WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття, сутність та загальні правила слідчого огляду (пошукова робота) - Реферат

Поняття, сутність та загальні правила слідчого огляду (пошукова робота) - Реферат


Пошукова робота
Поняття, сутність та загальні правила слідчого огляду
План
1. Поняття сутність та загальні правила слідчого огляду: А. загальні положення процесуального характеру слідчого
огляду; В. загальні положення тактики слідчого огляду;
2. Класифікація видів слідчих оглядів : А. слідчі огляди за об'єктом; В. слідчі огляди за часом ; С. слідчі огляди за об'ємом;
3. Стадії огляду місця події :
А. підготовча стадія огляду місця події ; В. робоча стадія огляду місця події ; С. заключна стадія огляду місця події; О. версії під час огляду місця події;
Самостійна робота:
1. Техніко-криміналістичні прийоми і засоби застосовані при огляді місця події. Фіксація результатів огляду.
2. Освідування (огляд живих людей ).
3. Тактичні прийоми огляду трупа.
4. Ексгумація трупа.
1. ПОНЯТТЯ СУТНІСТЬ ТА ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА
СЛІДЧОГО ОГЛЯДУ
Слідчий огляд - одна з нйбільш розповсюджених слідчих дій. Це - основний спосіб безпосереднього сприймання слідчим різних об'єктів які відносяться до справи. Слідчий огляд являє собою безпосереднє виявлення та дослідження об'єктів які мають значення для кримінальної справи, їх ознак, властивостей та стану.
Огляд - самостійна слідча дія. Сутність огляду полягає в тому що слідчий за допомогою власних почуттів переконується в існуванні та характері факторів, маючих доказове значення. При огляді слідчий не тільки спостерігає але й виконує різні заміри та обчислення, описує та відображає все те, що виявили інші учасники огляду. При слідчому огляді широко застосовуються спеціальні методи криміналістики , а саме технікокриміналістичні методи роботи з слідами і іншими речовими доказами. Значення огляду в ході слідства досить важливе. Результати огляду, особливо такого його виду , як огляд місця події , дозволяє слідчому визначити спрямованість розслідування, представити механізм розслідування події, особистості злочинця
У випадку, якщо огляд проводиться поверхнево, поспіхом чи формально, злочин як правило може бути нерозкритим.
Цілі слідчого огляду встановлює закон, ст. 190 КПК України:
І4з ціллю виявлення слідів злочину, речових доказів, встановлення обставин злочину, а також інших обставин маючих значення для справи, слідчий проводить огляд місцевості, приміщення, речей, документів".
Таким чином, визначаючи в цілому задачі слідчого огляду, можна сказати, що вони полягають в збиранні та дослідженні доказів. На базі цього слідчий висуває версії про характер подіі та іі учасників, про місце знаходження злочинця, вкраденого майна та інших об'єктів, маючих доказове значення по справі.
А. Загальні положення процесуального характеру слідчого огляду
Процесуальний порядок слідчіх оглядів та освідування передбачають ст. 190 - 195 КПК України.
Згідно з законом огляд повинен проводитись лише слідчим в присутності понятих. Слідчий має право залучити до участі в огляді відповідного спеціаліста - криміналіста, судмедексперта, інженера, товарознавця і тп.
При огляді трупа при неможливості участі судмедексперта, необхідно запросити будь - якого лікаря.
Спеціаліст - криміналіст, як учасник огляду, допомогає слідчому у виявленні, фіксації, виімці та зберіганні доказів, в фіксації результатів огляду та іх оцінці, консультує слідчого з питанні", які потребують спеціальних знань.
Крім того спеціаліст - криміналіст вивчає характер та разташування слідів, встановлює механізм іх виникнення, приймає участь у пошуках таких речових доказів, як кулі, гільзи, дріб, сліди паління.
При огляді слідчий суворо дотримується вимог законності. Не допускаються діі, які принижують гідність або небезпечні для здоров'я учасників огляду і тих осіб, інтереси яких можуть бути затронуті його проводженням; слід уникати пошкодження меблі, якщо це не викликано крайнею необхідністю.
В необхідних випадках слідчий може прийняти міри, які запобігають розголошенню результатів огляду. Хід та результати огляду повинні бути зафіксовані в установленому законом порядку.
В. Загальні положення тактики слідчого огляду
До загальних положень тактики слідчого огляду відносяться:
- своєчасний огляд;
- об'єктивність огляду;
- повнота огляду;
- активність огляду;
- методичність огляду;
послідовність огляду;
Своєчасність огляду заключається в проведенні цієї слідчої дії відразу після виникнення необхідності. Ця тактична вимога направлена на забезпечення максимального збереження об'єктів, ' впливає на ефективність та результати огляду.
Об'єктивність огляду полягає перед усім у дослідженні та фіксації всього виявленого у тому вигляді, в якому це було в дійсності. Закон вимагає описувати в протоколі огляду та освідування все в тій послідовності і в тому вигляді, в якому виявлене спостерігалось в момент огляду, для того щоб звести до мінімальної невідповідності між протоколом та результатами цієі слідчої діі. В протоколі, який відображає результати огляду, не повинні приводитись припущення та висновки слідчого. Самі оцінки, припущення - залишаються за рамками протоколу, представляючого собою тільки "відбиток" дійсності без коментарів слідчого.
Повнота огляду - це виявлення, фіксація та дослідження усіх тих фактичних данних які мають доказове значення по справі. Слідчий повинен так організовувати проведення огляду, щоб не пропустити ні однієї обставини, яка має значення для справи. Правильна організація огляду передбачає єдине керування. Це означає, що незалежно від кількості учасників завжди керує оглядом одна особа - слідчий вказівки якого обов'язкові для усіх інших. Повнота огляду означає таке його проведення яке виключає необхідність повторного огляду за мотивами недостатності перш о початкового, але бувають різні причини повторного огляду, перш за все - необхідність його проведення не повиння з'являтись через недбалість, яка допущена слідчим при попередньому огляді. Активність огляду заключається в тому, що слідчий проводить його в силу своїх службових повноважень, незалежно від впливу зацікавлених осіб, та по друге, що слідчий, застосовуючи всі заходи для виявлення слідів злочину, проявляє творчу ініціативу.
- Методичність та послідовність огляду залежить від правильної організації та плономірності проведення огляду.
Методичність - це застосування найбіль ефективних для
даних об'єктів і в даних обставинах прийомів огляду.
Послідовність - суворо встановлений порядок дії.
2. КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ СЛІДЧИХ ОГЛЯДІВ А. Слідча огляди за об'єктом; В. Слідчий огляд за часом; С. Слідчий огляд за об'ємом;
Слідчий огляд за об'єктом:
За об'єктом розпізнають слідуючі види огляду:
- огляд місця події;
- першопочатковий зовнішній огляд трупу на місці його виявленнями просто огляд трупа );
- огляд предметів та слідів;
-

 
 

Цікаве

Загрузка...