WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності - Курсова робота

Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності - Курсова робота

(ст..48КК);
5. у зв'язку із закінченням строків давності (ст..49КК)
6. на підставі закону про амністію або акта помилування (ч.2 ст. 44 КК);
у зв'язку із застосуванням до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру:
1. Неповнолітнього який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо його виправлення можливе без застосування покарання. У цих випадках суд застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою стаття 105 цього кодексу.
2. Примусові заходи виховного характеру , передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може настати кримінальна відповідальність, вчинила суспільне небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу.
3. У разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього примусових заходів виховного характеру ці заходи скасовуються і він притягається докримінальної відповідальності. (ст..97 КК) .[6.]
спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності, передбачені Особливою частиною КК. Класифікація передбачених у Кримінальному кодексі випадків звільнення від кримінальної відповідальності залежить від критеріїв її проведення і може бути різною. Так, за характером обов'язковості застосування звільнення від кримінальної відповідальності можна поділити на факультативні (дискреційні) та обов'язкові (імперативні).Перші характеризуються тим, що питання про їх застосування вирішується, виходячи із суб'єктивної оцінки правозастосовчого органу, який має право, проте не зобов'язаний звільнити винну у вчиненні злочину особу від кримінальної відповідальності. Факультативним належить визнавати звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею особи на поруки, у зв'язку із зміною обстановки. У зв'язку із закінченням строків давності за особливо тяжкий злочин, за який згідно із законом може бути призначення позбавлення волі, а також звільнення із застосуванням до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру.
Обов'язкові види звільнення від кримінальної відповідальності характеризуються відсутністю в уповноваженого органу права вирішувати питання про звільнення від відповідальності на власний розсуд.
Наприклад, імперативний, обов'язків для виконання характер носять норми кримінального кодексу про звільнення від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням винного з потерпілим та закінчення строків давності. Залежно від того, можна чи ні зобов'язати особу, звільнену від кримінальної відповідальності, виконати певні обов'язки після того, як відповідне рішення прийнято, випадки звільнення від кримінальної відповідальності поділяються на безумовні та умовні. Умовним є звільнення у зв'язку з передачею особи на поруки, оскільки при цьому до особи ставиться ряд вимог, а у разі їх невиконання вона притягається до кримінальної відповідальності за раніше вчинений злочин (ч.2 ст. 47 КК). Умовним є також звільнення від кримінальної відповідальності із застосуванням примусових заходів виховного характеру (ст..97 КК), адже у разі ухилення неповнолітнього, що вчинив злочин, від застосування до нього заходів останні скасовуються, а неповнолітній притягається до кримінальної відповідальності. Всі інші види звільнень від кримінальної відповідальності є безумовними у тому плані, що вони не передбачають можливість скасування прийнятого рішення про звільнення від відповідальності залежно від поведінки того, відносно кого було прийняте таке рішення.
В юридичній літературі наводяться й інші класифікації, зокрема виділяються основні і субсидіарні, суб'єктивні і об'єктивні, загальні і спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності.
Звільнення від кримінальної відповідальності регламентується Загальною та Особливою частинами Кримінального кодексу, тобто критерієм поділу видів звільнення на загальні й спеціальні виступає структура кримінального закону. Визначивши спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності, передбачені особливою частиною Кримінального Кодексу, перспективною формою деталізації, законодавець у новому Кримінальному Кодексі збільшив кількість відповідних заохочувальних приписів, їх призначення через стимулювання бажаної для суспільства пост кримінальної поведінки особи, яка вчинила закінчений злочин, добитися відвернення, усунення" або мінімізації суспільне небезпечних наслідків, отримати інформацію про вчинений злочин, необхідну для його розкриття, попередити споєння нових злочинів.
Умови звільнення від кримінальної відповідальності, які містяться в Особливій частині КК, формулюються по різному з урахуванням специфіки злочину та конкретної мети застосування такого звільнення.
Застосування передбачених Особливою частиною КК заохочувальних норм про звільнення від кримінальної відповідальності не пов'язується з . реалізацією дискреційних повноважень суду, тобто таке звільнення завжди є обов'язковим.[10.]
РОЗДІЛ 3
Звільнення від кримінальної відповідальності в наслідок закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Звільнення від кримінальної відповідальності за давністю - це проміжок визначеного законом строку, що минає з моменту вчинення злочину і до моменту призначення покарання. Ми знаємо, що основним завданням кримінального правосуддя - виконувати веління закону шляхом, як правило, осуду і покарання тих, хто порушує таке веління. Виконання цього завдання у галузі державної каральної політики приносить бажані наслідки, якщо судовий осуд і покарання злочинця настає безпосередньо за вчиненим злочином. Якщо ж покарання відокремлено від вчиненого злочину значним проміжком часу, то воно малоефективне і майже втрачає свою мету. В такому разі мета покарання, небезпека вчиненого і особи поглинаються всесильною дією часу. Покарання стає марним, тому притягнення винного до кримінальної відповідальності виключається.
Матеріально-правовою підставою застосування інституту давності в кримінальному праві вважається істотне зменшення суспільної небезпечності вчиненого злочину внаслідок того, що пройшов значний проміжок часу. Враховується також презумпція про втрату повністю або значною мірою суспільної небезпечності особи, яка тривалою законослухняною поведінкою після вчинення злочину демонструє своє

 
 

Цікаве

Загрузка...