WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Правове регулювання та здійснення податкового контролю в Україні - Курсова робота

Правове регулювання та здійснення податкового контролю в Україні - Курсова робота

господарської діяльності, виявити резерви підприємства, надати певні роз`яснення керівникам цих підприємств щодо поліпшення їх діяльності, і, що в подальшому, допоможе уникнути порушення і відповідно покарань до них.
Так, в США інспектор-контролер покликаний не тільки займатися викриттям порушників закону, але й всіляко допомагати платникам податків оформляти відповідну анкету, нагадати забудькуватим платникам про сплату податків, а вже коли реакції не буде, то висуваються до них санкції.
Перевірка є одним з основних напрямків забезпечення виконання доходної частини бюджету. На наш погляд, проблемою є те, що звітність підприємства та інші господарюючі суб`єкти формують за рік, бо, якщо б це відбувалося помісячно, чи поквартально, то набагато менше було б слідкувати за діяльністю платників податку, проводити перевірки.
Під час проведення планової документальної перевірки може виникнути необхідність проведення зустрічної перевірки. Підстава для її проведення - письмове звернення керівництва органу податкової служби. Податковий орган, що отримує це звернення повинен протягом 10-ти робочих днів провести дану перевірку і у 2-денний строк після її закінчення направити матеріали до податкового органу, що дав завдання на її проведення.
Підрозділами податкової служби, що мають проводити документальні перевірки, є:
* відділи (управління) документальних перевірок територіальних державних податкових адміністрацій : а) місцевих податків і зборів; б) податків з фізичних осіб; в) податків з юридичних осіб; г) валютного контролю; д) крупних платників податків; е)контролю резидентів та нерезидентів зовнішньоекономічної діяльності та ін.
* відділи (управління) податкових розслідувань податкової міліції.
Отримані дані документального дослідження, у випадку встановлення порушень податкового законодавства, можуть бути використані як підстава для притягнення посадових осіб або громадян - платників податків до адміністративної відповідальності (ст. 155-1, 164, 164-2, 165-1 КпАП, наприклад).
Крім того, результати таких перевірок разом з іншими даними можуть бути використані для порушення кримінальної справи за ст. 148-2 Кримінального кодексу України.
За отриманими даними, які затверджуються керівниками податкових органів, здійснюється оперативний контроль.
Оперативною перевіркою вважається перевірка суб`єктів підприємницької діяльності, які проводять таку діяльність у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг, щодо дотримання ними порядку проведення розрахунків, обліку товарів та грошових коштів, а також, порядку виконання операцій купівлі-продажу іноземної валюти.
Оперативна перевірка проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника без попереднього повідомлення платника податків.
Оперативна перевірка повинна проводитись у складі не менше двох посадових осіб органів податкової служби за наявності у них службових посвідчень, особистих посвідчень, на право перевірки об`єктів, розташованих на конкретній території, в якому назву конкретних об`єктів перевірки зазначати не обов`язково. Проведення оперативної перевірки починається, як правило, з фіксації посадовою особою податкової служби факту закупівлі товару, або з контрольної закупівлі товару, чи з перевірки певних питань дотримання вимог податкового законодавства, відповідно до задач поставлених керівником органу податкової служби або його заступника. За результатами перевірки можуть призначатись повторні чи додаткові перевірки - документальні, комплексні, тематичні.
Прикладом фактичної перевірки є обстеження торгово-посередницької і виробничої діяльності громадян - суб`єктів підприємницької діяльності, яка проводиться не менше двох разів на рік. Але слід зазначити, що обстеження будь-яких складських, торгових та інших приміщень підприємств, установ і організацій може проводитись незалежно від певного встановленого строку, як тільки в цьому виникає потреба.
Громадяни повинні виконувати положення Декрету Кабінету Міністрів України від 17 березня 19993р. "Про податок на промисел". Контроль, відповідно до цього Декрету, покладається на органи державної податкової служби. Він проводиться постійно протягом року.
Відповідно до сказаного, можна прослідкувати диференційований підхід до визначеності періодичності проведення планових перевірок органами податкової служби.
Позапланові перевірки - це такі перевірки, які не встановлені чітко в планах податкового органу. Тобто їх кількість ніде не обумовлена і нічим не обмежена. Вони проводяться лише за наявності для цього законодавчо визначених підстав і незалежно від раніше проведених перевірок у даного суб`єкта господарювання.
Документальні позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб`єктів господарювання можуть проводитись органами державної податкової служби за наявності хоча б однієї з таких обставин :
виявлення за наслідками зустрічних перевірок фактів, які свідчать про порушення платником податків норм податкового законодавства України;
неподання платником податків в установлений строк документів обов`язкової звітності;
виявлення недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності;
подання платником податків у встановленому порядку скарги про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки і необхідність такої перевірки для визначення наявності порушення;
виникнення потреби уперевірці інформації, одержаної від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не дає пояснень до їх документальних підтверджень на обов`язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом трьох робочих днів з дня його вручення належним чином платнику податків;
проведення нормалізації (ліквідації) юридичної особи;
прийняття рішення Кабінету Міністрів України;
одержання доручення Служби Безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України або Генеральної прокуратури України, центрального органу Державної податкової служби України;
подання суб`єктом підприємницької діяльності до органу податкової служби заяви про відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість;
надходження до органу державної податкової служби від банківських установ та митної служби інформації про порушення суб'єктом підприємницької діяльності діючого порядку здійснення розрахунків під час проведення зовнішньоекономічної діяльності або встановлення таких фактів на підставі внутрішньої інформації органів державної податкової служби;
наявність недоїмки з платежів у бюджет у суб`єктів підприємницької діяльності ;
в інших випадках що будуть передбачені майбутнім Податковим кодексом.
Необхідною умовою для проведення перевірки є наявність у посадової особи податкового органу посвідчення на перевірку, дійсне протягом часу , вказаного в ньому. Відсутність у податківців належно оформленого посвідчення на перевірку не дозволяє їм брати участь у проведенні перевірки. Винятки складають працівники оперативних підрозділів податкової міліції, які з метою реагування на порушення податкового законодавства можуть здійснювати встановлені перевірки без наявності посвідчення на перевірку.
У ставленні ДПА до окремих платників податків не повинно бути ніякої дискримінації. Втручання до справ платника податку з боку податкової адміністрації має бути

 
 

Цікаве

Загрузка...