WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Апарат Президента України - Курсова робота

Апарат Президента України - Курсова робота

з посад працівників Секретаріату, які забезпечують їх діяльність;
" виконують інші функції, що визначаються положеннями про відповідних постійних представників, які затверджує Президент України.
Керівники служб та інших структурних підрозділів Секретаріату:
" здійснюють керівництво відповідними підрозділами, забезпечують належне виконання доручень Державного секретаря України, його перших заступників та заступників;
" готують та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо структури і штатного розпису відповідних структурних підрозділів, призначення на посади та звільнення з посад їх працівників;
" виконують інші функції згідно з положеннями про відповідні структурні підрозділи, які затверджуються в установленому порядку [9].
Положення про Секретаріат Президента України, граничну чисельність працівників та кошторис видатків у межах коштів, визначених Державним бюджетом України, затверджує Президент України за поданням Державного секретаря України.
Штатний розпис Секретаріату та структуру його підрозділів у межах граничної чисельності працівників Секретаріату, затвердженої Президентом України, а також положення про самостійні структурні підрозділи Секретаріату затверджує Державний секретар України.
Секретаріат є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного герба України та своїм найменуванням.
Структура Секретаріату Президента України:
" Державний секретар України
" Перший помічник Президента України
" Перші заступники Державного секретаря України
" Заступники Державного секретаря України
" Прес-секретар Президента України
" Кабінет Президента України
" Головна служба внутрішньої політики
" Головна служба зовнішньої політики
" Головна служба економічної політики
" Головна служба соціальної політики
" Головна служба регіональної та кадрової політики
" Головна державно-правова служба
" Головна служба гуманітарної політики
" Головна служба з питань звернень громадян та захисту прав людини
" Головна служба адміністративно-правової політики
" Головна аналітична служба
" Головна служба з питань забезпечення зв'язків з Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Конституційним Судом України та іншими установами
" Головна служба Державного Протоколу Президента України
" Група стратегічного планування та розробок
" Група радників та наукових консультантів Президента України
" Служба Державного секретаря України
" Прес-служба Президента України
" Служба інформаційної політики
" Служба державних нагород та геральдики
" Канцелярія Президента України
" Головна державна господарська служба
3. ПРОБЛЕМНИЙ АНАЛІЗ СТРУКТУРИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЕКРЕТАРІАТУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Виходячи з положень про діяльність Секретаріату Президента ні про скорочення чисельності президентського апарату, ні про обмеження його повноважень не йдеться.
Сам Зінченко постійно говорив про "серйозну зміну функцій", "відмову від адміністративних важелів впливу", "новий зміст роботи адміністративної машини". Текст положення про державний секретаріат України, на який посилаються деякі ЗМІ, підстав для такого оптимізму не дає.
Багато в чому цей документ ніяк не відрізняється від старого "Положення про адміністрацію Президента України". Олександрові Зінченку, як і Віктору Медведчуку, підпорядковуються перші заступники та просто заступники. Причому, як і тоді, так і тепер, точна кількість ані тих, ані інших у положенні не зазначається. За деякими відомостями, Олександр Олексійович розраховував, що заступатимуть його відразу вісім чиновників, проте Ющенко начебто дав згоду лише на чотирьох, причому нібито тільки один дістане статус першого заступника. Проте, якщо ця цифра не буде закріплена в документі, кількість заступників у майбутньому може і зрости.
Як і раніше, серед співробітників президентського апарату значиться таємничий уповноважений Президента України з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України. Така посада, якщо не помиляємося, була введена в штат АП ще 1997 року за Євгена Кушнарьова. Появу чергового президентського контролера неодноразово критикували представники опозиції, які вважали: вигадавши ще одну чиновницьку посаду, гарант знов порушив законодавство та Конституцію.
Річ у тім, що СБУ, відповідно до Закону "Про службу безпеки України", "підпорядкована Президенту України та підконтрольна Верховній Раді України". Крім того, згідно з Конституцією, діяльність державних органів у сфері національної безпеки "координує і контролює Рада національної безпеки й оборони України". Більше діяльність спецслужби не має права контролювати ніхто. Жоден інший державний орган. Не кажучи вже про незрозумілого уповноваженого, котрий перебуває у штаті структури, яка навіть не згадується в Основному Законі.
Кучмівські юристи стверджували, що обвинувачення є безпідставними: СБУ підпорядковується Президенту, Президент - глава РНБОУ. І тому має право мати у своєму апараті куратора Служби безпеки. Така логіка виглядаєсумнівною. По-перше, СБУ Президенту не підконтрольна, а підпорядкована, що, з юридичного погляду, не одне й те саме. По-друге, глава РНБОУ - ще не весь РНБОУ. І нарешті, по-третє, відповідно до 106-ї статті Конституції, Президент не має права передавати свої повноваження іншим особам або органам.
Сподіватимемося, з остаточного варіанта Положення про президентський секретаріат уповноважений контролер СБУ зникне. Проте в чорновому варіанті цей громадянин (повноваження якого, до речі, не виписані) присутній. Що наводить на думку: секретаріат - аж ніяк не обіцяна Президентом канцелярія.
Це випливає, зокрема, із двозначних формулювань обговорюваного пресою положення про секретаріат. Передбачається, зокрема, що структура, підпорядкована Зінченку, "має право представляти та відстоювати інтереси Президента України в органах і установах України та за її межами..." Це, вибачте, як? Що значить "відстоювати інтереси Президента" з юридичного погляду? І яким чином допоміжна служба глави держави правомочна "відстоювати інтереси", наприклад, у Кабінеті міністрів? А як же обіцянка не створювати новий "перший уряд України"?
І вже зовсім незрозуміло, що означає словосполучення "відстоювати інтереси Президента України за її межами". За межами України можна відстоювати лише інтереси держави. І такими повноваженнями наділені сам Президент і Міністерство закордонних справ. Хіба їхніх зусиль не досить?
Усім відомо, що тривалий час вітчизняне МЗС, власне, було не більш як виконавцем волі Головного управління з питань зовнішньої політики АП. Однак нині нам начебто обіцяли чітке дотримання Конституції і законів. Усіх запевнили, що кожен займатиметься своєю справою. Зовнішньополітичне відомство наділене повноваженнями й довірою. Запроваджено посаду віце-прем'єра з питань європейської інтеграції. Чому ж тоді запланована чисельність нової Головної служби зовнішньої політики перевершує чисельність старого одіозного Головного управління з питань зовнішньої політики?
Секретаріату делегується право "запитувати й одержувати інформацію, документи та матеріали від державних органів і органів місцевого самоврядування, державних підприємств, організацій і посадових осіб". Узагалі-то правом на

 
 

Цікаве

Загрузка...