WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Основи права - Контрольна робота

Основи права - Контрольна робота

крім голосуючого, причому виборчі урни встановлюються таким чином, щоб голосуючі при підході до них обов'язково проходили через кабіни для таємного голосування.
Вибори народних депутатів України проводяться в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради України. (Чергові вибори у Верховну Раду України будуть проведені в березні 1998 р.).
Позачергові вибори у Верховну Раду України призначаються Президентом України і проводяться в період шістдесятьох днів із дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України.
Проведення виборів народних депутатів України організують виборчі комісії: Центральна виборча комісія з виборів народних депутатів України; окружні виборчі комісії; дільничні виборчі комісії.
Вибори проводяться по 450 одномандатних виборчих округах на основі абсолютної більшості, тобто від кожного виборчого округу обирається тільки один депутат і тільки в тому випадку, якщо він одержить абсолютну більшість голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні.
Для проведення голосування й підрахунку голосів виборчі округи поділяються на виборчі дільниці з числом від 20 до 3000 виборців. По кожній виборчій дільниці складаються списки виборців, у які включаються всі громадяни України, що досягли до дня чи виборів у день виборів 18 років, що проживають на момент складання списку на території даної виборчої дільниці і маючи право брати участь у голосуванні, Виборець може бути включений у список виборців лише на одній виборчій дільниці
Право висування кандидатів у депутати належить громадянам України, що має право голосу. Це право реалізується як безпосередньо, так і через політичні партії і їхні виборчі блоки, зареєстровані відповідно до законодавства, і трудові колективи
Висування кандидатів у народні депутати України проводиться у два етапи. На першому висувається претендент на кандидати - у депутати, на другому - безпосередньо кандидат у депутати.
Партії, їхні виборчі блоки, що беруть участь у виборчій кампанії, після їхньої реєстрації Центральною виборчою комісією мають право висунути лише по одному кандидаті в депутати по кожнім виборчому окрузі через свої регіональні відділення (осередку)
При висуванні претендента на кандидата в депутати виборцями необхідно, щоб не менш десяти виборців, що проживають у межах виборчого округу, по якому висувається кандидат, підписали заяву про це з указівкою прізвища, імені, по батькові, дати народження, серії й номери паспорта, домашньої адреси.
При висуванні претендента на кандидата в депутати трудовим колективом заява від імені колективу підписується обличчям, уповноваженим на те чи зборами конференцією, що висунули претендента.
На другому етапі претендент на кандидата в депутати, висунутий виборцями, партією (виборчим блоком), трудовим колективом, може бути зареєстрований як кандидат у депутати, якщо його підтримають своїми підписами не менш 300 виборців даного виборчого округу. Один виборець вправі підписатися в підтримку тільки одного претендента на кандидата в депутати по своєму виборчому окрузі. " Списки виборців, що підтримують претендента на кандидата в депутати, представляються в окружну виборчу комісію не пізніше чим за 45 днів до виборів -
Реєстрацію кандидата в депутати здійснює відповідна окружна виборча комісія .не пізніше чим на п'ятий день після представлення всіх необхідних для реєстрації документів і внесення грошової застави в розмірі п'яти мінімальних заробітних плат, що повертається, якщо кандидат одержить на виборах не менш п'яти відсотків голосів виборців, що прийняли участь у виборах. Те саме обличчя не може бути зареєстроване більш ніж в одному виборчому окрузі.
Усі зареєстровані кандидати в депутати з указівкою прізвища, імені, по батькові, року народження, партійності, посади (заняття), включаються за абеткою у виборчий бюлетень.
З моменту реєстрації кандидат у депутати має право проводити передвиборну кампанію. Для ведення передвиборної кампанії законом установлені визначені гарантії діяльності кандидатів: рівне право брати участь і виступати на передвиборних зборах, мітингах, нарадах, засіданнях, у печатці, по телебаченню, радіо; можливість викладати програму своєї майбутньої діяльності; можливість мати довірених осіб, що допомагають у проведенні виборчої кампанії; звільнення кандидатів від виробничих чи службових обов'язків для участі в передвиборних заходах; право на безплатний проїзд на усіх видах пасажирського транспорту (крім таксі) у межах відповідного виборчого округу; недоторканність кандидата, що виражається в тім, що кандидат не може бути притягнутий, до карного. відповідальності, арештований, або піддадуть мірах адміністративного стягнення, що накладається в судовому порядку, без згоди Центральної виборчої комісії.
Голосування проводиться в день виборів з 7 до 20 годин. Для виборів депутатів кожному виборцю видається бюлетень для голосування. Виборчі бюлетені видаються дільничною виборчою комісією на підставі списку виборців виборчої дільниці по пред'явленні виборцем чи паспорта іншого документа, що засвідчує особистість. Про одержання виборчого бюлетеня виборець розписується в списку виборців. Кожен виборець голосує особисто. Голосування за інших облич не допускається. Виборчий бюлетень заповнюється голосуючим у чи кабіні кімнаті для таємного голосування. При заповненні бюлетеня забороняєтьсяприсутність кого б те ні було, крім голосуючого. Голосуючий може залишити в бюлетені прізвище лише одного чи кандидата не залишати ні однієї, викреслюючи в бюлетені для голосування прізвища тих кандидатів, проти яких він голосує.
Після закінчення голосування дільничною виборчою комісією на підставі списку виборців установлюється загальне число виборців, що прийняли участь у голосуванні і виробляється підрахунок голосів окремо по кожнім кандидаті в депутати.
Установлення результатів виборів по виборчому окрузі виробляється відповідної окружною виборчою комісією.
Обраним вважається кандидат, що одержав на виборах більше половини голосів виборців, що прийняли участь у голосуванні, але не менш 25% від числа виборців, внесених у списки виборців даного округу.
Вибори визнаються що не відбулися, якщо в них узяло участь менш 50% від числа виборців, внесених у списки виборців даного округу, а також у зв'язку з вибуттям усіх зареєстрованих по окрузі кандидатів.
Окружна виборча комісія може визнати вибори недійсними, якщо в ході їхнього чи проведення при підрахунку голосів мали місце порушення Закону, що істотно вплинули на результати голосування.
Якщо у виборчий бюлетень було включено більш двох кандидатів і жоден із них не був обраний, окружна виборча комісія призначає повторне голосування по двох кандидатах, що одержав найбільше число голосів, не вважаючи тих кандидатів, що перед повторним голосуванням вибули з балотування. Повторне голосування у виборчому окрузі проводиться не пізніше двотижневого терміну після загальних виборів.
Президент України обирається на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування терміном на п'ять років.
Президентом України може бути обраний громадянин України, що досяг тридцяти п'яти років, що має право голосу, що проживає в Україні протягом десяти років і володіє державною мовою. Те саме обличчя не може бути Президентом України більш двох термінів підряд.
Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Президента України.
У випадку дострокового припинення повноважень Президента України вибори Президента України проводяться в період дев'яноста днів із дня припинення повноважень (ст. 103 Конституції) Призначення дострокових виборів Президента України здійснюється на основі

 
 

Цікаве

Загрузка...