WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Реалізація аліментних зобов'язань та міжнародні угоди за участю України - Реферат

Реалізація аліментних зобов'язань та міжнародні угоди за участю України - Реферат

Реалізація аліментних зобов'язань та міжнародні угоди за участю України
Як свідчить аналіз судової практики в сучасний період питання стягнення аліментів набуває важливого практичного значення. Вирішити його покликана, зокрема, Угода про гарантії прав громадян у сфері виплати соціальних допомог, компенсаційних виплат сім'ям з дітьми та аліментів, укладена в рамках СНД 9 вересня 1994 p. Відповідно до ст. 5 цієї Угоди встановлення та стягнення (виплата) аліментів громадянам договірних держав здійснюється у порядку, передбаченому національним законодавством тієї держави, на території якої вони проживають. Тут же вказано, що сторони визнають та забезпечують виконання судових рішень по аліментних справах. Сторони забезпечують у пріоритетному порядку вільний переказ та виплату грошових сум по аліментах фізичним особам, які постійно чи тимчасово перебувають на їх території, через банки та/чи установи поштового зв'язку. Документи, видані з метою реалізації цієї багатосторонньої Угоди на території однієї договірної держави за встановленою формою чи їх засвідчені копії, приймаються на території іншої договірної держави без легалізації.
Переведення грошових сум по аліментах здійснюється відповідно до міждержавної Угоди про переказ грошових коштів громадянам за соціальне значимими неторговельними платежами, підписаної 9 вересня 1994 p. у м. Москві урядами держав-учасниць СНД. Статтею 2 цієї Угоди передбачено, що прийняття грошових коштів від відправників та виплату їх отримувачам слід здійснювати у національній валюта відповідних держав. З цією метою сторони забезпечують повну та своєчасну взаємну конвертацію своїх національних валют. Керуючись ст. З зазначеної Угоди, українським об'єднанням поштового зв'язку "Укрпошта" були укладенідвосторонні уго-ди про обмін грошовими переказами з поштовими адміністраціями держав, що підписали Угоду. Наприклад, така двостороння угода була підписана між поштовими адміністраціями України та Росії. Грошові кошти за соціальне значимими переказами з Росії надходили в Україну в російських рублях і після їх конвертації на валютному ринку України виплачувались громадянам України поштовими установами у гривнях. У зв'язку з фінансовою кризою в Росії 27 серпня 1998 p. "Укрпошта" прийняла рішення про тимчасове припинення платежів між Україною та Росією. Адміністрації поштового зв'язку Російської Федерації було запропоновано здійснювати взаєморозрахунки за переказними операціями через долар США, а не російські рублі, як було раніше.
Переказ грошових сум - аліментів врегульований, наприклад, у Договорі між Урядом України і Урядом Республіки Беларусь про взаємне співробітництво по поштових грошових переказах від 16 квітня 1993 p. Відповідно до норм цього Договору держави вирішили організувати і проводити через свою мережу підприємств зв'язку прийняття і оплату поштових грошових переказів без обмежень суми. В Угоді між Міністерством фінансів України та Міністерством фінансів Республіки Вірменія про неторгові платежі від 24 березня 1993 p. вказано, що договірні держави забезпечують переказ грошових сум фізичним особам, які перебувають постійно чи тимчасово у договірній державі, в т. ч. сум, сплачуваних за рішенням судових органів. Платежі здійснюються у валюті держави-платника у порядку, який визначає Національний банк України та Національний банк Вірменії.

 
 

Цікаве

Загрузка...