WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

адміністративному праві "дозвільний порядок" обігу речей, що е джерелом підвищеної небезпеки прийнято називати дозвільною системою
Відштовхуючись від наведених вище посилань, можна сформулювати поняття дозвільної системи. Дозвільна система - це законодавчо врегульованний порядок обмеженного обігу певних видів майна, що є джерелом підвищеної небезпеки за попереднім дозволом компетентних органів. Слід зазначити, що будь-яка держава має свою дозвільну систему: або більш жорстку, або більш ліберальну. Це вже справа загального стану правової культури, національних традицій тощо.
Існує й офіційна дефініція, надана статтею 1 Положення "Про дозвільну систему". " ДОЗВІЛЬНА СИСТЕМА - ЦЕ ОСОБЛИВИЙ ПОРЯДОК ВИГОТОВЛЕННЯ, ПРИДБАННЯ, ЗБЕРІГАННЯ, ПЕРЕВЕЗЕННЯ, ОБЛІКУ, ВИКОРИСТАННЯ СПЕЦІАЛЬНО ВИЗНАЧЕННИХ ПРЕДМЕТІВ, МАТЕРІАЛІВ І РЕЧОВИН, А ТАКОЖ ВІДКРИТТЯ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ ОКРЕМИХ ПІДПРИЄМСТВ, МАЙСТЕРЕНЬ І ЛАБОРАТОРІЙ З МЕТОЮ ОХОРОНИ ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ ТА БЕЗПЕКИ ГРОМАДЯН"[6].
Розглянувши це поняття більш детально можна визначити семиступеневу побудову інституції дозвільної системи.
1. Державою законодавче встановлюється певний перелік: предметів, матеріалів, речовин. 2 які в порядку, врегульованому: нормами адміністративного права, технічними нормами. 3 з попереднього дозволу та під контролем компетентних органів державного управління: міністерств, комітетів, департаментів. 4 здійснюють обмежений обіг: виготовляються, ремонтуються, реалізуються - набуваються, транспортуються, зберігаються, облічуються, використовуються, вилучаються, знищуються. 5 на певних призначених для цього об'єктах : підприємствах, майстернях, лабораторіях тощо, 6 за умов дотримання на цих об'єктах певного порядку: відкриття, функціонування, охорони. 7 з метою забезпечення: громадської безпеки, державної безпеки, екологічної безпеки, безпеки громадян.
До органів державного управління (суб'єктів), компетенцією яких є адміністративна діяльність у сфері дозвільної системи належать:
Міністерство внутрішніх справ України; Міністерство охорони здоров'я України; Міністерство екологічної безпеки України; Державний комітет України по нагляду за охороною праці (Держнаглядохоронпраці); Державний комітет України по гідрометеорології (Держкомгідромет); Державний департамент України з питань ядерної енергетики Міністерства енергетики України (Держдепартамент з питань ядерної енергетики).
До виключної компетенції кожного з вказаних суб'єктів віднесені відповідні види майна та певне коло об'єктів де це майно в рамках дозвільної системи здійснює обіг.
Міністерство внутрішніх справ: вогнепальна зброя: газова зброя; холодна зброя; печатки і штампи; бойові припаси, окремі вузли та запчастинидо вказаних видів зброї; сховища склади і бази, де вони зберігаються; стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди; підприємства і майстерні по виготовленню і ремонті вогнепальної, газової та холодної зброї; магазини, у яких здійснюється продажів зброї та бойових припасів до неї; піротехнічні майстерні; штемпельно-граверні майстерні[7].
Міністерство внутрішніх справ разом з Державним комітетом України по нагляду за охороною праці: вибухові матеріали; сховища, склади і бази де вони зберігаються.
Міністерство охорони здоров'я: наркотичні засоби; збудники інфекційних захворювань 1 - II групи патогенності; сховища, склади і бази, де вони зберігаються; організації, що займаються збутом наркотичних засобів; лабораторії, які проводять аналізи цих засобів і речовий, працюють із збудниками захворювань 1 - II групи патогенності і токсинами[8].
Міністерство екологічної безпеки: сильнодіючі отруйні речовини 1 - (І класу безпечності; токсини, у тому числі токсичні промислові відходи; продукти біотехнології та інші біологічні агенти; оргнізації, що їх виготовляють, використовують, займаються збутом, зберіганням та утилізацією[9].
Держдепартамент з питань ядерної енергетики: радіоактивні речовини; сховища, де вони зберігаються; постійні місця поховання радіоактивних відходів (спеціальні комбінати)[10].
Держкомгідромет: протиградніустановки; організації, що їх використовують
МВС, МОЗ, МЕБ, Держнаглядохоронпраці, Держкомгідромет та Держдепартамент з питань ядерної енергетики в сфері дозвільної системи держави мають наступні повноваження : визначення порядку обігу предметів, матеріалів та речовин на які поширена їх компетенція; визначення вимог до технічного обладнання об'єктів дозвільної системи та порядку їх відкриття; участь у відкритті та видача дозволів на функціонування об'єктів дозвільної системи; видача дозволів (ліцензій) на здійснення дій, що складають обіг майна в сфері дозвільною системи; періодичний контроль за функціонуванням об'єктів дозвільної системи; виявлення та припинення порушень правил дозвільної системи; призупинення або припинення діяльності об'єктів, анулювання дозволів на відповідні види дій, що складають обіг певних видів майна; встановлення порядку знищення та власне знищення предметів, матеріалів та речовин на які поширюється дозвільна система. Рішення вказаних суб'єктів державної впади у визначених чинним законодавством питаннях діяльності дозвільної системи е обов'язковими для центральних і місцевих органів державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, а також для фізичних осіб.
Поряд з суб'єктами правовідносин що складаються в сфері дозвільної системи, іншою стороною цих правовідносин є учасники, до яких належать: юридичні особи державної форми власності; міністерства; інші центральні органи державної виконавчої влади; підприємства, установи, організації, господарські об'єднання; юридичні особи недержавної форми власності:
громадські об'єднання; юридичні особи інших держав; міжнародні організації; фізичні особи; громадяни України; іноземці.
Учасники правовідносин у сфері дозвільної системи мають право у встановленому порядку виробляти (ремонтувати), набувати, транспортувати, використовувати, носити, зберігати предмети, матеріали і речовини, відкривати та експлуатувати підприємства, майстерні та лабораторії, на які поширюється дозвільна система. Вони повинні забезпечувати їх належні облік, охорону і правильне використання в господарській та іншій діяльності.
1.2 Поняття, ознаки, генеза, правова характеристика окремих обєктів дозвільної системи (зброї).
1.2.1. Вогнепальна зброя.
Стрілецька зброя є одним з видів вогнепальної зброї. Яка виникла приблизно тисячу років тому на основі використання пороху.Стрілецькій зброї передували різні види невогнепалної зброї. Метання застосовувалося ще первісною людиною, кидавшою рукою каміння, палиці та інші предмети.
Прагнення збільшити дальність метання привела в подальшому до використання пращі. Спчатку праща виявляла собою палицю з розщеленою на кінці де розташовувався камінь. Пізніше палиця була замінена жгутовою або ременною петлею з розширенням у середній частині для розташування каменю. Завдяки збільшенню розмаху палиці або мотузки камiнь отримував більшу початкову швидкість та летів далі, ніж при кидані безпосередньо

 
 

Цікаве

Загрузка...