WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

Інститут „перевезення” у митному праві - Курсова робота

відправлення в установлений термін інформації про надходження вантажу до митниці призначення вона вирішує питання заведення справи про порушення митних правил.
З метою встановлення надійного контролю за переміщенням товарів та інших предметів між митницями України, оперативного реагування в разі виникнення ускладнень чи непередбачених ситуацій під час такого переміщення, підвищення рівня відповідальності осіб, що здійснюють перевезення вантажів введено в дію Положення "Про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення" яке затверджено наказом ДМС України від 08.12.1998р. №771.
Контроль здійснюється поетапно і поширюється на товари:
- що ввозяться на територію України автомобільним транспортом на адресу суб'єктів ЗЕД;
- що вивозяться з території України автомобільним транспортом суб'єктами ЗЕД;
- на транзит товарів автомобільним транспортом через митну територію України;
- на транзит товарів залізничним транспортом через митну територію України.
Решта видів перевезень підпадають під дію наказу ДМК України від 27.09.1993р. №246.
До товарів, що перебувають під митним контролем і переміщуються транзитом, може застосовуватися один із таких заходів гарантування доставки цих товарів до митного органу призначення:
- надання власником товару гарантій митниморганам;
- охорона та супроводження товарів митними органами;
- перевезення товарів митним перевізником;
- перевезення на умовах Митної конвенції про міжнародне перевезення 1975 року.
Згідно з наказом №771/98 для здійснення контролю за доставкою та виявленням фактів недоставки товарів у митницю призначення використовується програмно-інформаційний комплекс, що базується на відомчій системі зв'язку митних органів України.
Контроль за доставкою товарів у митниці призначення здійснює митниця відправлення цих товарів. У разі виявлення фактів недоставки вантажу в митницю призначення справу про порушення митних правил заводить митниця, якій було надане відповідне зобов'язання про доставку вантажу на митницю призначення.
Наказ №771/98 передбачає такі терміни доставки товарів у митницю призначення при здійсненні перевезень:
- залізничним транспортом - 10 діб;
- автомобільним транспортом - 5 діб;
- повітряним транспортом - 3 доби;
- морським, річковим транспортом у період навігації - 10 діб;
Якщо окремих видів товарів або перевезень відсутній установлений чинним законодавством України граничний термін доставки, то він призначається самою митницею відправлення з врахуванням можливостей транспортного засобу, маршруту перевезення, відстані до митниці призначення, властивостей товарів та інших умов.
При цьому максимальний термін доставки таких товарів у митницю призначення не може перевищувати 20 діб.
В окремих випадках вантаж не може прибути в митницю призначення в термін, установлений митницею відправлення внаслідок дії надзвичайних або невідворотних обставин чи подій, що перешкоджають руху транспорту. Такими обставинами можуть бути:
- стихійне лихо (пожежа, повінь, інше стихійне лихо чи сезонне природне явище);
- воєнні дії чи надзвичайний стан у регіоні, через який пролягає шлях транспортного засобу;
- страйк;
- злочинні дії третіх осіб, спрямовані проти перевізника, транспортного засобу чи вантажу;
- пригода за участю транспортного засобу, яка спричинила повне або часткове пошкодження транспортного засобу або повну чи часткову втрату вантажу;
- неможливість подальшого руху транспортного засобу через зсув, пошкодження або розпакування вантажу, що створює небезпеку дорожньому рухові;
- інші схожі за характером обставини чи події.
При цьому власник товарів чи транспортного засобу повинен звернутися з письмовою заявою до найближчої митниці.
Згідно зі ст.109 Митного кодексу України не доставка в митні органи України у визначений термін предметів, що знаходяться під митним контролем та переміщуються з одного митного органу України в інший, а також прийнятих для вручення митному органу України митних та інших документів на ці предмети тягне попередження або накладення штрафу на громадян у розмірі до одного офіційного встановленого на день здійснення порушення митних правил мінімального розміру заробітної плати, а на посадових осіб - від 2 з половиною до 10 мінімальних розмірів заробітної плати, з конфіскацією цих предметів або без такої.
За поданням ДМСУ до перевізників, що не доставили вантажу митницю призначення, може застосовуватись режим індивідуального ліцензування.
Висновок
Утверджувати й забезпечувати права і свободи людини - головний обов'язок держави. Переорієнтування ідеології з "панування держави" над людиною на "служіння держави" людині, урешті решт приведе до реального виконання принципові пріоритету людини, її життя і здоров'я, честі і гідності, недоторканості і безпеки, що проголошений Конституцією України та визнання його найвищою соціальною цінністю.
Безпосереднє сусідство України з Євросоюзом, перевага ринкових відносин, прагнення України до інтеграції у світову співдружність зумовлює необхідність застосовувати на території України види перевезень, що відповідають Європейським стандартам та спрощення системи митного оформлення товарів.
На думку професора Рокоча В.В. щоб досягти оптимального регулювання перевезень через митну територію України, необхідно застосувати комплекс заходів що поєднують політику вільної торгівлі з одної сторони та політику протекціонізму, що призводить до гнучкості зовнішньоекономічної політики.
Політика вільної торгівлі - це політика мінімального державного втручання у зовнішню торгівлю, яка розвивається на засадах вільних ринкових сил попиту і пропозиції.
Політика протекціонізму - це державна політика захисту внутрішнього ринку від іноземної конкуренції шляхом застосування тарифних і нетарифних інструментів торговельної політики.
Упровадження широкого кола видів перевезення через митну територію України вантажів є безперечно, позитивним моментом, а також є ще одним кроком до створення демократично-правових стандартів взаємовідносин органів виконавчої влади та людини, переорієнтація на спрощення адміністративних процедур, інформування і консультування громадян та суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності з питань митних формальностей.
Найшвидше удосконалення митного регулювання перевезень згідно до європейських стандартів, надання адміністративних послуг, митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій при здійсненні перевезень вантажів через митну територію України, призведе до активізації зовнішньоекономічної діяльності з боку українських суб'єктів підприємницької діяльності, збільшення поступлення іноземних інвестицій в економіку України, покращення державного захисту національного виробника.
ПЕРЕЛІК

 
 

Цікаве

Загрузка...