WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Гарантії забезпечення апеляційного та касаційного оскарження судових рішень в Україні - Реферат

Гарантії забезпечення апеляційного та касаційного оскарження судових рішень в Україні - Реферат

беруть участь у справі, про негайне виконання постанови розглядається всудовому засіданні і вирішується ухвалою суду. 4. Ухвала про негайне виконання постанови суду може бути оскаржена у порядку, передбаченому цим Кодексом для оскарження судових рішень.
Стаття 265. Порядок виконання судових рішень 1. Примусове виконання судових рішень, перелік яких встановлено законом, покладається на органи державної виконавчої служби. 2. Виконання судових рішень здійснюється згідно з Законом України "Про виконавче провадження".
Стаття 267. Поворот виконання судових рішень 1. Питання про поворот виконання судових рішень вирішує адміністративний суд після перегляду судового рішення, якщо він, скасувавши його, закриває провадження у справі, залишає заяву без розгляду або, змінивши рішення або прийнявши нове, відмовляє у задоволенні вимог заявника повністю чи частково або задовольняє вимоги заявника у меншому розмірі. 2. Якщо судове рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, а при новому розгляді справи у задоволенні вимог заявника відмовлено або вони задоволені в меншому розмірі, суд, приймаючи нове судове рішення, повинен зобов'язати заявника повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим рішенням. 3. Якщо питання про поворот виконання судового рішення не було вирішене судом, клопотання відповідача про повернення стягненого з нього за скасованим рішенням майна розглядається адміністративним судом першої інстанції, в якому знаходиться справа. Клопотання про поворот виконання можна подати протягом одного року з дня виникнення підстав для повороту виконання без сплати державного мита. 4. Суд розглядає таке клопотання в судовому засіданні з викликом осіб, які беруть участь у справі, і приймає ухвалу, яку може бути оскаржено у загальному порядку.
РОЗДІЛ II
Порядок оскарження судових рішень
до Верховного Суду України
Із прийняттям 21 червня, 12 липня 2001 р. та 7 березня 2002 р. Верховною Радою України Законів про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (далі - КПК), Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК), а також із прийняттям Закону від 7 лютого 2002 р. "Про судоустрій України" істотно змінився порядок перевірки та перегляду Верховним Судом України судових рішень, ухвалених місцевими та апеляційними судами. Відповідно до зазначених Законів передбачений попереднім процесуальним законодавством перегляд у порядку судового нагляду рішень, ухвал і постанов суду, що набрали законної сили, скасовано. Конституцією України та зазначеними Законами громадянам забезпечується право апеляційного та касаційного оскарження судових рішень. Згідно із положеннями статей 319, 320 ЦПК та статей 383, 385, 386, 387 КПК (в новій редакції Законів) Верховний Суд України є судом касаційної інстанції.
Касаційне оскарження судових рішень у цивільних справах
Касаційна скарга, касаційне подання прокурора подаються до Верховного Суду України через суд першої інстанції, в якому знаходиться справа, протягом одного місяця з дня проголошення ухвали або рішення суду апеляційної інстанції. Касаційна скарга за формою та змістом повинна відповідати вимогам, визначеним законом. Зокрема, вона викладається чітким машинописним текстом, і в ній зазначаються:
1) назва суду, до якого подається скарга; 2) особа, яка подає скаргу, її місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку; 3) посилання на рішення чи ухвалу, що оскаржується, та межі оскарження; 4) обгрунтування касаційної скарги: назва закону, з порушенням якого постановлено рішення чи ухвалу; в чому полягає порушення або неправильне його застосування та яке свідчить про те, що рішення чи ухвала постановлені внаслідок цього порушення; 5) прохання особи, яка подає скаргу; 6) перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги (судові рішення та інші додаткові матеріали).
Касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником. До касаційної скарги, поданої представником, додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо у справі немає такого документа. До касаційної скарги долучаються її копії з доданими до неї матеріалами відповідно до числа осіб, які беруть участь у справі, а також квитанція про сплату державного мита. Ухвалені судом касаційної інстанції рішення або ухвали набирають чинності після їх ухвалення і оскарженню не підлягають. За наявності пільг щодо сплати мита необхідно подати чи надіслати разом зі скаргою ксерокопію відповідного документа (довідки чи посвідчення).
Перегляд судових рішень, ухвал, постановлених у цивільних справах, у зв'язку з нововиявленими обставинами
Згідно з ч. 1 ст. 347-4 ЦПК рішення чи ухвали переглядаються у зв'язку з нововиявленими обставинами судом, який їх постановив, а за винятковими обставинами - колегією суддів у складі суддів Верховного Суду України. Заяви про перегляд судових рішень і ухвал у зв'язку з нововиявленими та винятковими обставинами можуть бути подані сторонами, іншими особами, які беруть участь у справі, та прокурором протягом трьох місяців із дня встановлення обставин, що є підставою для їх перегляду. Верховний Суд України розглядає справи за винятковими обставинами в порядку касаційного провадження. Форма і зміст заяви про перегляд судових рішень і ухвал у зв'язку з нововиявленими обставинами повинні відповідати вимогам, що встановлені законом стосовно оформлення заяв до суду першої інстанції.
Касаційне оскарження судових рішень у кримінальних справах
Відповідно до положень ст. 385 КПК єдиною касаційною інстанцією по перегляду кримінальних справ є Верховний Суд України, і зокрема його Судова палата у кримінальних справах та Військова колегія. В касаційному порядку можуть бути перевірені:
1) вироки, ухвали, постанови апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції; 2) вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку.
Касаційні скарги на вироки, ухвали, постанови апеляційного суду, постановлені ним як судом першої інстанції, а також вироки і постанови апеляційного суду, постановлені ним в апеляційному порядку, подаються до Верховного Суду України через суд, який постановив вирок чи виніс ухвалу або постанову, протягом одного місяця з моменту проголошення вироку чи оголошення ухвали або постанови, які оскаржуються, а засудженим, який перебуває під вартою, - у той же строк з моменту вручення йому копії вироку чи постанови.
Касаційні скарги мають право подати:
1) засуджений, його законний представник і захисник - у частині, що стосується інтересів засудженого; 2) виправданий, його законний представник і захисник

 
 

Цікаве

Загрузка...