WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Апеляційна скарга - Реферат

Апеляційна скарга - Реферат


Реферат з правознавства
на тему:
Апеляційна скарга
Апеляційна скарга
Форма апеляційної скарги
Зміст апеляційної скарги, подання визначені ст. 293 ЦПК. Апеляційна скарга, подання мають пред'являтися у вигляді чіткого машинописного тексту і містити:
1) назву суду, до якого подається скарга, подання;
2) назву особи, яка подає скаргу, подання, її місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку;
3) повну і точну назву інших осіб, які беруть участь у справі, їхнє місце проживання або знаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку;
4) посилання на рішення, ухвалу, що оскаржується, та мезці оскарження;
5) обґрунтування апеляційної скарги, подання: у чому полягає неправильність рішення (ухвали) суду, обставини справи та закон, яким спростовується рішення; нові факти чи засоби доказування, що мають значення для справи і заперечення проти доказів, коли суд першої інстанції необгрунтоване відмовив у їх прийнятті або якщо неможливість їх подання раніше зумовлена поважними причинами; перелік з використаних судом першої інстанції доказів, що підлягають дослідженню в суді апеляційної інстанції;
6) прохання особи, яка подає скаргу, подання;
7) перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги, подання. Вони подаються на підтвердження скарги, подання, на обґрунтування неправильності встановлення судом першої інстанції юридичних фактів і вирішення справи по суті, досліджуються і оцінюються судом поряд з іншими доказами, тобто мають ознаки доказів і виконують їх роль. Апеляційна скарга, подання підписуються особою, яка подала скаргу, або її представником, апеляційне подання прокурора - прокурором, що його подав. Представником до скарги додається документ, що підтверджує наявність у нього таких повноважень, якщо у справі відсутній відповідний документ. До апеляційної скарги, подання додаються їх копії з додатковими матеріалами відповідно до числа осіб, які беруть участь у справі. Апеляційна скарга, апеляційне подання прокурора подаються до відповідного суду апеляційної інстанції. Відповідно до ст. 25 Закону "Про судоустрій" ними є апеляційні суди областей, апеляційні суди міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, військові апеля-:4 ційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських сил, а також Апеляційний Суд України.
З метою створення сприятливих умов для реалізації заінтересованими особами права апеляційного оскарження, апеляційна скарга,подання подаються через суд першої інстанції, який розглянув справу. Він перевіряє наявність умов, необхідних для порушення апеляційного провадження у справі, приймає скаргу, подання, і не пізніше наступного дня надсилає їх копії та додані до них матеріали особам, які беруть участь у справі, і встановлює строк, протягом якого вони можуть подати пояснення на апеляційну скаргу, подання. По закінченні строку на апеляційне оскарження суд надсилає апеляційну скаргу, подання разом зі справою до суду апеляційної інстанції (ст. 295 ЦПК).
Апеляційна скарга, апеляційне подання прокурора, які не відповідають вимогам ст. 293 ЦПК щодо їхніх форми і змісту, а також апеляційна скарга, яка не оплачена державним митом застосовуються загальні наслідки, визначені ст. 139 ЦПК.
Особа, яка подала апеляційну скаргу, чи прокурор, що подав апеляційне подання, має право доповнити, змінити, відкликати або відмовитися від неї повністю чи частково (ст. 298 ЦПК). Доповнити або змінити апеляційне подання має право також прокурор вищого рівня (ст. 40 Закону України "Про прокуратуру"). Доповнення чи зміна апеляційної скарги, подання можливі протягом строку, передбаченого на апеляційне оскарження.
Відкликання апеляційної скарги можливе до початку розгляду справи в апеляційній інстанції. Про відкликання апеляційної скарги, подання суд першої інстанції, якщо справа знаходиться в цьому суді, чи суддя апеляційного суду, який здійснював підготовку справи до розгляду, виносить ухвалу про повернення скарги, подання. Відмова від апеляційної скарги, подання можлива протягом усього часу розгляду справи в суді апеляційної інстанції. Прийняття відмови від апеляційної скарги, подання вирішується апеляційним судом у судовому засіданні.
Водночас із прийняттям відмови від апеляційної скарги судом вирішується питання про закриття у зв'язку з цим апеляційного провадження. У разі його закриття особа, відмова якої була прийнята судом, позбавляється права на повторну подачу апеляційної скарги, а прокурор - апеляційного подання.
Протилежна сторона (тобто відповідач за апеляційною скаргою, поданням) може визнати апеляційну скаргу, подання обґрунтованою в повному обсязі чи в певній частині. Таке визнання враховується апеляційним судом щодо встановлення наявності або відсутності фактів, які мають значення для вирішення справи.

 
 

Цікаве

Загрузка...