WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття, зміст, види слідуючи дій податкової міліції - Курсова робота

Поняття, зміст, види слідуючи дій податкової міліції - Курсова робота

діяльності службовими особами суб'єкта господарювання. При цьому необхідно мати чітке уявлення про те, якими документами найчастіше оперують злочинці при вчиненні податкових злочинів, використовуючи той чи інший спосіб злочинної діяльності.
Підстави,процесуальний порядок і особливості проведення виїмки визначені Кримінально-процесуальним законодавством (ст.ст. 178-183, 186, 188-189 КПК України) і нами розглянуті вище.
Документи при вчиненні податкових злочинів виступають у якості речових чи письмових доказів.
Специфічною особливістю розслідування ухилень від оподаткування є те, що первинні документи бухгалтерського обліку та податкової звітності вилучаються чи витребуються:
-як до порушення кримінальної справи, на стадії проведення
документальної перевірки дотримання податкового законодавства ревізійними службами ДПС (згідно вимог наказу ДПА України № 316 від 01.07.1998 року), так і
-після порушення кримінальної справи, в ході досудового слідства
органом дізнання чи слідчим.
У практичній діяльності по розслідуванню ухилень від оподаткування дуже часто підлягають виїмці документи в організаціях, що знаходяться в інших населених пунктах України, а також у містах інших держав.
При розслідуванні податкових злочинів вилученню чи витребуванню підлягають різного характеру документи, що дозволяє провести документальне дослідження діяльності суб'єкта господарювання і сприяти якісному проведенню досудового слідства. Такими є реєстраційні документи, документи первинного обліку, бухгалтерські регістри, ділове листування, документи, що відображають розрахунки податків, зборів, обов`язкових платежів, податкові декларації, документи, що свідчать про рух коштів на розрахункових рахунках суб'єкта господарювання, чорнові записи й інші документи.
Узагальнення та аналіз практики розслідування ухилень від оподаткування дозволяє визначити перелік документів, що підлягають вилученню при виїмці:
- рішення виконавчого комітету про реєстрацію суб'єкта господарювання;
- статут, установчий договір, протокол загальних зборів засновників;
- список службових осіб, співробітників, що працюють на даному підприємстві;
- ліцензії (дозволи) на проведення певного виду діяльності;
- документи, що відображають відомості про відкриття розрахункових і інших рахунків суб'єктом господарювання в установах банків;
- документи, що відображають право власності чи оренди на приміщення, де розташований суб'єкт господарювання, а також на виробничі приміщення чи основні засоби виробництва;
- договори, угоди, контракти та інші зобов'язання по реалізації товару (продукції), виконанню робіт, наданню послуг;
- прибутково-видаткові документи;
- документи, що підтверджують навантаження, транспортування, розвантаження товарів;
- журнал обліку товарно-матеріальних цінностей (у випадку ведення спрощеного обліку товарно-матеріальних цінностей);
- журнал-ордер рахунків бухгалтерського обліку;
- бухгалтерські звіти про фінансово-господарську діяльність з додатком необхідних документів;
- баланс підприємства;
- звіт про фінансові результати і їхнє використання;
- дані з банків про рух коштів на розрахункових рахунках підприємства;
- відомості про виплату заробітної плати;
- ділове переписування;
- розрахунок податку з власників транспортних засобів;
- довідка про фактично отриманий прибуток за 1 і 2 місяці поточного кварталу і розмір авансового внеску;
- податкові декларації;
- повідомлення територіальних податкових адміністрацій про види, терміни і порядок сплати податків і інших неподаткових платежів, а також повідомлення про надання у встановлені терміни податкових декларацій і розрахунків податків, зборів, обов`язкових платежів та інші документи, у залежності від характеру виконуваної суб'єктом господарювання діяльності [17;50].
У ході розслідування ухилень від оподаткування, у залежності від виду господарської й іншої діяльності суб`єкту підприємницької діяльності, підлягають огляду документи різного характеру і різного призначення.
По справах про ухилення від оподаткування як джерела доказів виступають акти документальних перевірок дотримання податкового законодавства суб'єктами господарювання, письмові пояснення осіб, в обов'язки яких входить своєчасний і правильний облік і сплата податків, зборів та обов`язкових платежів, отримані у зв'язку із проведенням документальних перевірок висновки фахівців Державної податкової адміністрації з приводу зазначених пояснень, довідки, таблиці, що підтверджують дослідження і висновки документальної перевірки, інші документи, що відображають тією чи іншою мірою фінансово-господарську діяльність суб'єкта господарювання.
4. Допит.
Проведення допиту у справах про ухилення від сплати податків є одним із найбільш інформаційних засобів одержання даних про обставини вчинення злочину, зокрема для встановлення причин і умов, що сприяють його вчиненню. Знання процесуальних, тактичних, психологічних особливостей проведення допиту, володіння методикою розслідування ухилень від сплати податків зумовлює встановлення необхідних обставин споєння даного виду злочину.
При проведенні зазначеної слідчої дії необхідно використовувати рекомендації тактичного і методичного характеру, викладені у спеціальній літературі. В подібних випадках, на відміну від інших злочинів, важко встановлювати обставини, що сприяють ухиленню від сплати податків. Це означає, що слідчому, органу дізнання необхідно встановити умови, що безпосередньо вплинули на поведінку платників податків.
Такими обставинами переважно виступають особисті якості, характеристика осіб, які виконують обов'язки з обчислення, сплати податків і внесення їх до відповідних бюджетів.
У практичній діяльності органів податкової міліції при допиті можливе одержання інформації, яка відображає:
- характер і зміст діяльності платників податків при підготовці до ухилення від сплати податків, безпосереднього його вчинення; спосіб і механізм вчинення ухилення від сплати податків; характер і зміст дій з приховування вчиненого злочину;
- недоліки в існуючій системі обліку виконаних фінансово-господарських операцій; недоліки в механізмі реєстрації суб'єктів підприємництва;
- недоліки в системі і механізмі проведення контролю за здійснюваною підприємницькою діяльністю, обчисленням і сплатою податків, зборів (інших платежів);
- недоліки в механізмі надання звітності і здійснення контролю за її достовірністю;
- малоефективність діяльності контролюючих органів (податкова інспекція, податкова міліція) з виявлення порушень у сфері оподатковування.
Така інформація не завжди повністю знаходить своє відображення у протоколі допиту. Окремі її аспекти і зміст встановлюються шляхом аналізу даних про обставини вчинення

 
 

Цікаве

Загрузка...