WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Права й обов'язки власників житлового помешкання - Реферат

Права й обов'язки власників житлового помешкання - Реферат

заснування, що мають спеціальну ліцензію. Незважаючи на те, що останнім часом на фінансовому ринку з'явився цілий ряд компаній і фірм, що надають кредити на житлове будівництво під заставу наявного або мурованого житла, їхньої умови кредитування (термін надання кредиту - не більш одного року, процентна ставка від 0,5 до 0,7 відсотка в день) не дозволяє скористатися їхнімипослугами громадянам із середніми прибутками. У більшості випадків у якості заставоутримувачів виступають банки, що дають кредити під заставу квартир.
Заставоутримувач управі перевіряти по документам і фактичну наявність стана й умови утримання, переданого в іпотеку майна, жадати від заставника вживання заходів, необхідних для зберігання і забезпечення відповідного утримання, переданого в іпотеку майна, а також жадати від будь-якої особи припинення зазіхання на передане в іпотеку майно. Заставоутримувач управі зажадати дострокового виконання забезпеченого іпотекою зобов'язання, якщо передане майно в результаті ушкодження, загубило свої вартісні властивості; якщо заставник розпорядився переданим у іпотеку майном без згоди заставоутримувача і якщо заставник крім своєї волі втратив право власності на закладене житлове помешкання.
Договір про іпотеку полягає у виді застави. Заставна повинна бути нотариально завірена и належить реєстрації в Договірменте муниципального жилья. Договір вступає в силу з моменту реєстрації заставної, при цьому за реєстрацію застави, видачу свідоцтва про реєстрацію і надання виписок из реєстра взимається державна пошліна. Заставна повинна містити: слово "заставна", включене в назву документа, найменування сторін договору і вказника місця проживання, місця перебування (для юридичних осіб), назва кредитного договору або іншого зобов'язання, виконання якого забезпечується по даній заставній (основного зобов'язання), із указівкою дати і місця висновку такого договору або підстави виникнення іншого основного зобов'язання, найменування боржника по основному зобов'язанню, якщо боржник не є заставником і вказівка його місця проживання або месцезнаходження, указівка суми основного зобов'язання, забезпеченого іпотекою по даній заставній, або посилання на умови, що у додатку заставної, що дозволяє визначити цю суму, указівка терміна або термінів сплати суми, забезпеченої іпотекою, назва і достатній для ідентифікації опис житлового помешкання, на який встановлена іпотека по даній заставній, і місце його перебування; грошову оцінку житлового помешкання, найменування права, відповідно до яких житлове помешкання є предметом іпотеки, належить заставнику, і орган, що зареєстрував це майно, із указівкою номера, дати і місця реєстрації; указівка на те, чи є на житлове помешкання або на його частину інші заставні, чи здане це майно або його частина в оренду, обтяжене на момент реєстрації іпотеки, підпис заставника і заставоутримувача; найменування органа, що зареєстрував даний договір застави, із указівкою дати і місця реєстрації й інші умови по розсуді сторін. Наявність заставної в заставоутримувача засвідчує його на майнове право на задоволення своєї вимоги за рахунок майна, наданого за договором об іпотеці в забезпечення цієї вимоги. Заставна є цінним папером, може входити в спадкову масу і бути передана іншій особі у встановленому порядку. Заставна підлягає реєстрації шляхом внесення реєстраційного запису в книгу реєстрації нерухомості. На заставну робиться замітка про її реєстрацію. Державна реєстрація іпотеки здійснюється на підставі заяви заставоутримувача.
Для реєстрації потребуються такі документи: довідки про сплату державного збору за реєстрацію, заставна в трьох нотаріально завірених примірниках, довідка з БТІ про вартість квартири, першотвори правовстановлюючих документів на житлове помешкання (свідчення про власність на житло, першотвори договорів), копію статуту і ліцензію і реєстраційне свідчення, якщо заставоутримувач юридична особа, заява із проханням зареєструвати договір про заставу, завізована заступником керівника Департаменту муніципального житла. Реєстрація іпотеки є привселюдною, тобто будь-яка особа вправі одержати в органі, що здійснює реєстрацію, іпотеки, зведення про те, чи є реєстраційний запис об іпотеці, ознайомитися з нею, одержати її копію або завірену виписку. Застава житлового будинку або квартири припускається не в усіх випадках, а для забезпечення погашення позички, наданої для будівництва, реконструкції або капітального ремонту житлового будинку. Але житловий будинок або квартира можуть бути предметом іпотеки й у тому випадку, якщо власник і члени його сім'ї мешкають в іншому житловому будинку і мають достатнє, відповідно до встановлених норм житлової площі, житлове помешкання. Кімнати, що складають частину дома або квартири, не можуть бути предметом застави (іпотеки).
Якщо житлове помешкання (будинок, квартира) є спільною власністю, то його ипотеку можна здійснити тільки за згодою усіх власників. Якщо мова йде про загальну часткову власність, то власник частки може закласти свою частку без згоди інших власників.
Особи, що мешкають у житлових будинках на умовах договорів наймання житлового помешкання, договорів оренди або інших основ, передбачених законом не підлягають виселенню при продажі закладеного будинку (квартири) із привселюдних торгів. Раніше укладений з ними договір зберігає силу. Такі особи мають право на переважну покупку займаногоними житлового помешкання.
Продаж закладеного житлового помешкання на привселюдних торгах не є підставою для виселення покупцем проживаючих у ньому заставників і членів його сім'ї. Між власником, прдбавшим житловий будинок (квартиру), і проживаючими в ньому такими особами, полягає договір оренди житлового помешкання на звичайних умовах.
Задоволення вимог заставоутримувача з вартості житлового закладеного помешкання провадиться за рішенням суду, арбітражного суду, за винятком випадків, нотаріально засвідчена угода заставоутримувача і заставника, укладена після виникнення підстави для обертання стягнення на предмет іпотеки, передбачене задоволення вимог заставоутримувача з вартості закладеного майна в явному порядку. Стягнення ня предмет іпотеки може бути обернене тільки за рішенням суду, коли цим предметом є жилий будинок, квартира, використовувані заставником для особистих цілей або коли для висновку договору була потрібна згода або дозвіл іншої особи або органа керування.
Обертання стягнення на предмет іпотеки провадиться шляхом продажі закладеного майна з привселюдних торгів, що провадиться спеціалізованими організаціями, що мають ліцензію Міністерства юстиції України. Вибір цих організацій

 
 

Цікаве

Загрузка...