WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

відсутні.
Пропуск через митний кордон України товарів, що перевозяться в міжнародному водному сполученні, здійснюється на підставі оформлення митних декларацій.
Для того, що б судно могло залишити порт, капітанові судна необхідно отримати відмітку митного органу на відповідному судновому документі про дозвіл вийти з акваторії порту. Для тимчасового відходу судна із порту у зв'язку з дією непереборної сили, а також з метою рятування людей дозвіл митного органу не обов'язковий.
Детальна регламентація відносинам щодо здійснення митних процедур на водному транспорті надається "Порядком здійснення митного контролю за переміщенням через митний кордон України тварі та інших предметів з використанням морського, річкового й поромного видів транспорту", затвердженим наказом Держмитслужби від 23 січня 2001 року № 26.
Даний Порядок визначає послідовність дій посадових осіб митних органів при здійснені митного контролю за переміщенням суден закордонного плавання, товарів та інших предметів, що переміщуються ними через митнийкордон України.
В Порядку наводяться визначення термінів, що застосовуються, порядок підготовки до митного контролю ат митного оформлення суден, процедури митного контролю товарів та інших предметів, які переміщуються при ввезенні з-за кордону та при вивезення за кордон.
Глава 17 Митного кодексу України визначає порядок здійснення митних процедур на авіатранспорті.
Переміщення товарів через митний кордон України повітряним шляхом здійснюється через міжнародні аеропорти, в яких розташовані митні органи. Лише у разі вимушеної посадки можливо переміщення товарів та інших предметів через митний кордон України поза місцем розташування митних органів.
Товари, що перевозяться транзитними авіапасажирами (за винятком товарів, заборонених до транзиту), не підлягають обкладенню податками та зборами та безперешкодно переміщуються в межах зони митного контролю міжнародного аеропорту.
Послідовність дій посадових осіб митниць при здійсненні митного контролю за переміщенням повітряних суден і контролю цих суден, товарів та інших предметів, що переміщуються ними через митний кордон України з використанням повітряного транспорту, регулюється "Порядком здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України з використанням повітряних суден", затвердженим наказом Держмитслужби України від 29 серпня 2001 року № 579.
Даним Порядком визначено, що митний контроль за переміщенням через митний кордон України повітряних суден, товарів та інших предметів, що переміщуються ними, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України. Митний контроль та митне оформлення повітряних суден здійснюється, як правило, з митним оглядом судна. Митне оформлення товарів та інших предметів, що переміщуються членами екіпажу повітряного судна, здійснюється на борту судна або в інших визначених митницею місцях.
Будь-які операції з товарами та іншими предметами, що перебувають під митним контролем, здійснюються тільки з дозволу митниці.
Митний контроль та митне оформлення повітряних суден, що прибувають із-за кордону, здійснюються після проведення прикордонного контролю, а повітряні судна, що вибувають за кордон, - до початку прикордонного контролю.
Загальні положення щодо митних процедур на залізничному транспорті містяться у главі 18 Митного кодексу України.
На залізничному транспорті здійснюються наступні митні процедури: перевірка документів, огляд залізничного рухомого складу, а також інші митні процедури, передбачені Митним кодексом України. Дані процедури здійснюються посадовими особами митниці у зонах митного контролю пунктів пропуску залізничного транспорту на державному кордоні України.
Всі операції, необхідні для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, провадяться підприємствами залізниці за свій рахунок. Відповідальність за втрату чи неналежну доставку товарів, що перебувають під митним контролем, до митного органу призначення несе залізниця.
За загальним правилом митний контроль товарів та транспортний засобів у міжнародному залізничному сполученні здійснюється з зонах митного контролю. Пасажири поїздів міжнародного сполучення можуть проходити митний контроль також в інших місцях, визначених уздовж маршруту руху поїзда за погодженням між Держмитслужбою, Мінтрансом України та центральним виконавчим органом у справах охорони державного кордону України.
З метою спрощення процедури митного оформлення однорідної продукції, що регулярно вивозиться у великих обсягах за межі митного території України залізничним транспортом одним підприємством за одним договором, та впровадження чергового етапу системи контролю за доставкою вантажів у митниці призначення розроблено "Тимчасовий порядок проведення митного оформлення товарів, о вивозяться залізничним транспортом, з використанням загальної вантажної митного декларації", затверджений наказом Держмитслужби України від 2 червня 2003 року № 380.
Згідно даного Тимчасового порядку, якщо товари регулярно вивозяться залізничним транспортом за межі митної території України одним суб'єктом ЗЕД за одним договором, то митниця відправлення може дозволити цьому суб'єктові подавати загальну вантажну митну декларацію, що оформлюється на товари, які переміщуватимуться окремими партіями протягом певного періоду, погодженого цією митницею.
Таким чином, чинним митним законодавством України встановлюється спрощений режим митного оформлення великих та регулярних партій товарів, що перевозяться залізничним транспортом. Дане положення істотно впливає, при чому впливає позитивно, на розвиток вітчизняної економіки, сприяє експорту українських товарів.
Глава 19 Митного кодексу України регулює митні процедури на автомобільному транспорті. Також дані правовідносини регулюються "Порядком митного оформлення автотранспортних засобів, що здійснюють міжнародні перевезення", затвердженим наказом Держмитслужби України від 10 листопада 2000 року № 637.
За загальним правилом автотранспортний засіб, що використовується для переміщення товарів через митний кордон України, не потребує окремої митної декларації, якщо під час такого переміщення декларуються товари, які перевозяться цим автотранспортним засобом.
Відомості про автотранспортний засіб вносяться до митної декларації, якою оформлено вантажі, книжки МДП, передбаченої Митною конвенцією про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП 1975 року, товарно-транспортних накладних, дорожнього листа, провізних та інших супровідних документів, передбачених законодавством.
Проте, згідно вищенаведеного Порядку особи, які здійснюють перевезення пасажирів та товарів через митний кордон України автомобільним транспортом, крім документів на товари, квитків для пасажирів та свідоцтва про

 
 

Цікаве

Загрузка...