов'язання із зазначенням причин неможливості доставки транспортного засобу у визначений термін та додати документи, що

 
 

Цікаве

Загрузка...