WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

будуть розглянуті нижче[42].
У залежності від концентрації активної речовини і ступеня його очищення, балон може містити рідину або безбарвну, або кольори від жовтуватого до коричневого. У якості речовини - пропеллента для створення підвищеного тиску в балоні звичайно використовуються "Фреон - 11"
(СС1 ЗF) і "Фреон - 12" (СС1 2 f2).
До складу сумішей деяких моделей балонів, як правило, що перебувають на озброєнні органів охорони правопорядку, входять різні масляні добавки рослинного або мінерального походження, що поліпшують взаємодію з поверхнею і сповільнюють процесом випару крапель аерозоля.
Балони деяких моделей мають захисні пристрої, що виключають випадкові натискання на розпилюючу голівку, пристрої, що полегшують носіння в кишені або на поясі (у виді затисків, використовуваних в автоматичних ручках), різні ланцюжки або тісьму, що надівають на палець або зап'ястя і перешкоджають вибивання або випадання їх із руки. На поверхні балонів фабричного виготовлення майже завжди вказуються торгова марка, інструкція з експлуатації, тип ОВРД і його відсотковий зміст.
На корпусах деяких моделей нанесені шкали, по яких при опусканні балона в судину з водою можна визначити ступінь його заповнення. Деякі фірми-виготовлювачі поміщають балон у пластмасовий корпус, що має форму, зручну, щоб тримати в руці.
Для спорядження аерозольних балонів використовуються різні ОВРД дратівної дії або природні з'єднання, що володіють сльозоточивим ефектом. З речовин першої групи найбільше поширені ПРО - хлорбензилиденмалонитрил і хлорацетофенон (ХАФ). Більш широко поширена назва цих речовин відповідно до західної військової термінології - відповідно С5 і СП[43].
У чистому виді ці речовини являють собою білі кристали з різким, характерним запахом. Мають дуже сильним дратівним і лакриматорну дію. При отруєнні ними з'являються сильне печіння і біль в очах, рясна сльозотеча, можуть уражатися слизуваті тканини - носоглотка, верхні дихальні шляхи, легени. Досить високі концентрації цих речовин (порядку 103 мг/л) можуть викликати тимчасову втрату зору, утруднення подиху. При великих концентраціях можливі і більш важкі поразки. При влученні С8 і СN на шкіру можуть з'явитися почервоніння, пухирі. У випадку влучення зазначених ОВРД на шкіру, в очі рекомендується промивання великою кількістю води, але навіть у цьому випадку сверблячка і печіння можуть зберігатися протягом декількох годин.
Крім того, останнім часом усі більш широко застосовується речовина дибензоксазепин (С У), що володіє ще більшою ефективністю.
Іншим, широко застосовуваним у виготовленні засобів індивідуального захисту речовиною, є капсаицин. що виділяється у виді капеаицинового олії з червоного або зеленого перцю. Капсаицин, через своєю низкою летучості, не має запаху, має колір або жовтогарячий, або яскраво-червоний. Дана речовина не відноситься до розряду ОВРД, а є нервовим газом (нейротоксином). При влученні на слизувату, шкіру людини, капсаицин впливає на нервові закінчення, викликаючи фізичний біль. Аналогічний вплив на організм людини робить і інше з'єднання - аллилизотиоцианат (летучий компонент, гірчиці)[44].
Однак, застосування їх проти агресивно настроєного собаки неефективно. Для оборони від недружелюбно настроєних "менших братів" випускаються спеціальні аэрозольные балони, у якості активного початку інші речовини містять, що капсаицин і, (наприклад, модель "Антидог", "Скорпіон").
Випливає також пам'ятати, що алкогольне і наркотичне сп'яніння набагато підвищує поріг болючої чутливості.
Проблеми при виборі газового пістолета або револьвера виникають на етапі з'ясування, що ж у патроні: сльозоточивий (С8 СШ) або нервово-паралітичний газ. Суть у тому, що нервово-паралітичний газ є засобом смертельної дії. Встановлення факту його перебування в патронах, який заряджений пістолет (револьвер), приводить до кримінальної відповідальності по ст. 229 ч. 2 KК України ("незаконне виготовлення, придбання, збереження, перевезення або зут сильнодіючих і отруйних речовин"; позбавлення волі до 3 років)[45]. Як показує практика, газовий патрон можна зарядити будь-якою отруйною речовиною. У той же час промислове виробництво патронів із "паралітиком" у усьому світі ведеться тільки по спецзаказам (як правило, від державних відомств) і невеликими партіями. Ця проблема актуальна і для балончиків.
У СНД ажіотажний попит на газові пістолети і револьвери, мабуть, збережеться принаймні до моменту прийняття Закону про зброю, але лише в тому випадку, якщо закон легалізує користування вогнепальною зброєю. Якщо цього не відбудеться, газова зброя стане ще популярніше[46].
З споживчої точки зору наявні на ринку СНД газові пістолети і револьвери можна розділити на наступні категорії:
1. Високоякісна дорога важка зброя, що представляє інтерес для заможних панів, що піклуються про власну безпеку, але не бажають зв'язуватися з бойовою зброєю.
Зброя, застосовувана для стрілянини газовими патронами, як правило, є точними копіями вже наявного нарізної короткоствольної вогнепальної зброї
У більшості випадків металеві деталі такої зброї виготовляють із тендітних металів сплавів на основа алюмінію "силуміна" і ін. Моделі, що виготовляються зі збройової сталі, коштують дорожче.
На кожній моделі зброї у відповідних місцях виштампувані номер, найменування моделі, калібр, інші маркіровочні позначення.
Пістолети і револьвери, застосовувані для стрілянини газовими патронами, є автоматичною зброєю їхня конструктивна схема практично не чим не відрізняється від схеми пристрою пістолетів і револьверів військових зразків. Основною відмітною деталлю є наявність усередині каналу стовбура ставиться перемичка довжиноювід 10 до 30 мм. Перешкоджають розсверлюванню каналу ствола у випадку переробки зброї під боєприпаси, а також наявність у районі дулового зрізу ствола внутрішньої різби довжиною до 10 мм для приєднання спеціальної циліндричної насадки призначеної для відстрілу сигнальних ракет. У місці приєднання до стовбура насадка має наскрізний отвір діаметром 2 мм, а потім розширюється до 15 мм[47].
2 ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПРИДБАННЯ, НОСІННЯ,
ЗБЕРІАННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ, РЕАЛІЗАЦІЯ ОКРЕМИХ ОБ'ЄКТІВ
ДОЗВІЛЬНОЇ СИСТЕМИ.
Потрібно зазначити, які саме за предмети законодавець охоплює поняттям "ЗБРОЯ". Для цого нам потрібно звернутися до Наказу МВС України від 21 серпня 1998 р. № 622 у якому ця класифікація, на мій погляд, дана досить точно, а саме :
Вогнепальна зброя, до якої відноситься зброя в якій снаряд (куля, шрот тощо) приводиться у рух миттєвим звільненням хімічної енергії заряду (пороху або іншої пальної суміші)[48].
Бойовоа нарізна вогнепальна зброя до якої належить зброя армійських
зразків або виготовлена за спеціальними замовленнями (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни, автомати, кулемети тощо)[49].
Несучасна стрілецька зброя, до якої належить вогнепальна і холодна зброя, яка знята з озброєння сучасних армії та виробництва, або та, що існує в одиничних екземплярах та малих партіях, а також зброя зазначеного вище

 
 

Цікаве

Загрузка...