WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій i розрахункових книжок - Реферат

Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій i розрахункових книжок - Реферат

використання розрахункової книжки на її реєстраційній сторінці необхідно зазначити дату початку використання.
У корінці та у відривній частині розрахункової квитанції повинна вказуватись повна сума розрахунку вручну, шляхом проштамповування чи друкарським способом. Якщо СПД є платником податку на додану вартість (ПДВ), то в корінці розрахункової квитанції слід указувати також суму, що оподатковується ПДВ за ставкою 20%. Якщо сума за ставкою ПДВ 20 відсотків дорівнює повній сумі розрахунку, то в корінці можна вказувати тільки одну з цих сум. Записи в розрахункових квитанціях здійснюються кульковою ручкою з пастою темного кольору.
Якщо при продажу товару встановлюється знижка чи надбавка відносно вартості одиниці виміру товару, то за бажанням СПД загальна сума знижки (надбавки) вказується на корінці та у відривній частині розрахункової квитанції у дужках поряд із сумою розрахунку з відповідною позначкою ("зн" або "нд").
При здійсненні операції видачі коштів у разі повернення товару (рекомпенсації послуги, прийняття цінностей під заставу та в інших випадках) сума розрахунку вказується у корінці та у відривній частині розрахункової квитанції з математичним знаком "-" (мінус).
Якщо сума коштів, виданих при поверненні товару чи рекомпенсації раніше оплаченої послуги, перевищує 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то матеріально відповідальна особа господарської одиниці або особа, яка безпосередньо здійснює розрахунки, повинна скласти акт про видачу коштів. В акті необхідно вказати:
дані документа, що встановлює особу покупця, який повертає товар (відмовляється від послуги);
відомості про товар (послугу);
суму виданих коштів;
номер розрахункової квитанції, яка підтверджує купівлю товару (отримання послуги).
Акти про видачу коштів передаються до бухгалтерії СПД i зберігаються протягом 3 років. У разі відсутності у СПД бухгалтерії зазначені акти підклеюються на останній сторінці відповідної книги ОРО.
На вимогу покупця у відривній частині розрахункової квитанції додатково вказуються всі або частина передбачених установленою формою реквізитів: найменування товару (послуги), вартість одиниці виміру, ставка ПДВ у відсотках (для СПД - платників ПДВ), вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за кожним найменуванням, дата та підпис особи, що провела розрахунок.
Розрахункова книжка використовується у такому порядку:
на кожному місці проведення розрахунків повинна використовуватися окрема розрахункова книжка з книгою ОРО, на яку вона зареєстрована;
при проведенні розрахункової операції заповнюється спочатку корінець, потім відривна частина розрахункової квитанції (за винятком квитанцій, де вартість товару (послуги) зазначена попередньо шляхом проштамповування чи друкарським способом), при цьому вказані у корінці та у відривній частині суми розрахунків повинні бути ідентичними;
відривна частина відокремлюється від корінця по лінії відриву та видається покупцеві чи особі, яка отримує кошти (у разі здійснення операції видачі), не пізніше завершення розрахункової операції.
Якщо загальна сума розрахунку не перевищує 0,3 неоподатковуваного мінімума доходів громадян, то відривну частину можна видавати покупцеві тільки на його вимогу.
Сума готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків до початку робочого дня, уноситься СПД протягом робочого дня або перебуває на місці проведення розрахунків на момент виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії, записується у корінець розрахункової квитанції з поміткою "Службове внесення". Сума готівки, що вилучається СПД протягом робочого дня з місця проведення розрахунків, записується у корінець розрахункової квитанції з поміткою "Службова видача".
Не дозволяється використовувати розрахункові квитанції повторно, виправляти записи у квитанціях, вилучати з розрахункової книжки корінці розрахункових квитанцій, порушувати кріплення книжки. У разі пошкодження розрахункової квитанції чи здійснення помилкового запису таку квитанцію слід анулювати, для чого на корінці та відривній частині зробити відмітку "Анульовано", завірену підписом особи, яка здійснює розрахунки.
Після використання всіх розрахункових квитанцій на реєстраційній сторінці розрахункової книжки необхідно зазначити дату її закінчення.
Використання розрахункової книжки для реєстрації розрахункових операцій при наданні послуг підприємствами зв'язку здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обліку та застосування квитанційних книжок у філіалах підприємств зв'язку та їхніх структурних підрозділах, затвердженої наказом Державного комітету зв'язку України від 07.12.98 р. № 167 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 17.05.99 р. за № 314/3607.
Порядок ведення розрахункової книжки, що використовується при наданні послуг міського та приміського пасажирського транспорту
Розрахункові книжки, що використовуються при розрахунках за разові послуги міського i приміського пасажирського автомобільного транспорту та електротранспорту, повинні використовуватись на місцях проведення розрахунків у господарських одиницях тих СПД, що зареєстрували ці розрахункові книжки.
Розрахункова квитанція відокремлюється від розрахункової книжки та видається особі, яка оплачує послугу. Не дозволяється використовувати розрахункові квитанції повторно.
9. Порядок ведення розрахункової книжки, що використовується при розповсюдженні державних лотерей
Розрахункові книжки, що використовуються для реєстрації розрахункових операцій при розповсюдженні державних лотерей, повинні використовуватись на місцях проведення розрахунків розповсюджувачами тих агентів, що зареєстрували ці розрахункові книжки.
Розрахункова квитанція (білет державної лотереї) видається особі, яка оплачує послугу на право взяти участь у розіграші державної лотереї. Не дозволяється використовувати розрахункові квитанції повторно.
Знищення бракованих, зіпсованих та інших білетів державних лотерей, які не підлягають подальшому розповсюдженню, здійснюється відповідно до чинного законодавства. Про завершення розповсюдження окремої лотереї агент повинен письмово повідомити про це орган ДПС, де зареєстровані книги ОРО, та органи ДПС, де книги ОРО взяті на облік, при цьому до повідомлення додається копія акта знищення білетів державної лотереї (якщо таке знищення проводилося).

 
 

Цікаве

Загрузка...