WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності - Курсова робота

Поняття та види звільнення від кримінальної відповідальності - Курсова робота

винного не застосовується покарання , тобто особа звільняється від покарання на неї втрат і обмежень особистого, майнового та іншого характеру , передбачених кримінальним законом в якості покарання;
3) через відсутність обвинувального вироку звільнена від кримінальної відповідальності особа вважається такою, що не має судимості.
Особа, яка вчинила злочин, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках передбачених Кримінальним кодексом, а також на підставі закону України про амністію чи актапомилування. Звільнення від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених Кримінальним кодексом, здійснюється виключно судом. Порядок звільнення від кримінальної відповідальності встановлюється законом.[5.]
Звільнення від кримінальної відповідальності не свідчить про виправдання особи про визнання її невинною у вчиненні злочину.
Кримінальний кодекс, регламентуючи даний правовий інститут, виходячи із встановлення факту вчинення особою кримінального караного діяння, а тому передбачені законом підстави звільнення від кримінальної відповідальності визначаються нереабілітуючими. Відповідно до ч. З ст.7 Кримінальне процесуального Кодексу направлення кримінальної справи до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності з підстав, визначених законом, не допускається, якщо обвинувачений проти цього заперечує. У такому разі провадження у справі продовжується у звичайному порядку.
Особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялась, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.[11.]
Від кримінальної відповідальності звільняється особа, яка вчинила суспільне небезпечне діяння, що містить ознаки конкретного складу злочину, передбаченого Кримінальним Кодексом. У зв'язку з цим звільнення від кримінальної відповідальності потрібно відрізняти від тих випадків, коли склад злочину як підстава кримінальної відповідальності взагалі відсутній, що виключає кримінальну відповідальність. Зокрема, мають на увазі:
1) дія або бездіяльність, яка хоча формально і містить ознаки будь-якого діяння, передбаченого кримінальним законом, але через малозначність не становить суспільної небезпеки(ч.2 ст.2 КК). "Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Добровільна відмова при незакінченому злочині (ст.,17 КК) обставини, що виключають злочинність діяння.(ст. Зб-43 КК). Якщо особа необхідна була оборонятись, необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільне небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони. Кожна особа має право на необхідну оборону не залежно від можливості уникнення суспільне небезпечного посягання або звернутись до інших осіб чи органів владик перевищення меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 КК. Ст.118 умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця.
Ст..124 це умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця". Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб.
До обставин, що виключають злочинне діяння належить також: уявна оборона, затримання особи, що вчинила злочин, крайня необхідність, фізичний або психічний примус, виконання наказу або розпорядження, діяння пов'язане з ризиком, виконання спеціального діяння з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації..
Явною обороною визнаються дії, пов'язані із заподіянням шкоди за таких обставин, коли реального суспільне небезпечного посягання не було, і особа, і особа не правильно оцінюючи дії потерпілого лише помилково припускала наявність такого посягання, (ст..З7 КК).[2.]
РОЗДІЛ 2
Види звільнення від кримінальної відповідальності
Кримінальним Кодексом передбачено такі види звільнення від кримінальної відповідальності:
1. У зв'язку з дійовим каяттям: "Особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду". ( ст..45 КК);
2. у зв'язку з примиренням винного з потерпілим: "Особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду". ( ст.. 46 КК);
3. у зв'язку з передачею особи на поруки:
а) Особу, яка вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялась, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
б) У разі порушення умов передачі на поруки особа притягається до кримінальної відповідальності за вчинений нею злочин", (ст.,47 КК).
4. у зв'язку із зміною обстановки особу яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розслідування або розгляду справи в суді в наслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільне небезпечною.

 
 

Цікаве

Загрузка...