WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу - Курсова робота

Організована злочинність, її особливості і небезпека для бізнесу - Курсова робота

діяльності.
Належить послабити податковий тиск, як це передбачає новий Податковий кодекс. Запровадити кількарічний мораторій на будь-які зміни в "підприємницькому" законодавстві. Підприємці мають усвідомити свої перспективи, а не боятися постійних змін у законах. Потрібно встановити прозору партнерську атмосферу у відносинах між державою і підприємництвом, де кожна сторона дотримується взятих на себе зобов'язань.
Доцільно встановити сприятливий податковий режимдля залучення внутрішніх та іноземних інвестицій, запровадити їх надійне страхування і надати їм державні гарантії. Важливо повернути довіру інвесторів, переконати їх у зменшенні ризику інвестування в українську економіку.
Потрібно забезпечити прозорість і відкритість діяльності державних органів, що регулюють підприємницьку діяльність. Належить запустити в дію надійний механізм правового захисту підприємців і всього населення від чиновницького свавілля, зокрема за допомогою ефективного громадського контролю.
Настав час реформувати державну службу. Чиновник мусить усвідомити переваги чесного виконання своїх обов'язків. Щоб зменшити спокуси брати хабарі, доцільно скоротити кількість державних службовців і за рахунок цього скорочення дати вищу платню державному апаратові. Водночас треба посилити відповідальність за перевищення повноважень, використання службового становища для особистих інтересів.
Просту логіку шляху до чесного бізнесу підказує саме життя.
Що відбуватиметься?
Внаслідок зниження ставок оподаткування зросте кількість приватних підприємств, а отже, збільшиться й загальна сума податкових надходжень від приватного бізнесу.
Розпочнеться структурна перебудова економіки. Збільшиться кількість підприємств. Підприємства, що поступово виходитимуть з тіньового сектору, почнуть займати своє місце в легальних секторах на ринку виробництва товарів та послуг і сприятимуть його формуванню та стабілізації.
Завдяки лібералізації підприємницької діяльності почне формуватися сприятливий інвестиційний клімат. Поступово збільшуватимуться внутрішні інвестиції, спрямовані на відтворення та розвиток виробництва. Крім того, завдяки скороченню кількості обмежень підприємницької діяльності знизиться рівень хабарництва.
Завдяки стабілізації виробництва розпочнеться поступове економічне зростання.
Почнуть збільшуватися офіційні грошові доходи та заробітна платня.
Зменшуватимуться масштаби корупції, поступово знижуватиметься рівень організованої злочинності.
Завдяки збільшенню кількості легалізованих підприємств зростатимуть податкові надходження та неподаткові платежі до державного бюджету, стабілізується його дохідна частина. Складуться сприятливі умови для реалізації довгострокових програм у сфері соціальної політики, освіти та охорони здоров'я.
Відбудеться легальна концентрація великих національних капіталів, припиниться нелегальний експорт капіталів.
Зростуть легальні доходи громадян, підвищиться їхній матеріальний рівень.
Відновиться довіра населення до держави та її структур. Україна стане політично стабільною державою, де панує суспільна злагода. Скоротиться кількість організованих злочинних груп.
Збільшиться обсяг зовнішніх інвестицій. Зросте довіра розвинутих держав до України, яка відтак зможе налагодити тісніші контакти з міжнародною спільнотою. А в такому разі, зокрема, в Україну надходитимуть великі іноземні інвестиції, виникатимуть нові, добре оплачувані, робочі місця, постійно підвищуватиметься рівень життєвого стандарту.
5. Методи боротьби з організованою злочинністю
Організовану злочинність робить такою прибутковою і безнаказаною корупція. Отже, основним методом боротьби з нею - є боротьба з корупцією.
Найефективніший спосіб боротьби з корупцією - це створення умов, які перешкоджатимуть її появі і розвитку.
Законодавство про боротьбу з організованою злочинністю базується на Конституції України і включає Закон України "Про боротьбу із злочинністю", Кримінальний і Кримінально-процесуальний кодекси України, закони України "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про міліцію", "Про Службу безпеки України", "Про прокуратуру", інші закони.
Ефективна боротьба з корупцією можлива за умови створення та реалізації належної системи забезпечення цієї діяльності.
Кадрово-професійне забезпечення боротьби з корупцією передбачає побудову ефективної системи підготовки, добору та розстановки кадрів для державної служби, управлінських ланок правоохоронних органів, їх атестації, професійного навчання та виховання, перепідготовки, а також стимулювання чесного і сумлінного ставлення до виконання службових обов'язків. Особливу увагу слід приділяти кадрово-професійному забезпеченню державних органів, що безпосередньо здійснюють боротьбу з корупцією.
Висновки
На закінчення хочеться зазначити про організовану злочинність, що вона суперечить існуючим суспільним відносинам, заподіє або здатне заподіяти шкоду правам і інтересам громадян, спільнотам, державі і суспільству в цілому, перешкоджає поступовому розвитку держави.
Широко поширена думка, що провиною усьому є економічні труднощі - достатньо підняти зарплати державним службовцям і проблема буде вирішена. Здається, що це не так. Важливо, щоб зарплата не опускалася нижче рівня, що забезпечує гідне існування. Далі ефект від підвищення зарплати падає. Держава ніколи не зможе дати своїм громадянам грошей більше, ніж організована злочинність.
Діяльність правоохоронних органів у цій області затруднена, тому що вони піддаються сильному впливу з боку організованої злочинності.
Тому, найефективніший спосіб боротьби - це створення сприятливих умов для громадян, які перешкоджають її появі і розвитку.
Список використаної літератури
1. Закон України "Про боротьбу з корупцією".
2. Жулинський Н. Хто вони, неповнолітні? // Голос України. - 1995. - 26 січ.
3. Конституція України.
4. Кріманальний кодекс України.
5. Криминология: Учебник / Под ред. В.Н. Кудрявцева и В.Е.Эминова. 2-е изд. - М.: Юристь, 1999. С. 678.
6. Криминологи: Учебник / Под ред В.Г. Лихолоба - К:- Донецк, 1997. С. 398.
7. Криминология: Учебник / Беляев Н.А. и др. Под ред. В.В. Орехова - Санк-Петербург: Университет, 1992. С. 216
8. Криминология. - М: МГУ, 1994. С. 415.
9. Савонюк Р. Соціолого-правове дослідження, або думки засуджених. // Право України - 1999. - № 7 - С. 79.
10. Титаренко Ю.Л., Филонов В.П, Коваленко О.И. Хозяйственные преступления. - Донецк, 1998. С.688.
11. Указ Президента України "Про Концепцію боротьби з корупцією на 1998-2005 роки".
12. Ущаповський В. Тіньова економіка як інфраструктура організованої злочинності: сутність, тенденції розвитку, кримінально- правові проблеми. // Право України. - 2000 - № 2 - С. 62.

 
 

Цікаве

Загрузка...