WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

щодо товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України", відповідно до вимог міжнародних митних норм, правил і стандартів законодавчим шляхом розширене коло видів митних режимів. У статті 185 "Види митного режиму" Кодексом визначається, що відповідно до мети переміщення товарів через митний кордон України запроваджуються такі види митного режиму:
" Імпорт;
" Реімпорт;
" Експорт;
" Реекспорт;
" Транзит;
" Тимчасове ввезення (вивезення);
" Митний склад;
" Спеціальна митна зона;
" Магазин безмитної торгівлі;
" Переробка на митній території України;
" Переробка за межами митної території України;
" Знищення або руйнування;
" Відмовлення в користь держави.
Митний режим, не передбачений цією статтею, може встановлюватися лише шляхом внесення відповідних змін до Митного кодексу України.
Стаття 186 Митного кодексу встановлює ще одне правило про те, що декларант самостійно визначає митний режим товарів і транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України, відповідно до мети їх переміщення та на підставі документів, що подаються митному органу для здійсненні митного контролю та митного оформлення.
Кратко розглянемо кожен вказаний вище митний режим, що може застосовуватись до товарів та транспортних засобів, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно статті 188 Митного кодексу України імпорт - це митний режим, відповідно до якого товари ввозяться на митну територію країни для вільного обігу без обмеження строку їх перебування на цій території та можуть використовуватися без будь-яких митних обмежень.
Стаття 18 Декрету Кабінету міністрів України "Про стандартизацію і сертифікацію" від10 травня 1993 року N 46-93 передбачає, що відповідність продукції (товару), яка ввозиться і реалізується на території України, обов'язковим вимогам норм і стандартів, що діють в Україні, має підтверджуватися сертифікатом або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, виданим або визнаним Державним комітетом України по стандартизації, метрології та сертифікації або уповноваженим (акредитованим) ним органом.
Саме тому Кабінетом міністрів України Постановою від 4 листопада 1997 року було затверджено "Порядок митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов?язковій сертифікації в Україні". Цей нормативно - правовий акт визначає механізм митного оформлення імпортних товарів (продукції), що підлягають обов?язковій сертифікації в Україні, і ввозяться на митну територію України суб?єктами підприємницької діяльності з метою їх продажу або обміну.
Згідно частини 1 статті 3 зазначеного Порядку підставою митного оформлення товару (продукції) для вільного використання на митній території України є:
сертифікат відповідності товару (продукції) або його копія, видані Держстандартом або уповноваженим ним органом сертифікації;
свідоцтво про визнання іноземного сертифіката або його копія, видані Держстандартом або уповноваженим ним органом сертифікації;
наявність товару (продукції) в Єдиному реєстрі сертифікованої в Україні продукції.
Також порядок ввезення на митну територію України, але окремих категорій предметів, що спеціально визначаються законодавством України, передбачений у "Положенні про порядок контролю за ввезенням на митну територію України окремих видів товарів", затвердженому наказом Державної митної служби України від 28 лютого 2003 року № 129.
Це Положення:
визначає перелік окремих видів товарів, увезення яких на митну територію України здійснюється за умови подання попередньої вантажної митної декларації, та перелік окремих видів товарів, увезення яких на митну територію України, крім увезення залізничним транспортом, здійснюється за умови подання попередньої вантажної митної декларації;
установлює порядок заповнення й оформлення попередньої вантажної митної декларації при ввезенні на митну територію України з будь-якою метою (крім транзиту) окремих видів товарів згідно із зазначеними переліками залежно від виду транспорту, яким перевозяться ці товари;
регламентує застосування заходів забезпечення доставки товарів, що входять до переліків окремих видів товарів, увезення яких на митну територію України здійснюється за умови подання попередньої вантажної митної декларації.
Стаття 190 Митного кодексу України визначає поняття митного режиму реімпорту, як митного режиму, відповідно до якого товари, що походять з України та вивезені за межі митної території України згідно з митним режимом експорту, через один рік після їх вивезення (експорту) за межі митної території України ввозяться на митну територію України для вільного обігу на цій території.
Також до умов переміщення товарів у режимі реімпорту відносяться наступні обставини, при яких товари:
1) не використовувалися за межами України з метою одержання прибутку;
2) ввозяться у тому ж стані, в якому вони перебували на момент вивезення (експорту), крім змін внаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання, а також інших випадків, що визначаються Кабінетом Міністрів України.
Згідно статті 194 Митного кодексу України експорт - це митний режим, відповідно до якого товари вивозяться за межі митної території України для вільного обігу без зобов'язання про їх повернення на цю територію та без встановлення умов їх використання за межами митної території України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2002 року № 1911 затверджено "Перелік товарів промислового призначення, вивезення яких громадянами України, іноземцями та особами без громадянства за межі митної території України не допускається" .
До таких товарів промислового призначення віднесено, наприклад: ртуть, шкури необроблені великої рогатої худоби або тварин родини конячих, овець або шкурки ягнят; лісоматеріали; певні категорії сплавів металів; металокераміка та вироби з металокераміки, включаючи відходи та брухт.
Визначення митного режиму реекспорту наводиться в статті 196 Митного кодексу України. Реекспорт - митний режим, відповідно до якого товари, що походять з інших країн, не пізніше ніж через один рік з дня їх ввезення на митну територію України вивозяться з цієї території в режимі експорту.
Товари, що походять з інших країн, можуть вивозитися за межі митної території України у режимі реекспорту, якщо:
1) митному органу подано дозвіл уповноваженого Кабінетом Міністрів України органу чи органу, визначеного міжнародним договором України, укладеним в установленому законом порядку, на реекспорт товарів;
2) товари, що реекспортуються, перебувають у тому ж стані, в якому вони перебували на момент ввезення на митну територію України, крім змін внаслідок природного зношення або втрат за нормальних умов транспортування та

 
 

Цікаве

Загрузка...