WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій i розрахункових книжок - Реферат

Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій i розрахункових книжок - Реферат

- залишається в органі ДПС. Кількість розрахункових книжок, що реєструються одночасно, не обмежується.
7. Порядок ведення книги ОРО
СПД повинен забезпечити використання книги ОРО у тій господарській одиниці (у депо) чи з тим РРО, що були зазначені на титульній сторінці книги при її реєстрації. Якщо в господарській одиниці організовано декілька місць проведення розрахунків, де відповідно до чинного законодавства дозволяється проводити розрахунки без застосування РРО, то на бажання СПД на всіх місцях проведення розрахунків в одній господарській одиниці може використовуватися одна книга ОРО.
СПД повинен забезпечити зберігання у господарській одиниці (депо) довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та останньої використаної книги ОРО.
Перед початком використання книги ОРО слід зазначити на її титульній сторінці дату початку використання.
Використання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, передбачає:
наявність книги ОРО в господарській одиниці, на яку ця книга зареєстрована;
здійснення записів про реквізити розрахункових квитанцій до початку використання розрахункової книжки та безпосередньо після закінчення її використання у межах робочого дня чи зміни;
щоденне виконання записів про рух готівки.
Використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає:
наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;
підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги ОРО;
щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків;
у разі виходу з ладу РРО чи відключення електроенергії здійснення записів за обліком розрахункових квитанцій;
ведення обліку ремонтів РРО у відповідному розділі книги ОРО.
У разівикористання книги ОРО, зареєстрованої на господарську одиницю, на декількох місцях проведення розрахунків щоденні записи про реквізити розрахункових квитанцій та про рух готівки здійснюються окремо щодо кожного місця проведення розрахунків. Якщо на одному місці проведення розрахунків протягом дня використовувались декілька розрахункових книжок, то записи за обліком розрахункових квитанцій та рухом готівки виконуються щодо кожної розрахункової книжки окремо.
У разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків усі вони підклеюються у відповідній книзі ОРО, записи в розділі 2 книги ОРО робляться за кожним фіскальним звітним чеком окремо. Якщо фіскальний звітний чек містить дані про операції службового внесення та службової видачі коштів, то графи 3 i 4 розділу 2 книги ОРО можна не заповнювати.
У розділі 3 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються розрахункові квитанції, використані під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1 - 5 заповнюються до початку використання розрахункової книжки, графи 6 - 8 - до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення постачання електроенергії чи встановлення РРО після ремонту.
Якщо початок та закінчення одного циклу використання розрахункової книжки при відключенні електроенергії чи на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, то за кожний робочий день у розділі 3 книги ОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1 - 2 заповнюються тільки в перший, а графа 8 - тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки.
Крім того, на підставі даних розрахункових квитанцій щоденно здійснюються записи в розділі 2; до запису за перший день слід включити дані про відповідні суми (графи 3 - 8) за контрольною стрічкою з початку робочого дня до моменту виходу з ладу РРО або відключення електроенергії. У записі за даними фіскального звітного чека, роздрукованого після відновлення роботи на РРО, необхідно зазначити, за які попередні дати підсумовані дані в цьому фіскальному чеку.
У розділі 4 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, обліковуються ремонти РРО. Графи 1 - 2 заповнюються безпосередньо після виходу РРО з ладу, графи 3 - 7 - після відновлення використання РРО до початку реєстрації розрахункових операцій.
Книга ОРО для рухомого складу підприємств електротранспорту, яка використовується при реалізації разових квитків у салоні транспортного засобу, повинна знаходитися у білетній касі депо, на яке вона зареєстрована. Порядок використання та заповнення книги ОРО наведений у додатку 5.
Книга ОРО, що використовується при наданні послуг пасажирського автомобільного транспорту у разі проведення розрахунків без застосування РРО, заповнюється та використовується згідно з підрозділом 3.2 "Порядок ведення товарно-касової книги" Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів i багажу, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31.05.2000 р. № 279 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів i багажу" та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23.06.2000 р. за № 369/4590, з урахуванням інших вимог цього розділу Порядку.
Книга ОРО, що використовується при наданні послуг підприємствами зв'язку у разі проведення розрахунків без застосування РРО, заповнюється та використовується відповідно до Порядку ведення касових операцій підприємствами зв'язку України, затвердженого наказом Державного комітету зв'язку України від 02.02.98 р. № 26 "Про затвердження Порядку ведення касових операцій підприємствами зв'язку України" та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.08.98 р. за № 529/2969, з урахуванням інших вимог цього розділу Порядку.
По закінченні використання книги ОРО на її титульній сторінці необхідно зазначити дату закінчення. У разі відсутності у СПД бухгалтерії на останній сторінці книги ОРО підклеюються акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку.
У разі порушення засобу контролю на книзі ОРО, виявлення факту опломбування книги ОРО підробленим засобом контролю або таким, номер якого не збігається з номером, що вказаний у довідці про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій, така книга ОРО підлягає розпломбуванню, після чого керівник місцевого органу ДПС приймає рішення про скасування реєстрації книги ОРО чи про можливість її переопломбування.
8. Порядок ведення розрахункової книжки
Перед початком

 
 

Цікаве

Загрузка...