WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи права - Контрольна робота

Основи права - Контрольна робота

рішення Верховної Ради України (ст. 85 Конституції).
Виборчий процес здійснюється на засадах: вільного і рівноправного висування кандидатів у Президенти України; гласності і відкритості; рівності можливостей для всіх кандидатів у проведенні виборчої кампанії; неупередженості до кандидатів із боку державних органів, установ і організацій, органів місцевого самоврядування; волі агітації.
Проведення виборів Президента України організують виборчі комісії: Центральна виборча комісія з виборів Президента України (її повноваження покладені на Центральну виборчу комісію з виборів народних депутатів України; окружні виборчі комісії; дільничні виборчі комісії).
Для проведення виборів Президента України Центральна виборча комісія утворить 27 виборчих округів (по одному в Автономній Республіці Крим, областях України, містах Києві і "Севастополеві).
Для проведення голосування й підрахунку голосів виборчі округи поділяються на виборчі дільниці з числом від 20 до 3000 виборців. По кожнім виборчому окрузі складаються списки виборців, у які включаються всі громадяни України, що досягли до дня чи виборів у день виборів 18 років, що проживають на момент складання списку на території даної виборчої дільниці і маючи право брати участь у голосуванні. Виборець може бути включений у список виборців лише на одній виборчій дільниці.
Право висування кандидатів у Президенти України належить громадянам України, що має право голосу. Це право реалізується через політичні партії і їхні виборчі блоки, зареєстровані відповідно до законодавства, а також збори виборців.
Висування кандидатів у Президенти України проводиться у два етапи. На першому етапі висувається претендент на кандидати в Президенти . України, а на другому визначається кандидат у Президенти України.
Партії (виборчі блоки), що нараховують не менш 1000 членів, мають право висунути кандидата в Президенти України після їхньої реєстрації Центральною виборчою комісією в якості, що беруть участь у виборах Президента України.
Претендент висувається партією на з'їзді, чи конференції іншому форумі, що є вищим статутним керівним органом партії. Порядок проведення з'їзду (конференції, загальних зборів і т.п.) партії визначається її статутом.
З'їзд (конференція) правомочний вирішувати питання висування претендента, якщо на ньому присутні більш 2/3 обраних делегатів, але не менш 200 обличчя.
Збори виборців має право висунути кандидата в Президенти України, якщо в ньому беруть участь не менш 500 громадян України, що мають право голосу. Збори виборців можуть проводитися за місцем проживання чи на підприємствах, в установах, організаціях. Те саме обличчя не може бути учасником більш одних зборів виборців по висуванню претендента. Кожен учасник зборів можуть запропонувати для обговорення будь-яку кандидатуру, у тому числі і свою. Висунутими зборами виборців як претендента вважається обличчя, за яке проголосували не менш 2/3 учасників зборів.
Претендент може бути зареєстрований як кандидата в Президенти, якщо його кандидатуру підтримають своїми підписами не менш 100000 громадян України, що мають право голосу, у тому числі не менш 1500 громадян у кожнім з 2/3 загального числа виборчих округів. Реєстрація кандидатів у Президенти здійснюється Центральною виборчою комісією не пізніше чим на п'ятий день після представлення всіх необхідних документів
Обличчя, що одержало посвідчення про реєстрацію його як кандидата в Президенти України, має право вести передвиборну агітацію.
Час і місце, організація і порядок голосування, підрахунок голосів на виборчій дільниці по виборам Президента України визначаються відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України"
Вибори визнаються що не відбулися, якщо у виборах узяло участь 50 і менш відсотків виборців, внесених у списки виборців, а також у зв'язку з вибуттям усіх зареєстрованих кандидатів у Президенти України.
Установлення результатів виборів Президента України виробляється Центральною виборчою комісією Обраним - Президентом України вважається кандидат, що одержав на виборах більш половини голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні,
Вибори Президента України можуть бути визнані недійсними, якщо в ході чи виборів при підрахунку голосів мали місце порушення, що істотно вплинули на підсумки голосування.
Якщо у виборчий бюлетень було включено більш двох кандидатів у Президенти України і жоден з них не був обраний, Центральна виборча комісія призначає повторне голосування по виборам Президента України по двох кандидатах, що одержав найбільше число голосів, не вважаючи тих кандидатів,що після першого голосування зняли свої кандидатури Якщо в результаті зняття кандидатур залишився один кандидат у Президенти України, повторне голосування проводиться по цій кандидатурі. Повторне голосування проводиться не пізніше чим у двотижневий термін після виборів Президента України. Обраним Президентом України вважається кандидат, що у результаті повторного голосування одержав більше, ніж інший кандидат, число голосів, поданих за нього, перевищує число голосів, поданих проти нього. Якщо повторне голосування проводилося лише по одній кандидатурі, кандидат вважається обраним Президентом України, якщо він одержав більшість голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні
Якщо на виборах Президента України балотувалося не більш двох кандидатів у Президенти України і жоден з них не був обраний, а також у випадку визнання виборів Президента України що не відбулися чи недійсними, чи якщо повторне голосування не дозволило визначити кандидата, обраного Президентом України, Центральна виборча комісія не пізніше чим на десятий день після встановлення результатів виборів вносить у Верховну Раду України представлення про призначення виборів із повторним висуванням кандидатів у Президенти України.
Верховна Рада України не пізніше чим у двомісячний термін після дня виборів приймає рішення про проведення повторних виборів Президента України
Нормативною основою виборів депутатів і голів місцевих рад є Конституція (ст. 141) і Закон України від 24 лютого 1994 м "Про вибори депутатів, голів сільських, селищних, районних, міських, районних у містах, обласних Рад" (який ще не приведений у відповідність із Конституцією).
Стаття 3. Виборчий процес здійснюється на основах вільного і рівноправного висування кандидатів у депутати, гласності і відкритості, волі агітації, рівних можливостей для всіх кандидатів у проведенні виборчої кампанії, неупередженості до кандидатів із боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування і посадові і службові обличчя цих органів.
Стаття 4. Участь громадян України у виборах є добровільним. (Друге речення частини четвертої статті 1 утратило дію, як таке, котре не відповідає Конституції України (є неконституційним) на підставі Рішення Конституційного Суду України N 1-рп/98 (v001p710-98) від 26.02.98) Вважається, що виборці, що не брали участі в голосуванні на виборах, підтримують результати волевиявлення тих виборців, що взяли участь у голосуванні на виборах.
Законодавство про вибори в Україні
ЗАКОН УКРАЇНИ Про вибори народних депутатів України (Відомості Верховної Заради (ВВР), 1997, N 43, ст. 16у
Рішенні Конституційного Суду України N 3-рп/98 (v003p710-98) від 25.03.98) (Із змінами, внесеними згідно із Законом N 1668-III (1668-14) від 20.04.2000, ВВР, 2000, N 30, ст.234)
3. Директор підприємства "Оболонь" підписав наказ про прийняття на роботу Квіткаєва І. слюсарем, з випробувальним строком 3 місяці. Чи передбачено законодавством України встановлення строку випробування при прийомі на роботу? Якщо так, то поясніть порядок прийняття на роботу працівників з випробувальним терміном.

 
 

Цікаве

Загрузка...