WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

типу, виготовлена в сучасних умовах спеціально для виставок (експонування) в одиничних екземплярах та малих партіях[50].
Вихолощена зброя, до яокї належить зброя армійських зразків, спеціально пристосована до стрільби холостими зарядами, з якої не можливо зробити постріл бойовим зарядом[51].
Учбова вогнепальна зброя, до якої належить нарізна зброя армійських разків (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни, автомати і кулемети тощо), мисливська вогнепальна зброя приведена на заводах-виготовлювачах чи в майстернях з ремонту зброї до стану, що виключає можливість здійснення пострілу без спеціальних ремонтних робіт[52].
Спортивна вогнепальна зброя, до якої належать спортивні пістолети,
револьвери, гвинтівки, які виробником передбачені для використання в спортивних цілях, а також гладкоствольні рушниці[53].
Мисливська вогнепальна збряї, до якої належать мисливські карабіни,
гладкоствольні рушниці, гладкоствольні рушниці із свердловиною "парадокс" з нарізами 100 - 140 мм на початку або в кінці стовбура, мисливські рушниці з свердловиною "сюпра", комбіновані рушниці, що мають нарівні з гладкими і нарізні стволи, та мисливські малокаліберні гвинтівки. Довжина стволів гладкоствольних рушниць повинна буту не менше 450 мм, а загальна довжина зброї не менше 800 мм[54].
Пневматична зброя, до якої належать пістолети, револьвери, гвинтівки
калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, у яких снаряд (куля) доводитися в рух за рахунок стиснутих газів[55].
Холодна зброя, до якої належать пристрої та предмети, конструктивно
призначені для ураження живої чи іншої цілі за допомогою м'язової сили людини чи механічного прибудую (може бути холодною ручною та холодною метальною)[56].
Крім визначення зброї в цьому Наказі також дається поняття бойових припасів, які також підпадають до сфери державного регулювання, це патрони до нарізної нарізної вогнепальної зброї різних калібрів, а також зарядженні патрони для гладкоствольних мисливських рушниць, мисливський порох і капсулі.
2.1 Придбання, носіння, зберігання, використання окремих об'єктів
дозвільної системи громадянами.
Придбати вогнепальну гладкоствольну мисливську зброю можуть
громадяни які досягли 21-річного віку; вогнепальну мисливську нарізну зброю громадяни які досягли 25-річного віку; газові пістолети, револьвери і патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії громадяни які досягли 18-річного віку; холодну зброю та пневматичну зброю калібру понад 4, 5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду громадяни які досягли 18-річного віку. Придбанню зброї передує отримання дозволу на придбання зброї, які видаються Головним управлінням адміністративної служби міліції МВС України на зберігання і носіння нагородної зброї, на нарізну зброю Управліннями (відділами) адміністративної служби міліції ГУМВС України в Криму, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях, м.Севастополі мисливську гладкоствольну, пневматичну холодну міськ-, райорганами внутрішніх справ.
Залежно від виду дозволів, що видаються, вони підписуються відповідно керівниками Міністерства внутрішніх справ України (МВС), головних управлінь МВС (ГУМВС), управлінь МВС (УМВС), Управління внутрішніх справ на транспорті (УВСТ), відділу спеціальної міліції МВС, управлінь (відділів) адміністративної служби міліції ГУМВС, УМВС, УВСТ, а в міськ-, райлінорганах начальниками та їх заступниками і скріплюються гербовою печаткою органів внутрішніх справ.
Дозволи на придбання, зберігання і носіння вогнепальної нарізної зброї громадянам України підписуються Міністром внутрішніх справ України, його першими заступниками, заступником - начальником міліції громадської безпеки, начальником Головного управління адміністративної служби міліції, начальниками ГУМВС України в Криму, м. Києві, Київській області, УМВС України в областях, м. Севастополі, а в разі їх відсутності особами, що виконують згідно із наказом їхні обов'язки, та заступниками - начальниками міліції громадської безпеки[57].
Для одержання дозволу на зберігання, придбання, користування зброєю чи її перереєстрацію власники мисливської зброї подають до відділу дозвільної системи за місцем проживання картку - заяву в якій містяця наступні відомості про заявника : ПІБ, рік та місце народження, місце проживання та місце роботи, контактні телефони. Також додаеться клопотання з відповідного мисливського товариства, сертифікат про проходження обов'язкового профілактичного наркологічного огляду, довідка про проходження вивчення матеріальної частини зброї, документ підтверджуючий сплату послуг пов'язаних є видачею дозолу, медичний висновок лікувального заставі про відсутність протипоказань, що пререшкоджають володінню зброєю. Проходження медичного обстеження на мою думку є найбільш відповідальним кроком на шляху отримання дозволу тому що право населення на придбання і зберігання зброї та користування нею передбачає відповідні критерії щодо правового тану таких осіб у суспільстві, морально-вольових якостей, а також стану здоров'я. Серед вищезгаданих критеріїв особливе місце посідає стан здоров'я особа. Чинне законодавство враховує як світовий досвід володіння населенням зброєю, так і тієї поки що незначний набуток, що його має наша держава. Запобігаючи нещасним випадкам і течемо наслідкам, що ведуть до трагедії, у розвиток положень чинного законодавства медичні установи відпрацювали певні стандарти, що стосуються стану здоров'я особа, яка володіє зброєю. Ці стандарти знайшливідображення в правових актах Міністерства охорони здоров'я України[58].
Критерії здоров'я передбачають, щоб людина була в такому стані, який не може призвести до негативних наслідків, тобто жертв, і щоб сморід міг здійснювати роботи, пов'язані з виготовленням, придбанням, обліком, зберіганням та використанням вогнепальної зброї, боєприпасів до неї та вибухових матеріалів.
Порядок проходження медичного огляду встановлюється медичним заставою, де створено спеціальні комісії. Щорічно в медичних установах видається наказ про створення таких комісій і про залучення до них фахівців.
Медичне обстеження проводитися для шкірного громадянина комісійне, і об'єктивність забезпечується саме цим. До складу комісії входять фахівці: лікар-психіатр, лікар-невропатолог, лікар-нарколог, лікар-отоларинголог, лікар-окуліст, медреєстратор; секретар. У разі необхідності детальніше обстежити особу, яка бажає володіти зброєю, чи того, хто володіє зброєю і проходити перереєстрацію на право володіння і користування зброєю, комісія може залучити до своєї роботи фахівця будь-якого профілю[59]. Такі комісії під час обстеження не тільки фіксують стан здоров'я особа, а й з'ясовують граничний рівень її поведінки в майбутньому. Для цього вони, (комісії) використовують спеціальні тести.
Висновок про відмову особі в дозволі на доступ до зброї за станом здоров'я на руки не видається, а пересилається в ту дозвільну систему, яка бачила направлення на комісію для отримання медичного висновку.

 
 

Цікаве

Загрузка...