WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Створення і установчі документи господарського товариства - Курсова робота

Створення і установчі документи господарського товариства - Курсова робота

господарюючого суб"єкту , доля якого на певному товарному ринку завідомо буде перевищувати 35 % , а також асоціацій , концернів та інших об"єднань підприємств .
Під час реєстрації господарського товариства посадова особа органу державної реєстрації на титулі установчих документів робить відмітку про реєстрацію із зазначенням назви цього органу , номера та дати реєстрації.Відмітка засвідчується підписом посадової особи та печаткою органу державної реєстрації.
Орган державної реєстрації не має права вимагати від заявника подання інших документів , не передбачених законодавством або оформлених з іншими вимогами , ніж це визначено у Положенні " Про реєстрацію суб"єктів підприємницької діяльності ".
За наявності всіх вищенаведених документів орган державної реєстрації прягом п"яти робочих днів з дати надходження документів зобов"язаний провести державну реєстрацію господарського товариства і видати заявникові свідоцтво про державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності встановленого зразка.
Підставою для відмови у державній реєстрації є відсутність в установчих документах відомостей , зазначених в ст. 4 , 37 , 51 , 67 , 76 Закону України " Про господарські товариства ."
Відмова у державній реєстрації може бути оскаржена в судовому порядку.
У відповідності до до Закону України " Про внесення змін в ст.56 Конституції ( Основного закону ) України від 31 жовтня 1995 року , громадянин має право у встановленому законом порядку оскаржити в суді рішення , дії чи бездіяльність державних органів , юридичних чи службових осіб в сфері управлінської діяльності , якщо він вважає , що цим порушені його права і свободи . В цьому аспекті , громадяни можуть оскаржувати в судовому порядку затримку в державній реєстрації .
Свідоцтво про державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності є підставою для відкриття розрахункового , валютного та інших рахунків в установах банків , виготовлення печаток та штампів.
Порядок відкриття рахунків в установах банків визначає інструкція
" Про порядок відкриття розрахункових , поточних і бюджетних рахунків в установах банків " , затвержена постановою Правління Національного банку України від 11 жовтня 1994 року № 164. Для відкриття рахунку підприємства надають установам банку такі документи : заява , па відкриття рахунку встановленого зразка , підписана керівником і головним бухгалтером підприємства , нотаріально завірені копії установчих документів, картку із зразками підписів керівника і головного бухгалтера і віттиском печатки. У випадку , якщо на момент відкриття рахунку товариство не має печатки , то до документів додається заява про надання дозволу на користування рахунком без печатки до часу її виготовлення , але не більше 60 днів.
Для оформлення заказу на виготовлення печатки необхідно отримати відповідний дозвіл в органах внутрішніх справ. Порядок видачі дозволів на оформлення заказів на виготовлення печаток та штампів в штемпельно-гравюрних майстернях визначає інструкція " Про порядок видачі дозволів на оформлення заказів на виготовлення печаток та штампів " , затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 жовтня 1993 року № 643.
У відповідності з даною інструкцією дозвіл на виготовлення печаток та штампів спільним з іноземними фірмами підприємствам видається управліннями , відділами охорони громадського порядку МВС Республіки Крим , МУВС м. Київа , УВС областей и м. Севастополя , УВС міст та УВСТ. Підприємствам , установам , організаціям дозвіл видається міськрайвідділами внутрішніх справ. Для одержання дозволу на оформлення печаток та штампів керівники підприємств, установ, організацій і господарських об"єднань подають в органи внутрішніх справ
письмове клопотання , де вказується особа , відповідальна за отримання дозволу. До клопотання додаються зразки ( ескізи ) печаток, штампів в двох екземплярах. На даний час в інструкції ще є норма про те , що взірці ( ескізи ) печаток , штампів потребують погодження з органом , який провів державну реєстрацію господарського товариства . Але у відповідності із п. 10 Положення " Про державну реєстрацію суб"єктів підприємницької діяльності " ( редакція постанови № 125 від 25 січня 1996 року ) зразки ( ескізи ) печатки , штампу затверджуються власниками або уповноваженим ними органом і додаткового погодження не потребують . Очевидно , в дану інструкцію будуть внесені відповідні зміни .
Крім того суб"єкти підприємницької діяльності подають копію свідоцтва про державну реєстрацію , справку про відкриття рахунку в установах Національного або комерційних банків України .
На печатках і штампах суб"єктів підприємницької діяльності повинен бути вказаний номер свідоцтва про підприємницьку діяльність .
ВИСНОВКИ
Господарські товариства - це є одна з найпоширеніших організаційно-правових форм ведення підприємницької діяльності .
За даними відділу реєстрації суб"єктів підприємницької діяльності Ужгородської міської ради народних депутатів із загальної кількості суб"єктів підприємницької діяльності частка господарських товариств становить 40 - 45 відсотків.
Найбільш розповсюдженим видом господарських товариств є товариства з обмеженою відповідальністю.
У зв"язку з прийняттям з 1 березня 1996 року нового мінімального розміру заробітної плати , збільшилися мінімальні розміри статутного фонду господарського товариства , що в свою чергу , призвело до певного зменшення частки господарських товариств у числі новостворених суб"єктів підприємницької діяльності . Більшого розвитку набув процес створення приватних підприємств.
Але безумовною перевагою господарських товариств в процесі вибору організаційної форми є чітке законодавче закріплення їх правового статусу .
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ТА ЛІТЕРАТУРИ
1. Конституція України
2. Цивільний кодекс України
3. Кримінальний кодекс України
4. Закон України " Про господарські товариства " від 19 вересня 1991 року
5. Закон України " Про Антимонопольний комітет України " від 26 листовада 1993 року
6. Закон України " Про обмеження монополізму і недопущення недобросовісної конуренціїї в підприємницькій діяльності "
7. Постанова Кабінету Міністрів України " Про введення механізму запобігання монополізації товарних ринків " від 11 листопада 1994 року
8. Положення " Про державну реєстрацію суб"єктів підприємницької діяльності " ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 1996 року )
9. Інструкція " Про порядок видачі дозволів на виготовлення печаток та штампів " , затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 жовтня 1993 року
10. Інструкція "Про порядок відкриття розрахункових , поточних і бюджетних рахунків в установах банків " , затверджена постановою " Правління Національного банку України від 11 жовтня 1994 року

 
 

Цікаве

Загрузка...