WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → 1. Правовий статус митного брокера. 2. Характеристика митного режиму переробки товарів на митній території України - Контрольна робота

1. Правовий статус митного брокера. 2. Характеристика митного режиму переробки товарів на митній території України - Контрольна робота

вивезення за межі митної території України (ввезення в Україну) продуктів переробки в строк, зазначений у дозволі митного органу на розміщення товарів у режим переробки;
інші документи, подання яких при митному оформленні передбачено законодавством.
Якщо умовами зовнішньоекономічного договору з переробки товарів на митній території України передбачається виконання кількох операцій з переробки кількома підприємствами, то кожне підприємство, що бере участь у процесі переробки, повинно одержати дозвіл відповідного митного органу на розміщення товарів у режим переробки.
Переміщення товарів між підприємствами, що беруть участь у процесі переробки та розташованими у зонах діяльності різних митниць, здійснюється під контролем митних органів відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом Державної митної служби України від 08.12.98 N 771 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.01.99 за N 42/3335.
Переміщення товарів для подальшої переробки іншим підприємством між митницею оформлення та митницею, у зоні діяльності якої проводитиметься подальша переробка, здійснюється наступним чином:
За письмовою заявою підприємства, яке здійснило першу операцію з переробки, митниця оформлення направляє товари для подальшої їх переробки на підприємство, що знаходиться в зоні діяльності іншої митниці (далі - митниці призначення), за документом контролю за доставкою вантажу. До заяви додаються копії ВМД та товаросупровідні документи, завірені посадовою особою митниці оформлення.
Митниця призначення:
ставить на контроль товари, що надійшли для подальшої переробки за завіреними митницею оформлення копіями ВМД і документами;
здійснює контроль за дотриманням режиму переробки підприємством, що здійснює наступну операцію з переробки;
контролює доставку продуктів переробки в митницю оформлення або в наступну митницю призначення в порядку, аналогічному викладеному вище. Для цього копії ВМД і товаросупровідних документів повторно завіряються митним органом;
здійснює митне оформлення продуктів переробки при вивезенні їх за межі митної території України або розміщенні в інший митний режим;
надсилає повідомлення митниці оформлення про проведення митного оформлення продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту або до іншого заявленого митного режиму з обов'язковим направленням цій митниці завірених копій ВМД або повідомлення про подальше направлення цих товарів на підприємство, що знаходиться в зоні діяльності іншої митниці призначення.
Оподаткування давальницької сировини, що переміщується через митний кордон України, здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Оподаткування товарів, що ввозяться на митну територію України з метою виконання інших операцій з переробки товарів, здійснюється відповідно до Митного кодексу України та інших законів України.
Увезення товарів для переробки на митній території України здійснюється без застосування до них заходів нетарифного регулювання за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту.
Вивезення товарів для переробки за межами митної території України здійснюється без застосування до них заходів тарифного й нетарифного регулювання за умови наступного їх повернення в Україну.
При вивезенні за межі митної території України продуктів переробки:
Митне оформлення продуктів переробки здійснюється митним органом за умови подання підприємством ВМД на продукти переробки, що підлягають вивезенню за межі митної території України, товаротранспортних та інших товаросупровідних документів, копії ввізної ВМД на товари, що були ввезені на митну територію України в режимі переробки та окремого документа - декларації, у якій зазначаються кількість та вартість українських товарів, витрачених на здійснення операцій щодо переробки товарів, та яка заповнюється у порядку, установленому Державною митною службою України відповідно до Митного кодексу України та інших актів законодавства з питань митного оформлення експорту товарів українського походження.
Вивезення за межі митної території України продуктів переробки давальницької сировини здійснюється відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Якщо умовами зовнішньоекономічного договору про переробку на митній території України товарів, що походять з інших країн, передбачено проведення розрахунків частиною продуктів їх переробки, то ці продукти повинні бути оформлені в митному режимі імпорту.
При ввезенні на митну територію України продуктів переробки:
Митне оформлення продуктів переробки здійснюється митним органом за умови подання підприємством ВМД на партію продуктів переробки, що підлягає ввезенню на митну територію, товаротранспортних та інших товаросупровідних документів, копії вивізної ВМД на товари, що були вивезені за межі митної території України в режимі переробки та окремого документа - декларації на товари іноземного походження, які були витрачені в процесі переробки українських товарів, порядок заповнення якої визначається Державною митною службою України.
Ввезення на митну територію України продуктів переробки давальницької сировини здійснюється відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Продукти переробки, що ввозяться на митну територію України, оподатковуються відповідно до закону.
Залишки, що утворилися в процесі переробки, до завершення строку переробки повинні бути заявлені підприємством до митного оформлення у відповідний митний режим, залежно від умов зовнішньоекономічного договору, з додержанням вимог законодавства України.
Відходи переробки підлягають знищенню (утилізації чи видаленню) відповідно до законодавства України.
Для здійснення контролю за дотриманням митного режиму переробки на митній території України посадові особи митного органу можуть проводити перевірку складських, фінансових і технологічних документів, що стосуються обліку й переробки таких товарів і продуктів переробки на будь-якому підприємстві, що здійснює операції з переробкитоварів.
Посадові особи митного органу здійснюють контроль за обов'язковим обсягом виходу продуктів переробки, що утворюються внаслідок переробки цих товарів.
Використана література
1. МКУ - Митний кодекс України від 11.07.2002 р. № 92-IV.
2. Закон № 168/97-ВР - Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР.
3. Закон № 2097 - Закон України "Про єдиний митний тариф" від 05.02.1992 р. № 2097.
4. Закон № 2371 - Закон України "Про митний тариф України" від 05.04.2001р. № 2371-ІІІ.
5. Лист Держмитслужби № 11/5-15-4-ЕП - Лист Державної митної служби від 06.01.2004 р. № 11/5-15-4-ЕП "Про оподаткування товарів залежно від обраного митного режиму".
6. Декрет КМУ № 18-92 - Декрет КМУ "Про акцизний збір" від 26.12.1992 р. № 18-92.
7. Наказ Держмитслужби № 609 - Наказ Державної митної служби від 13.09.2003 р. № 609.
8. Наказ № 363 - Наказ Державної митної служби від 23.06.1998 р. № 363 .

 
 

Цікаве

Загрузка...