WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

реєстрацію транспортного засобу, повинні мати:
- суб'єкти, які використовують автотранспортні засоби, за винятком автотранспортних засобів, що не мають вантажних відділень, повинні мати свідоцтва про допущення дорожніх транспортних засобів до перевезення вантажів під митними печатками та пломбами;
- для багаторазового переміщення через митний кордон України автотранспортного засобі, суб'єкт, який його використовує, подає митниці за місцем своєї державної реєстрації вантажну митну декларацію на автотранспортний засіб, термін дії якої не може перевищувати 11 місяців з моменту її оформлення.
Згідно вимог статті 146 Митного кодексу України, особи, що переміщують товари під митним контролем автомобільним транспортом, зобов?язані:
- доставити товари за місцем призначення із збереженням митних забезпечень;
- не розпочинати вивантаження чи перевантаження товарів без дозволу митного органу;
- пред'явити митному органу необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення документи;
- у невідкладних випадках за свій рахунок здійснювати вивантаження, навантаження, розпакування та упакування товарів та пред'являти їх до митного контролю.
Порядокздійснення митних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України на трубопровідному транспорті та лініях електропередачі, крім глави 20 Митного кодексу України, регулюється також рядом інших спеціальних нормативних актів, наприклад:
- Постанова Кабінету міністрів України "Про митний контроль та митне оформлення природного газу, нафти, нафтопродуктів, етилену та аміаку, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом" від 17 грудня 2003 року № 1958;
- Постанова Кабінету Міністрів України "Про митний контроль та митне оформлення електроенергії, що переміщується через митний кордон України" від 10 грудня 2003 року № 1909;
- "Порядок митного контролю та митного оформлення нафти, що переміщується через митний кордон України трубопровідним транспортом", затверджений наказом Держмитслужби України від 17 серпня 1998 року № 512.
Місця проведення митного контролю, строки та порядок проведення митного контролю та митного оформлення тварі, що переміщуються через митний кордон України трубопровідним транспортом та лініями електропередачі визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно статті 149 Митного кодексу України для митного оформлення товарів, що переміщуються трубопровідним транспортом, декларант подає митному органу такі документи:
- зовнішньоекономічний договір (контракт);
- акт (акти) приймання-передачі товару;
- сертифікат якості;
рахунок-фактуру (інвойс);
- маршрутну телетайпограму;
- дозволи (ліцензії) відповідних органів державної влади;
- іншим документи, передбачені Митним кодексом та іншими законами.
Згідно статті 150 Митного кодексу України для митного оформлення електроенергії декларант подає митному органу такі документи:
- зовнішньоекономічний договір (контракт);
- довідку-підтвердження відповідного підприємства про кількість електроенергії, що переміщується через митний кордон України;
- інші документи, передбачені Митним кодексом та іншими законами України.
4. ПЕРЕВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ, ЩО ЗНАХОДЯТЬСЯ ПІД МИТНИМ КОНТРОЛЕМ, МІЖ МИТНИЦЯМИ.
Товари та інші предмети, відносно яких митне оформлення не завершено, в тому числі ті, що переміщуються транзитом через територію України, можуть перевозитись з однієї митниці в іншу за відповідальністю підприємства або громадянина, які прийняли такі товари та інші предмети до перевезення.
Митні вантажі між митницями України переміщуються під митним чи іншим забезпеченням, про що робляться відповідні відмітки у провізних документах.
Великовагові та громіздкі вантажі, а також вантажі, що перевозяться насипом чи навалом, можуть перевозитися між митницями на відкритих транспортних засобах. У таких випадках необхідно вжити заходів, що не дозволяють здійснити підміну таких вантажів (детальний опис їх у вантажних чи інших документах, нанесення на вантажі розпізнавальних знаків та інше).
Відповідно до Положення "Про порядок митного оформлення товарів та інших предметів, що перевозяться між митницями та території України" затвердженого наказом ДМК України №246 від 27.09.1993р. термін доставки митних вантажів до митниць установлюється, керуючись можливостями виду транспортного засобу, маршруту перевезення та інших умов перевезення, але не менше терміну, що визначається з розрахунку 80 км за добу.
При імпорті товарів складається внутрішній транзитний документ на партію товару митницею відправлення, декларантом чи перевізником на бланку "Провізної відомості" Ф-МД5 у трьох примірниках на яких проставляється штамп "Під митним контролем - імпорт" та завіряється особистою номерною печаткою співробітника митниці. Перший екземпляр "Провізної відомості" направляється у митницю призначення, другий - надається перевізнику, третій - залишається на контролі на митниці відправлення. Контроль за виконанням перевізником зобов'язань здійснює митниця відправлення.
При експорті вантажів після їх оформлення в митному відношенні митницею, в зоні діяльності якої знаходиться його власник (відправник), вони направляються в митницю призначення, яка розташована на митному кордоні.
На такий вантаж оформлюється митна декларація, четвертий аркуш якої разом з іншими товаросупровідними документами направляється до пункту пропуску на кордоні, де вилучається митницею призначення, яка здійснює пропуск вантажу за межами митної території України.
Крім цього, митниці призначення засобами електронного зв'язку інформують митниці відправлення про фактичне вивезення за межі митної території України товарів оформлених ними.
При транзиті вантажі декларуються в митниці із заповненням вантажної митної декларації, направляються митницею, що здійснила пропуск таких вантажів на територію України до митниці на митному кордоні України яка здійснює пропуск за межі митної території України разом із примірником вантажної митної декларації на транзитні вантажі. Механізм контролю доставки вантажів аналогічний тому, який застосовується при вивезенні товарів.
Транзитні перевезення здійснюються як прохідний та внутрішній митний транзит.
Прохідний митний транзит - це переміщення товарів під митним контролем від одного пункту пропуску (ввезення), розташованого на митному кордоні України до іншого пункту пропуску (вивезення) розташованого на митному кордоні України.
Внутрішній митний транзит - це переміщення товарів під митним контролем від пункту ввезення до митного органу розташованого на митній території України; від митного органу на митній території України до пункту вивезення; від митного органу до іншого митного органу розташованого на території України.
При неотриманні митницею

 
 

Цікаве

Загрузка...