WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття, сутність та загальні правила слідчого огляду (пошукова робота) - Реферат

Поняття, сутність та загальні правила слідчого огляду (пошукова робота) - Реферат

доказом. Тому слідчий, доступними йому засобами вирішує питання про його істинність, вивчає, як уже говорилося вище, форму і зміст документа, підпису, відбитки печаток і штампів. Документ, як такий може до справи не прилучатися (наприклад, бухгалтерська книга, у якій є тільки один запис який цікавить слідчого і маєособливе значення для справи).
У протоколі огляду документа вказується; найменування документа; номер і дата видачі документа, на яке ім'я виданий документ;
розміри документа і характер його країв; вид паперу по щільності, кольору;
14
спосіб виготовлення бланка (типографським способом або від руки);
вид і колір барвника, яким виконаний текст;
характер і розташування підписів;
характер і розташування відбитків, печаток; штампів;
плями, складки, розриви, отвори на документі. У ході огляду використовуються необхідні технічні засоби, допомога фахівців. У будь-якому випадку документ фотографується. Документи - речові докази необхідно прилучити до справи. При цьому їх не можна підшивати, робити на них якісь позначки, додаткові перегини. Звичайно документ вкладається в конверт, декілька більший по розміру, що своєю вільною частиною підшивається в справу.
Ос.іяд помешкань і ділянок місцевості, що не є місцем злочину.
Зазначений вид огляду проводиться тоді, коли в ході огляду не передбачається виявити які-небудь сліди скоєною злочину, але в той же час шляхом огляду можна установити обставини, шо мають доказове значення. Наприклад : потерпіла в справі про зґвалтування заявляє, шо вона не знає адреси і не зможе показати будинок і квартиру, де було скоєно злочин, але може докладно описати обстановку квартири, а підозрюваний стверджує, шо вона в його квартирі ніколи не була.
Якщо в ході огляду з'ясовується, що потерпіла точно описала обстановку, назвала такі деталі, про які вона могла дізнатися тільки побувши в квартирі, це, безсумнівно, є серйозним доказом у справі.
Для виявлення або підтвердження визначених фактів оглядаються різні помешкання, у тому числі і житлові помешкання, це насамперед: підсобні будівлі (сарай, комора, підвал і ін.); торгові, службові і спеціальні помешкання (такі як купе в залізничному вагоні, каюти й інші помешкання морських, річкових судів, літаків);
промислові й адміністративні будинки.
15
Про значення даного виду слідчого огляду дає уявлення такий приклад.
При розслідуванні кримінальної справи про розкрадання майна матеріально відповідальна особа заявила, що відсутні товари були списані як зіпсовані, а потім знищені- неподалік від складського помешкання в спеціально відведеному місці. Слідчий зробив огляд цього місця, у процесі чого установив відсутність яких-небудь слідів знищення товарів, шо дозволило викрити обвинувачуваного в неправдивих свідченнях.
Об'єктами даного виду огляду можуть бути складські, торгові, виробничі і житлові помешкання, місця збереження цінностей, різні ділянки місцевості (наприклад, місце зустрічі співучасників). Робиться він по правилах огляду місця події.
Приводиться ще один приклад огляду житлового помешкання. Була порушена кримінальна справа по хабарю. У процесі розслідування кримінальної справи виникнула необхідність зробити огляд квартири, де хабародавець зустрічався з хабароотримувачем і вів з ним переговори. Хабароотримувач категорично заперечив факт відвідання його квартири хабародавцем, хоча останній докладним способом описує розташування його квартири, у деталях описує домашню обстановку, що де лежить. Все вищесказане було перевірено шляхом огляду квартири і тільки після цього хабароотримувач дав відверті свідчення.
Або ще один приклад.
На одному із продовольчих складів, під яким була розташована котельна, була виявлена недостача товарно-матеріальних цінностей у зв'язку з чим було порушена кримінальна справа органом дізнання. Прийнявши кримінальну справу, слідчий допитав матеріально-відповідальну особу, яка пояснила, що недостача виникнула внаслідок "усихання" ковбасних виробів. Після цього слідчий провів експеримент і доводи комірника цілком підтвердилися, у зв'язку з чим кримінальна справа була закрита за відсутністю складу злочину.
^. Слідчі огляди за часом.
16
Слідчі огляди за часом розрізняються на початковий огляд місця події і повторний огляд місця події.
Початковий огляд робиться слідчим уперше, тобто це перший огляд конкретного об'єкта. Місце події ще не піддавалося огляду ні органами попереднього слідства, ні органами дізнання (хоча обстановка могла вже зазнати тих або інших змін). Різного роду огляди адміністрацією, представниками відомчих інспекцій не змінюють природи початкового огляду, оскільки під ним розуміється слідчий огляд. Місце події оглядається цілком, у всіх деталях.
З пізнавальних позицій первинний огляд, як найбільше наближений до моменту виникнення різних змін на матеріальній обстановці, виходить, до розслідуваної події, більш багатий по утриманню інформацією, чим повторний.
Повторний огляд - це наступний огляд об'єкта, що раніше вже піддавався слідчому огляду. При повторному, як і при початковому огляді, об'єкт досліджується цілком, разом із усіма виявленими на ньому слідами (у тактичному відношенні повторний огляд істотних особливостей не має).
Повторні огляди, навіть проведені через великі проміжки часу, іноді дозволяли виявити цінні фактичні дані. Якшо первинний огляд зроблений недбало, необхідно виконати його повторно. Сказане не означає, що можна проводити поверхнево первинний огляд, надіючись, що повторним оглядом будуть заповнені всі недогляди. Як правило, недоліки первинного огляду неможливо поновити, особливо коли вони допущені в ході огляду місця події, зовнішнього огляду трупа, освідування.
Е. Слідчі огляди за об'ємому.
Слідчі огляди по об'єму розрізняються на основний огляд місця події і додатковий огляд місця події. Що стосується основного (початкового) огляду місця події, то ми на ньому докладно зупинялися вище, повторюватися, думаю, недоцільно.
Додатковий огляд місця події: це огляд окремих елементів об'єкта, що колись вже був оглянутий у цілому. Звичайно необхідність у додатковому огляді виникає, коли якісь ділянки місця події, сліди або речові докази при основному
17
(початковому) огляді залишилися недослідженими або були досліджені недостатньо повно, однак у цілому початковий огляд був проведений на належному рівні і проводити повторний огляд недоцільно.
З іншої сторони при додатковому огляді слідчий може мати справу з об'єктами, що раніше не оглядались, тобто стосовно них даний огляд буде початковим. При цьому необхідність в огляді всього місця події виникає в тих випадках, коли при початковому огляді більшість об'єктів, що визначають загальну картину місця події, слідчим оглянуто не було.
При додатковому огляді в залежності від кількості і стану об'єктів можуть

 
 

Цікаве

Загрузка...