WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

зберігання;
3) товари, що реекспортуються, не використовувалися на території України з метою одержання прибутку.
Поняття митного режиму транзиту передбачене у статті 200 Митного кодексу України: транзит - митний режим, відповідно до якого товари і транспортні засоби переміщуються під митним контролем між двома митними органами або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання таких товарів і транспортних засобів на митній території України.
Товари, що переміщуються транзитом, повинні:
1) перебувати у незмінному стані, крім змін внаслідокприродного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання;
2) не використовуватися на території України ні з якою іншою метою, крім транзиту;
3) переміщуватися за наявності дозволу на транзит через територію України, який видається відповідними уповноваженими органами та встановленими маршрутами і шляхами;
4) бути доставленими до митного органу призначення у строк, що визначається відповідно до чинних в Україні нормативів на перевезення вантажів, виходячи з виду транспорту, маршруту, відстані до кінцевого пункту та інших умов перевезення.
Тимчасове ввезення (вивезення) - це митний режим, відповідно до якого товари можуть ввозитися на митну територію України чи вивозитися за межі митної території України з обов'язковим наступним поверненням цих товарів без будь-яких змін, крім природного зношення чи втрат за нормальних умов транспортування (стаття 204 Митного кодексу України).
Порядок тимчасового ввезення (вивезення) товарів на митну територію України крім глави 34 Митного кодексу України також регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 року № 1855 "Про допущення товарів до переміщення через митний кордон України в режимі тимчасового ввезення (вивезення)", "Порядком застосування режиму тимчасового ввезення (вивезення)", затвердженим наказом Держмитслужби України від 28 березня 2000 року № 173.
Переміщення товарів у режимі тимчасового ввезення (вивезення) передбачає:
1) подання митному органу документів на такі товари з обгрунтуванням підстав їх тимчасового ввезення (вивезення) на митну територію України;
2) надання митному органу, зобов'язання про їх зворотне вивезення (ввезення) у строки, що обумовлені метою тимчасового ввезення (вивезення);
3) подання митному органу, дозволу відповідного компетентного органу на тимчасове ввезення (вивезення) товарів, якщо отримання такого дозволу передбачено законом.
До товарів, щодо яких може надаватися дозвіл на тимчасове ввезення (вивезення) з умовним повним звільненням від оподаткування відносяться товари, призначені для демонстрації або використання на виставках, ярмарках, конференціях або інших подібних заходах; професійне обладнання, необхідного особам, які прибувають в Україну (виїжджають з України), для підготовки репортажів, здійснення записів або передач для засобів масової інформації або зйомки фільмів; контейнери, піддони, упаковки, а також будь-які інші товари, що ввозяться (вивозяться) у зв'язку з якою-небудь комерційною операцією, але ввезення яких саме по собі не є комерційною операцією та інші передбачені чинним митним законодавством.
Загальний строк тимчасового ввезення (вивезення) товарів становить один рік з дня ввезення на митну територію України (вивезення з митної території України). З урахуванням мети ввезення (вивезення) товарів та інших обставин вказаний річний строк може бути продовжений відповідним митним органом.
Митний режим митного складу регулюється главою 35 Митного кодексу України.
Митний склад - митний режим, відповідно до якого ввезені з-за меж митної території України товари зберігаються під митним контролем без справляння податків і зборів і без застосування до них заходів нетарифного регулювання та інших обмежень у період зберігання, а товари, що вивозяться за межі митної території України, зберігаються під митним контролем після митного оформлення митними органами до фактичного їх вивезення за межі митної території України.
У режим митного складу можуть поміщатися будь-які товари, за винятком товарів, заборонених до ввезення в Україну, вивезення з України та транзиту через територію України, а також товарів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Порядок здійснення даного митного режиму встановлюється "Порядком роботи складу митного органу" затвердженим наказом Держмитслужби від 5 грудня 2003 року № 835.
В пункті 1.1. даного Порядку зазначено, що як скали митних органів можуть використовуватись визначені митним органом приміщення, резервуари, криті та відкриті майданчики, що належать митним органам й спеціально обладнані для зберігання товарів та транспортних засобів.
Зазначеним Порядком визначаються вимоги до складу митного органу та до зберігання товарів та транспортних засобів, перелік товарів та транспортних засобів, що зберігаються на складі митного органу, строки зберігання, порядок поміщення та випуску товарів та транспортних засобів зі складу митного органу, облік цих товарів тощо.
Так, товари:
не пропущені на митну територію України;
такі, що ввозяться громадянами на митну територію України та підлягають обкладенню податками та зборами, якщо останні не сплачено;
такі, що до закінчення строку зберігання на складі тимчасового зберігання не були задекларовані до відповідного митного режиму,
а також товари:
що перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем з моменту пред?явлення митному органу й до випуску відповідно до обраного митного режиму;
що вивозяться за межі митної території України та після завершення митного оформлення зберігаються під митним контролем до фактичного вивезення;
товари та транспортні засоби, заявлені до митного режиму транзиту -
можуть зберігатись на складі митного органу протягом трьох місяців.
Товари, що перебувають у режим митного складу й увезені на митну територію України можуть зберігатись на складі митного органу протягом таких строків з дати розміщення їх у режим митного складу:
товари, увезені на митну територію України - не більше трьох років з дати їх поміщення в цей режим;
підакцизні товари, увезені на митну територію України - не більше трьох місяців з дати поміщення їх у цей режим;
товари, що вивозяться за межі митної території України - протягом трьох місяців з дати поміщення їх у цей режим.
Товари, що швидко псуються або мають обмежений строк зберігання, у тому числі - предмети порушення митних правил, зберігаються на складі митного органу з урахуванням строку їх придатності.
Спеціальна митна зона - це митний режим, відповідно до якого до товарів, які ввозяться на території відповідних типів спеціальних (вільних) економічних зон із-за меж митної території

 
 

Цікаве

Загрузка...