WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

Поняття та завдання дозвільної системи а Україні - Дипломна робота

тривкість, значні розміри клинка, наявність обмежника, діл, ребер жорсткості і т.д. Іноді кут вістря досліджуваного об'єкта може бути декілька більше 45 , але значні розміри і тривкість клинка, наявність обмежника інші ознаки дозволяють віднести його до визначеного типу холодної зброї[40].
Конструктивно-технічна характеристика неклинкової
(ударно-раздробляючої) холодної зброї.
Неклинковое ( ударно-раздробляюча) зброя більш проста у виготовленні, чим клинкова, до того ж заводським способом виготовляються лише деякі зразки його, тому в більшості випадків злочинці виготовляють його саморобним способом. У нас у країні холодна зброя , ударно-раздробляюча , заводським способом не виготовляється і практики зразки заводського виготовлення , що зустрічаються іноді в , слідчій є зброєю іноземним.
Ударно -раздробляюча зброя збільшує силу удару руки за рахунок ваги самої зброї, а в деяких випадках (кийок, кистень) і за рахунок подовження плеча при ударі; вражаючі властивості підсилюються за рахунок спеціальних виступів, наявних на деяких зразках.
Всі зразки ударно-раздробляючої зброї, мають ударну ( б'ючу) частину і пристосування для зручного і міцного утримання його в руці.
З ударно-раздробляючої зброї, порівняно часто зустрічаються в слідчій практикі кастети. Як правило, це товсті пластини з отворами для пальців руки. Ударна частина розташовується в них на остові, у якому є отвори для пальців. На ударній частині часто знаходяться виступи (зубці). Сторона кастета, зворотна ударної частини, називається упором. Звичайно кастети виготовляються з металу (латунь, мідь, алюміній, залізо, свинець і т.д.), хоча можуть зустрічатися зразки, виготовлені з кістки або важких і твердих пластмас. На кастетах заводського виготовлення є заводське маркірування. Саморобні кастети виготовляються шляхом литья, частіше з легкоплавких металів, або випилюванням із заліза, кістки, пластмас.
Надолонники являють собою металеві пластини з пристосуванням для кріплення на долоні або кісті руки. Крім частини, що б'є, вони мають ремінь або тасьму. За формою бувають різні: круглі, овальні, прямокутні і т.д. На ударній поверхні можуть бути зубці. Виготовляються надолонники зі свинцю, залоза, міді шляхом литья або випилювання.
Кийки виготовляються з дерева або гуми і являють собою круглий стержень диаметром до декількох сантиметрів і довжиною декілька десятків сантиметрів. На однім кінці робиться петля для надіванння на кість руки. Протилежний ударний кінець може бути стовщений.
Саморобні кийки часто виготовляються зі шланга. Внутрішня частина такого кийка може заливатися свинцем. Іноді на ударному кінці для збільшення сили удару зміцнюється металевий наконечник.
Перначі являють собою круглий стрижень із металевим наконечником, що має ребра ("ручки"). Різновидом пернача є шестопер - пернач із шістьма ручками. У слідчій практиці вони зустрічаються дуже рідко.
Булави виготовляються у виді круглого стержня з наконечником, що має шароподібну форму. На поверхні, що б'є, робляться шипи, що збільшують руйнівну силу удару. Булави виготовляються з металу шляхом литья або виточування. Іноді вони робляться з дерева. По зовнішньому вигляду така булава нагадує кийок із стовщеним кінцем і відрізняється від неї шипами, укріпленими на частині, що б'є. Шипи в цьому випадку робляться з цвяхів або металевих стрижнів, що набиваються на стовщену частину.
Кистені являють собою ударний вантаж, закріплений на гнучкому або жорсткому підвісі, що з'єднує вантаж із рукоятью. На рукояткі для зручності утримання кистеня в руці буває петля, що вдягається на кість. У слідчій практикі можуть зустрічатися кистені заводського виготовлення. Це поліцейські кистен, виготовлені за кордоном. Вони перебувають із висувного пружинного стержня з вантажем на кінці і рукоятки з петлею. Рукоятка виконує і роль корпуса, у який закріплюється сержень.
Саморобні кистені виготовляються з підручних матеріалів. У якості вантажу можуть використовуватися гирьки, гайки або спеціально виготовлені металеві кулі. У якості підвісів використовуються ремні, шматки дроту, велосипедних ланцюгів.
Рукавички металеві виготовляються злочинцями саморобним способом виплавленому зі свинцю й іншого легкоплавкого металу або їхнього сплаву. Як правило, мають значну вагу.
1.2.3.Спеціальні засоби самооборони, споряджені речовинами
сльозоточивої і дратівної дії.
В даний час у зв'язку з погіршенням економічної ситуації на Україні і ростом злочинності і збільшенням числа насильницьких злочинів усі більш актуальної стає самооборона від протиправних зазіхань. Мабуть найефективнішим засобом самооборони є зброя, але оскільки закон виключає велику частину громадян із числа потенційних власників короткоствольної напівавтоматичної вогнепальної зброї (пістолетів і револьверів), в цій ситуації на перше місце виходять засоби самооборони споряджені речовинами сльозоточивої і дратівної дії. Основним критерієм запропонованим до них є "короткочасне виведення нападаючого з ладу" без яких або серйозних наслідків для нападаючого, а вже тим більше не повинні викликати летального виходу, тяжких тілесних ушкоджень, або необоротних змін в організмі людини. Варто відразу обмовитися, що результат впливу засобів індивідуального захисту на організм людини залежить від багатьох чинників і далеко не завжди може бути настільки "гуманним", наскільки його представляють фірми-виготовлювачі при рекламуванні своєї продукції. Найбільше широке поширення в якості засобів індивідуального захисту одержали отруйні речовини дратівної дії (ОВРД) і, рідше - природні з'єднання, що володіють лакриматорным ефектом. Треба сказати, що токсикологи не відносять ОВРД до групи бойових отруйних речовин, а через їхні специфічні властивості виділяють у самостійну групу, іменовану наЗаході "поліцаї ОВ-гази". Дані речовини при контакті зі шкірою людини, слизуватої око, носоглотки, верхніх дихальних шляхів викликають гострі болючі відчуття, рясне сльозотеча, що паралізує або знижуючий значно боєздатність людини ефект.
ОВРД, як правило, використовуються у виді аэрозольних балонів і боєприпасів до ручної зброї, що прийнято останнім часом називати "газовими пістолетами", хоча коректність такої назви викликає сумнів, оскільки активна речовина, використовувана в даних боєприпасах, не є газом [41] .
Крім того, на озброєнні органів охорони правопорядку багатьох країн знаходяться гранаты, споряджені ОВРД (як ручні, так і призначені для відстрілу зі спеціальних пристроїв), димові шашки, боєприпасы до спеціальних карабінів, спеціальні стаціонарні установки і водометні пушки, у яких використовуються розчини ОВРД.
Найбільше поширеними, у силу своєї відносної дешевини, простоти конструкції, ефективності і багато разовості застосування, є аерозольні балони, що містять у своєму складі ОВРД.
Аерозольний балон являє собою алюмінієвий контейнер ємністю, як правило, від 20 до 75 мл, заповнений сумішшю якогось розчинника (їм можуть бути спирт, бензол, ацетон, хлорорганика, кетоны) і активної речовини, або ОВРД класифікація і властивості яких

 
 

Цікаве

Загрузка...