WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права й обов'язки власників житлового помешкання - Реферат

Права й обов'язки власників житлового помешкання - Реферат

зберігається, і ці витрати не включаються в житло-комунальні послуги, оплачувані громадянами. Підвищення оплати буде здійснюватися одночасно з застосуванням мір соціального захисту громадян. Їм повинні даваться компенсації такої оплати в межах соціальної норми житлової норми і нормативів споживання комунальних послуг.[24] Компенсація (субсидії) являють собою кошти, передані громадянам у якості помочі для оплати житла в межах соціальної норми житлової площі. Соціальна норма площі еквівалентна мінімальному розміру надання житлових помешкань, що встановлюються органами державної влади суб'єктів України в залежності від досягнутого рівня заможності, складу сім'ї, типу житлових помешкань і інших чинників.
У системі чинників, що визначають установлені права сім'ї на одержання субсидії для компенсації витрат по оплаті житла і комунальних послуг, що основополагають значення має також розмір сукупного прибутку сім'ї. При численністі середнього сукупного прибутку в складі сім'ї враховуються: чоловіки, їхні діти і батьки, інші родичі , непрацездатні утриманці, що мешкають разом із власником житла, і комунальніпослуги оплачують, що житло і, по єдиному особовому рахунку, а також інші особи, що мають відповідно до законів і інших правових актів рівне з власником житла й інших членів його сім'я право користування житловим помешканням.
При цьому враховуються усі види прибутків, підмети оподатковуванню. Міністерство Праці України надає інструкції про порядок числення середнього сукупного прибутку сім'ї. Розмір компенсації визначається як різниця між прийнятими на даний період розмірами плати за частину житлових помешкань, що займаються по соціальній нормі площі житла, і комунальних послуг відповідно до нормативів їхній споживання і гранично припустимими витратами громадян на оплату житло-комунальних послуг з урахуванням сукупного прибутку сім'ї, пільг і затвердженого бюджету. Максимально припустима частка власних витрат громадян у межах соціальної норми площі житла і нормативів споживання комунальних послуг установлюється на 1995 год- 16%, на 1998-20% до загального прибутку сім'ї.
Субсидії даються нужденним громадянам Міським центром житлових субсидій через створені в адміністративні округи відділи або комерційні організації на договірній основі. При розрахунку житлових субсидій враховуються: розміри плати за найм житлових помешкань по ставках для будинків із усіма зручностями, ліфтом, не зависимо від матеріалу стін і наявності сміттєпроводу, розмір плати за житлові помешкання по ставках їхньої оплати для будинків із усіма видами зручностей, розмір плати за комунальні послуги, виходячи зі ставок оплати послуг за опалення, централізоване гаряче водопостачання, газопостачання і т.д.
Субсидія не може перевищувати фактично нарахованої оплати за житло. Власники, що мають більш одного житла або здають житлові помешкання в найм або в оренду втрачають право на субсидію . Субсидія призначається на підставі надання документів про склад сім'ї, розмірах займаної площі, витратах на оплату послуг і сукупного прибутку сім'ї, а також, на підставі угоди учасника програми з відділом житлових субсидій і підрядчиком. Субсидія призначається сім'ї терміном на рік із моменту подачі заяви. Через рік проводиться переатестація одержувачів субсидій, що не відрізняється від процедури початкового оформлення права на посібник. Через 6 місяців після нарахування або річної переатестації провадиться піврічна спрощена переатестація. Субсидії даються в безготівковій формі і використовуються тільки для оплати житла.
В умовах заохочення самостійності власників житлового фонду в рішенні питань утримання житлових помешкань, їхнього обслуговування і ремонту велике значення має поява такої нової форми об'єднання власників у житловій сфері як кондомінімум. Вперше таке поняття було введено законом "Про основи федеральній житлової політики" і потім було закріплено Тимчасовим положенням про кондомінімум.
Кондомінімум - товариство власників житлових приміщень із встановленням умов спільного володіння і користування міжквартирними елементами, східцями, ліфтами, дахами, коридорами і т.д. Така форма володіння, як кондомінімум, зближує власників житлових помешкань, підвищує їхню відповідальність друг перед другом. Така форма спільної власності широко поширена в Європі, а починаючи з 60-х років і в США.
Члени кондомінімуму спільно реалізують своє право по володінню, користуванню і розпорядженню загальною власністю. Предметом діяльності товариства є забезпечення належного стана нерухомого майна, здійснення діяльності по будівництву, реконструкції, експлуатації і керуванню житловим фондом, безперебійне постачання домовласників комунальними послугами, інші аспекти, пов'язані з уявленням і захистом інтересів домовласників. У власності даного товариства не може знаходиться нерухоме майно. Все нерухоме майно, придбане кондомінімумом, є майном, що знаходиться в загальній власності його членів. Правлінню в товаристві дається право керування багатоквартирним будинком, включаючи контроль витрат і цін на послуги, що робляться комунальними й іншими підприємствами, право вибору експлуатаційних і ремонтних організацій .
Витрати по утриманню дома в цьому випадку несе товариство як юридична особа. Члени товариства - власники квартир вносять плату в розмірах і порядку, визначеному статутом кондомінімуму. Прибутки, отримані в результаті господарської діяльності товариства, підлягають використанню тільки на цілі, що є предметом його діяльності і не підлягають розподілу між домовласниками.
Реєстрація кондомінімуму носить увідомчий характер із наданням органу місцевої адміністрації нотаріально засвідченого статуту. Права юридичної особи товариство одержує з моменту одержання реєстраційного посвідчення.
Власники державної і муніципальної нерухомості в кондомінімумі, незалежно від площі їхніх об'єктів, не можуть мати більше 30% загального числа голосів у товаристві.
Вищим органом керування кондомінімуму є загальні збори. Під час його кожний член товариства має кількість голосів пропорційним розміру житла, що знаходиться в нього у власності, виходячи зі співвідношення 8 кв. метрів житлової площі за один голос.
Загальні збори компетентно: вносять зміни і доповнення в статут кондомінімуму, твердження кошторису витрат і визначення розмірів обов'язкових платежів і внесків, передача третім особам у користування об'єктів загальної власності.
Виконавчий органом кондомінімуму - Правління воно вправі приймати рішення по всіх питаннях товариства, за винятком віднесених до компетенції Загального збори.

 
 

Цікаве

Загрузка...