WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Створення федерації США. Конституція 1787 р. - Реферат

Створення федерації США. Конституція 1787 р. - Реферат

Отож і з'їзд схвалив систему врядування, що базувалася на розподілі функцій за законодавчою, виконавчою та судовою гілками влади, кожна з яких так чи інакше вивіряла правочинність іншої. Скажімо, постанови Конгресу не могли стати законами, доки їх схвалить президент. А президент найважливіші призначення урядовців та всі інші укази мав погоджувати з Сенатом. Конгрес мав право притягти президента до суду і навіть усунути його з поста.Судова гілка правочинна розглядати всі справи, що підлягали федеральним законам і Конституції; фактично суди уповноважені були тлумачити як основні, так і часткові закони. Члени суду, призначені президентом і затверджені Сенатом, теж могли бути притягнені до суду Сенатом.
Щоб захистити Конституцію від частих змін, Стаття п'ята регламентувала, що поправки до Конституції пропонуються або двома третинами обох палат Конгресу, або двома третинами штатів, що беруть участь у роботі з'їзду. Поправки підлягають ратифікації двояким чином - або законодавчими органами від трьох чвертей штатів, або народними зборами, що відбуваються у трьох чвертях штатів; доцільний спосіб у кожному разі пропонує Конгрес.
І нарешті, перед з'їздом постала найголовніша проблема: як здійснювати повноваження, надані новому урядові. Звичайно, згідно зі Статтями конфедерації, національний уряд мав на папері значну владу, проте на практиці вона сходила нанівець, адже штати не звертали на неї уваги. Яким чином врятувати новий уряд від такої ж долі?
Спочатку більшість делегатів знаходили єдину відповідь - застосувати силу, однак згодом дійшли висновку, що така позиція призведе до розпаду Союзу. Вирішено було, що уряд має впливати не на штати, а на їх населення, видаючи закони, які б стосувалися життя кожного жителя країни. Наріжним каменем Конституції стали короткі, але вельми значущі положення, запропоновані з'їздом.
Конгрес правомочний... видавати всі необхідні закони, що сприятимуть реалізації повноважень, наданих даною Конституцією урядові Сполучених Штатів (Стаття І, розділ 7).
Конституція і закони Сполучених Штатів, які мають бути видані для її здійснення, як і всі угоди держави, що вже укладені чи мають бути укладені під владою Сполучених Штатів, повинні стати найвищим законом країни; і судді кожного штату зобов'язані здійснювати всі його приписи, навіть якщо вони суперечать конституції штату та його законам (Стаття VI).
Таким чином, було створено умови для реалізації законів Сполучених Штатів у національних судах силами власних суддів і судових виконавців, а також у судах штатів - силами суддів штату і його судових виконавців.
Дебати щодо мотивів, якими керувалися автори Конституції, тривають і досі. У 1913 році Чарлз Бірд у своїй книжці "Економічна інтерпретація Конституції" доводив, що батьки-засновники прагнули здобути економічні вигоди із стабільності, забезпечивши її могутнім і владним національним урядом, оскільки володіли масою знецінених державних облігацій. Проте відомо, що Джеймс Медисон, основний автор Конституції, не мав ніяких облігацій, тоді як дехто з противників Конституції накопичив їх чимало. Економічні інтереси впливали на хід обговорення, та одночасно впливали й державні, групові та ідеологічні інтереси штатів. Давався взнаки й ідеалізм укладачів. Виховані добою Просвітництва, батьки-засновники спланували уряд, який, на їхню гадку, мав сприяти особистій свободі і громадянським чеснотам. Ідеали, втілені в Конституції США, стали істотним елементом національного характеру американця.
17 вересня 1787 року після шістнадцяти тижнів обговорення викінчену Конституцію підписали 39 із 42 присутніх делегатів. Показуючи намальовану іскристим золотом на спинці Вашингтонового крісла половину сонця, що сходило над обрієм, Франклін промовив до делегатів:
Упродовж сесії... я часто поглядав на це (крісло) позаду президента і силувався з'ясувати для себе - сходить те сонце чи сідає, і ось нарешті я з великою радістю сповіщаю, що воно не сідає, а сходить. З'їзд завершив свою роботу; делегати "подалися до міської таверни на спільний обід, після чого по-дружньому щиро розпрощалися". Проте вирішальна боротьба за досконаліший Союз була ще попереду. Для того, щоб документ став правочинним, необхідно було отримати згоду всенародно обраних зборів у штатах.
З'їзд вирішив, що Конституція набуде чинності після ратифікації її з'їздами в 9 із 13 штатів. У червні 1787 року дев'ять штатів ратифікували Конституцію, але густо населені штати Вірджинія та Нью-Йорк зволікали з прийняттям рішення. Населення країни знало, що без підтримки цих штатів Конституції загрожує неповага. Для багатьох цей документ видавався сповненим небезпек - непокоїло те, чи не буде тиснути сильний центральний уряд, чи не вернеться тиранія, яка пригноблюватиме штати тяжкими податками, а також втягуватиме їх у війни?
Відмінність у поглядах на ці питання породила дві партії: федералістів, прихильників ідеї сильного центрального уряду, і антифедералістів, що надавали перевагу вільному об'єднанню штатів. Запальні аргументи з обох боків звучали у пресі, висловлювалися представниками законодавчих органів та делегатами з'їздів у штатах.
У Вірджинії антифедералісти напали з критикою на новий уряд, опротестовуючи початкову формулу в тексті конституції: "Ми, народ Сполучених Штатів". Ці делегати доводили, що без означення в Конституції конкретних штатів ці одиниці не зможуть зберегти свої права чи владу. Очолив вірджинських антифедералістів, які боялися наступу центрального уряду, Патрик Генрі, речник фермерів із глибини краю. Тих делегатів, котрі завагалися, все-таки переконала пропозиція, що вірджинський з'їзд може висунути проект Білля про права, у зв'язку з чим антифедералісти порозумілися з федералістами і ратифікували Конституцію 25 червня.
У Нью-Йорку Александер Гамілтон, Джон Джей і Джеймс Медисон закликали ратифікувати Конституцію у серії нарисів "Федералістські аркуші". Ці нариси, що публікувалися у нью-йоркських газетах, висунули нині класичні аргументи на користь центрального уряду з роздільними виконавчою, законодавчою і судовою гілками влади що зможуть контролювати і врівноважувати одна одну. Під впливом "Федералістських аркушів" нью-йоркські делегати ратифікували Конституцію 26 липня.
Відсторонення від сильного центрального уряду - лише один із мотивів опонентів Конституції; багатьох непокоїло й те, що Конституція не зможе належним чином захистити особисті права і свободи. Вірджинець Джордж Мейсон, автор Вірджинської декларації прав 1776 року, був одним із трьох делегатів Конституційного з'їзду, що відмовилися підписати остаточний текст документу, оскільки в ньому не перелічувалися конкретно права особи. У спілці з Пат-риком Генрі він провадив енергійну кампанію, спрямовану проти ратифікації Конституції Вірджинією. Врешті-решт, п'ять штатів, і серед них Массачусетс, ствердили

 
 

Цікаве

Загрузка...