WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → 1. Правовий статус митного брокера. 2. Характеристика митного режиму переробки товарів на митній території України - Контрольна робота

1. Правовий статус митного брокера. 2. Характеристика митного режиму переробки товарів на митній території України - Контрольна робота

представляють
Інформація, отримана митним брокером та його працівниками від особи, яку вони представляють у процесі здійснення митних процедур, може використовуватися виключно для цілей цих процедур.
За розголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною, митний брокер несе відповідальність відповідно до закону.
Характеристика митного режиму переробки товарів
на митній території України
Переробка на митній території України - митний режим, відповідно до якого ввезені на митну територію України товари, що походять з інших країн, піддаються в установленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання за умови вивезення за межі митної території України продуктів переробки відповідно до митного режиму експорту;
Продукти переробки - товари, що утворились унаслідок виконання операцій з переробки товарів, попередньо розміщених у режим переробки на митній території України (за межами митної території України), і визначені як кінцеві товари за зовнішньоекономічним договором;
Розміщення товарів у режим переробки на митній території України здійснюється з дозволу начальника митного органу, особи, яка його заміщує, або іншої уповноваженої, відповідним наказом митниці, посадової особи.
Для отримання дозволу на розміщення товарів у режим переробки підприємство подає митному органу за місцем державної реєстрації підприємства письмову заяву.
Дозволом на розміщення товарів у режим переробки є резолюція на заяві посадової особи митного органу.
Підприємствам, які здійснюють регулярні операції з переробки, за зазначеною письмовою заявою, може надаватися письмовий дозвіл на кількість операцій, визначену зовнішньоекономічним договором про переробку. Строк дії дозволу не має перевищувати одного календарного року.
Товар може бути розміщений у режим переробки в митниці поза місцем обліку підприємства в митних органах. Для цього дозвіл надається митницею, що безпосередньо здійснюватиме оформлення вантажної митної декларації (далі - ВМД), після подання до неї листа-узгодження про проведення митного оформлення товарів у митниці поза місцем обліку підприємства.
Разом із заявою до митного органу подаються:
зовнішньоекономічний договір про переробку товарів, який, зокрема, містить відомості про обов'язковий обсяг виходу продуктів переробки, конкретний обсяг робіт і строк їх виконання;
додаток до договору про переробку товарів, у якому наводиться технологічна схема переробки, що відображає всі основні етапи переробки й процес перетворення товарів, розміщених у режим переробки, у продукти переробки, а також кількісні показники товарів, розміщених у режим переробки, та інших товарів, що витрачаються підприємством на здійснення операцій щодо переробки, на кожному етапі переробки з обґрунтуванням виробничих утрат товарів, утрат виконавця переробки на кожному її етапі.
Для прийняття рішення про видачу дозволу на розміщення товарів у режим переробки митним органом розглядається можливість дотримання підприємством установлених законодавством умов переробки, у тому числі технологічні особливості процесу переробки та можливість ідентифікації перероблених товарів у продуктах переробки.
Для цього митний орган може використовувати:
рішення митних лабораторій;
довідки та рішення митних органів стосовно вартості чи відповідності товару до коду за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності;
висновки Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України стосовно визначення операцій як таких, що належать до операцій з давальницькою сировиною, у разі здійснення операцій з переробки (у тому числі виконання кількох операцій з переробки кількома підприємствами) відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".
Товари можуть бути ідентифіковані шляхом:
надання підприємством відомостей про витрачені ресурси й про технології виробництва продуктів переробки, достатніх для здійснення обліку товарів, розміщених у режим переробки на митній території України (переробки за межами митної території України), та контролю за обсягом виходу продуктів переробки;
здійснення митного контролю під час проведення операцій щодо переробки товарів.
При ідентифікації товарів ураховуються характер товарів і види операцій з їх переробки.
Дозвіл надається підприємству в строк, що не перевищує 15 днів з моменту прийняття митницею заяви про його видачу.
У разі якщо інформації, наявної в документах, недостатньо для прийняття рішення, митний орган письмово повідомляє підприємство про відмову в наданні дозволу із зазначенням причини й вичерпним роз'ясненням вимог, виконання яких забезпечить можливість розміщення цих товарів у режимі переробки.
Переробка на митній території України не обмежується товарами, безпосередньо ввезеними на митну територію України, а також допускається щодо товарів, які попередньо ввезені та розміщені в іншому митному режимі.
Окремі операції з переробки за дорученням підприємства-резидента, якому видано дозвіл на розміщення товарів у режим переробки на митній території України, можуть з письмового дозволу митного органу здійснюватися іншим підприємством.
Відповідальність за дотримання визначеного порядку переробки товарів на митній території України й за дотримання строків переробки несе підприємство, що отримало дозвіл митного органу на розміщення товарів у цей режим.
Дозвіл на розміщення товарів у режим переробки може бути скасований митним органом, якщо його видано на підставі недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення про видачу дозволу, або якщо підприємство, якому видано такий дозвіл, не дотримує положень Митного кодексу й інших актів законодавства України. Митний орган письмово повідомляє підприємство про скасування дозволу на розміщення товарів у режим переробки із зазначенням причини його скасування.
У разі скасування дозволу на розміщення товарів, які перебувають у режимі переробки, підприємство зобов'язане у строк, що не перевищує десяти календарних днів з дня його скасування, заявити про зміну митного режиму, з додержанням вимог Митного кодексу України та інших актів законодавства України із сплатою всіх необхідних платежів, установлених законодавством.
Строк переробки товарів на митній території України (за межами митної території України) встановлюється митним органом під час надання дозволу підприємству-резиденту виходячи з тривалості процесу переробки товарів та розпорядження продукцією їх переробки, але, як правило,не може бути більшим, ніж 90 днів.
У разі зміни умов договору про переробку товарів підприємство зобов'язане звернутись до митного органу із заявою про отримання нового дозволу на розміщення товарів у режим переробки.
За наявності дозволу митного органу на розміщення товарів у режим переробки митне оформлення їх здійснюється із застосуванням вантажної митної декларації (далі - ВМД), заповненої в установленому законодавством України порядку.
Разом з ВМД до митниці оформлення подаються такі документи:
зовнішньоекономічний договір про переробку товарів;
товаротранспортні та інші товаросупровідні документи;
зобов'язання про

 
 

Цікаве

Загрузка...