WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права й обов'язки власників житлового помешкання - Реферат

Права й обов'язки власників житлового помешкання - Реферат

здійснюється судовим виконавцем. Інформація про торги за місяць до їхнього проведення публікується в органах преси.
Заставник до завершення привселюдних торгів управі погасити суму, забезпеченого іпотекою зобов'язання. У цьому випадку торги закриваються, а договір іпотеки рахується скінчившим свої дії.
Спеціалізована організація зобов'язана видавати свідчення про придбання закладеного майна на привселюдних торгах покупцю, що із моменту державної реєстрації, набуває права власності на предмет іпотеки.
Якщо інше не передбачено договором, заставник управі здати наймачу вільну квартиру, що знаходиться в житловому будинку, лише за згодою заставоутримувача. Проте, він управі здати таку квартиру наймачу без згоди заставоутримувача потерміновому договору оренди житлового помешкання на термін який, закінчується не пізніше погашення позички. У цьому випадку власник, придбавший житловий будинок (квартиру) на привселюдних торгах, після закінчення передбаченого договором терміна не зобов'язаний відновляти цей договір оренди.
б) Обов'язки власника житла.
Власники житлових помешкань на ряду із широким обсягом прав мають сукупність обов'язків. Ця підтримка житлового помешкання в належному стані, своєчасне проведення поточного ремонту помешкань, у якому власник мешкає, участь його коштів в проведенні поточних і капітальних ремонтів багатоквартирних будинків і інженерного устаткування. Здійснення власником своїх прав на житлове помешкання не повинно порушувати прав і інтересів інших осіб, що охороняються чинним законодавством . Власник зобов'язаний використовувати житлове помешкання строго по його цільовому призначенню - постійному проживанню. Надання або використання їм житлових помешкань для потреб промислового характеру не припускається. Таке можливе лише після здійснення процедури переходу житлового помешкання в нежиле, шляхом одержання дозволу в органах місцевої адміністрації (міжвідомчої комісії округів). Перебудова і перепланування житлового помешкання може провадитися тільки з дозволу міжвідомчої комісії адміністративного округу. Також основним обов'язком власників житла є регулярна оплата житла і комунальних послуг.
Оплата витрат, пов'язаних з обслуговуванням і ремонтом житлових помешкань, що належать громадянам на правах власності, провадиться власниками по ставках, визначеним для обслуговування державного і муніципального фондів. Тобто, оплата житла і комунальних послуг провадиться на тих же умовах, що і для наймачів житлових помешкань у будинках вищезгаданих фондів. Це обумовлено тим, що лише незначна частина квартплати йде на підтримку внутриквартирного устаткування, в основному, плата йде на утримання дома і придомової території. Зараз спостерігається перехід до нового порядку оплати житла.[22] Замість єдиних по Україні ставок квартплати і стабільних тарифів на комунальні послуги (користування холодним і гарячим водопостачанням, теплоелектропостачанням, каналізацією), по яким визначалися витрати наймачів житлових помешкань, уводиться система оплати, заснована на відшкодуванні усіх витрат по утриманню житла, а також за користування комунальними послугами.
Механізм переходу до нової оплати буде здійснюватися поетапно (протягом 5 років). Причому створювати цей механізм повинні будуть не законодавчі, а виконавчі органи - Уряд України, органи державного керування країв, області. Призначені органи можуть установлювати граничні ставки оплати житла і комунальних послуг на визначені періоди часу з урахуванням економічної ситуації в тієї або інший момент України й у конкретному регіоні, вартості споживчого кошика, рівні прибутків і т.п.
Указом Президента України "ПРО заходи для забезпечення права громадян на житло" уряд України зобов'язаний негайно вжити заходів по скасуванню рішень органів виконавчої влади про різке і безсистемне підвищення оплати житла і комунальних послуг, видані в порушенні законів України, актів Президента України і уряди України . Уряд України постановою "ПРО перехід на нову систему оплати житла і комунальних послуг і порядку надання громадянам компенсацій (субсидій) при оплаті житла і комунальних послуг установила, зокрема: по-перше, терміни поетапного переходу на нову систему оплати; по-друге міри соціального захисту громадян у виді надання їм компенсації (субсидій) по утриманню житлових помешкань у межах соціальної норми площі житла і нормативів споживання комунальних послуг з урахуванням нормативів споживання комунальних послуг і з урахуванням сукупного прибутку сім'ї і чинних пільг, в- третіх, здійснюється перехід на договірні відношення власників житлового фонду й об'єктів комунального господарства із суб'єктами господарювання - житловими, ремонтно-експлуатаційними і комунальними підприємствами.
Терміни поетапного переходу на нову систему оплати житла і комунальних послуг установлені на певний період . При цьому граничний рівень платежів громадян у відсотках до витрат на утримання і ремонт житла (за винятком капітального ремонту), а також на комунальні послуги, встановлюється в 1994 году- 15-20%, 1995 год- 20-40%, 1996- 40-60%, 1997- 60-80% і в 1998-100%. Таким чином, починаючи з 1998 року, громадяни будуть цілком відшкодовувати витрати по житлу і комунальним послугам.[23]
Десятиліттями, розмір квартирної плати залежав лише від розміру займаної житлової площі. Ні кількість, ні якість, підсобних помешкань і місць загального користування в розрахунок не приймалися.
В даний час розміри ставок оплати житла і ставок технічного обслуговування житлового будинку залежать від комфортності проживання, тобто від того, якими зручностями розташовує будинок. У окремих квартирах квартплата взимається за загальну площу квартири, включаючи площу допоміжних помешкань. Визначенню оплати житла могла б сприяти класифікація всіх житлових помешкань по визначених категоріях, у залежності від місця розташування загальної житлової площі , заможності комунальними послугами і т.д. Відповідно, оплата житла буде диференційованою, виходячи з того, до якої категорії віднесене те або інше житло. У основі всіх розрахунків коштує необхідність забезпечити відшкодування усіх витрат на утримання і ремонт житла.
Ставки оплати житла і комунальних послуг установлюються не довільно, а на основі затверджених Комітетом України по муніципальному господарству Методиці розрахунку економічно обгрунтованих ставок і тарифів на послуги житло-комунального господарства і Методиці визначення нормативів споживання житло-комунальних послуг. Існуючий порядок фінансування витрат на капітальний ремонт державного і муніципального житлових фондів на перехідний період

 
 

Цікаве

Загрузка...