WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення - Курсова робота

Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення - Курсова робота

плинність кадрів (з нею зв'язана побутова напруженість, соціальний паразитизм і ін.); зростання нервових навантажень на людину, що волочуть збільшення стресових, конфліктних ситуацій; промисловий і транспортний травматизм; ослаблення родинних і сусідських зв'язків (так називана анонімність способу життя).
У міських умовах менш ефективними є традиційні форми соціального контролю.
Деякі негативні явища міського життя безпосередньо впливають на розвиток тих чи інших форм злочинної діяльності. Так, висока щільність населення сприяє здійсненню, наприклад, квартирних і кишенькових крадіжок, прихованню слідів злочину, дозволяє злочинцям "розчинятися " у людській масі, вести антигромадський спосіб життя.який масі, вести антигромадський спосіб життя.
Житлова проблема, дефіцит коштів життєзабезпечення безпосередньо впливають на рівень побутової злочинності. Установлено, що приблизно 70% так називаного квартирного хуліганства відбувається в комунальних житлах і гуртожитках.
Анонімність способу життя породжує в окремих осіб психологічну установку на безкарність, безвідповідальність за протиправне поводження.
Я вважаю, що радикальне і часом хворобливе реформування практично всіх сфер життя в даний час породило в містах ряд явищ, що стають серйозними криміногенними факторами. Це економічнанестабільність; поява і збільшення рівня безробіття; посилення розшарування населення за рівнем доходів; зміна на рівні державної політики ідеологічних установок у відношенні власності, засобів виробництва і психологічна неготовність багатьох людей сприймати ці зміни; дефіцит влади; прояв бюрократизму і поширення корупції в державному апараті й ін.
Іншої не менш гострою криміногенною проблемою, я вважаю проблему біженців. На сьогоднішній день їх стає усе більше і більше, і ці люди зустрічаються з великими складностями житлового і майнового характеру, із проблемами пристрою на роботу, у визначенні дітей у школу і дитячі установи, у добуванні засобів існування, установленні нормальних зв'язків з новими людьми. Багато хто з них, не справившись із труднощями, починають добувати кошту на життя протиправним шляхом, займаються злодійством, грабежами, розбоями і нерідко організують у цих цілях злочинні співтовариства. У місцевого населення все це, природно, викликає роздратування і протест: виникають сутички, бійки, що іноді переростають у масові побоїща.
Найбільш розповсюджений вид злочинності - квартирні крадіжки. Умов, що сприяють їхньому здійсненню, безліч.
Зокрема, багато городян позбавлені можливості (особливо в нових районах, де міліція часто відсутня) звістки належний нагляд за схоронністю свого майна. Цей вид крадіжок стимулює зайва довірливість, безтурботність, легковажність, що виявляються з боку окремих мешканців стосовно охорони власного майна. До числа факторів, що сприяють правопорушенням відноситься слабка технічна осначеність квартир. Крадіжкам державного і суспільного майна сприяє безгосподарність, утрати від який у багато разів перевищують утрати від злочинних зазіхань. Виправити подібне положення повинне був перехід до ринкових відносин, при яких передбачалося твердження нових виробничих відносин, зв'язаних з особистою зацікавленістю працівника в розвитку і зміцненні власності. Однак зараз ще в більшому ступені, чим у застійний період, спостерігається розкрадання державного і суспільного майна.
Багато людей одержали зараз можливість задовольняти свої потреби шляхом індивідуальної трудової діяльності. Однак недостатнє забезпечення їхньою сировиною; напівфабрикатами, паливом і іншими матеріалами служить однією з умов здійснення злочинів, зокрема сприяє корупції, розкраданням, скупці дефіцитних товарів.
З розвитком країни зростає рівень соціальних домагань людей. Це природно і нормально. Але часто ці домагання не підкріплюються необхідними в таких випадках трудовими зусиллями, а забезпечуються злочинним шляхом. Я думаю, що саме розширення кола престижних речей і послуг для частини хитливих осіб з'являється як численні спокуси, викликає прагнення володіти ними будь-якими шляхами.
Росту злочинності протистоїть діяльність правоохоронних органів. Однак у сучасних умовах, на жаль, спостерігається зниження їхньої активності, а часом бездіяльність і навіть розгубленість. Справа в тім, що в умовах демократії, економічних реформ, супроводжуваних розгулом стихійних ринкових відносин і правовим нігілізмом, їм часом важко перешикуватися, визначити свою позицію стосовно того чи іншого явища, розпізнати, які дії є правомірними, а які кримінальними.
Крім того, часиіше стали проводити мітинги, демонстрації, ходи вимагають посилених убрань міліції для забезпечення порядку, що відволікає міліцію від безпосередньої боротьби зі злочинністю.
Ніж ширше і глибше цивілізовані форми урбанізації охоплюють явища соціального життя, тим помітніше її позитивний вплив на кримінологічну обстановку. Це ключовий висновок у рішенні проблем міської злочинності. Можна сказати, що урбанізація в цілому володіє антикриміногенним, профілактичної властивостями.
З ростом міст змінюється структура населення. У ній збільшується прошарок, що має високий культурно-освітній рівень. По соціальному статусі це в основному службовці, творча інтелігенція, фахівці в різних областях діяльності - сама законослухняна частина населення.
Я думаю, що концентрація в містах найбільш прогресивних груп населення, виробничого потенціалу, матеріальних ресурсів дозволяє успішніше вирішувати проблеми, зв'язані з загальсоціальним рівнем профілактики, формувати нові зразки соціальних відносин у виробництві й у побуті. Нарешті, для більш успішного рішення профілактичних задач має значення і зосередженість у містах основних сил і коштів правоохоронних органів, здатних ефективно впливати на боротьбу зі злочинністю.
Ще мені хотілося б розглянути деякі приватні проблеми, наприклад попередження квартирних крадіжок, особливо розповсюджених у містах. Його ефективність багато в чому залежить від віктимологічної профілактики, тобто від активного залучення населення до охорони власного майна. На жаль, дане напрямок у попереджувальній роботі міліції поки що знаходиться в зародковому стані, серйозних розробок не проводиться.
Я вважаю, що варто сказати про технічну сторону зміцнення житлових приміщень. Досвід блокування квартир у цілому себе виправдує, але, на жаль, через недостатню телефонізацію квартир він не має широкого поширення.
Рішення проблем профілактики крадіжок багато в чому досягається шляхом підвищення професійного рівня співробітників.
У 80-і роки широко проводилися такі профілактичні заходи

 
 

Цікаве

Загрузка...