WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення - Курсова робота

Поняття правопорядку та суспільного порядку та їх співвідношення - Курсова робота

спосіб випадають з інституту співучасті, у зв'язку з чим злочинні співтовариства не втрачають керованості, мають виняткову життєздатність і властивістю швидкого відновлення втрат "шісток". Число кваліфікованих маргиналов зі збройних сил, правоохоронних органів і спортивних суспільств росте і деякі з них змушені йти на роботу до "мафії".
Варто підкреслити, що глибокого аналітичного обговорення протилежних позицій так і не вийшло, хоча було багато "круглих столів", семінарів і публікацій. Супротивники криміналізації організаційної діяльності, найчастіше фахівці карного права, як правило ішли від її серйозного обговорення, посилаючись на те, що організована злочинність - проблема нібито кримінологічна, а не кримінально правова.
Західні вчені об'єктивно, а не що міфологічно представляють демократію і не по газетах знаючі організовану злочинність у своїх країнах, не розділяють позиції легкого відношення до неї. Американець С. Хендельмах, наприклад, думає, що крах КПРС і СРСР зруйнував систему соціального контролю і систему карного правосуддя. Нові умови, для яких характерно практично повна відсутність законів про боротьбу з організованою злочинністю і низькою ефективністю економічної системи, стали сприятливим середовищем, як для розвитку організованої злочинності, так і злочинності взагалі.
Пошук об'єктивної статистичної і соціологічної інформації, прагматизм і здоровий глузд важко приживаються в нашій соціальній і юридичній науці. Поверхневе представлення про діючий соціально-правовий контроль, на якому тримається демократія розвитих країн, нездатність виконавчої і судової влади заснувати і підтримувати правовий порядок сприяли утворенню в нашій країні дійсно безпрецедентної підприємницької діяльності". У ній інтенсивно формується нова кримінальна еліта, для якої керівництво і керування злочинним середовищем стало високо прибуткової й абсолютно безпечної, якщо не вважати внутрішніх розбирань, сферою додатка інтелектуальних і професійних здібностей.
На основі вітчизняних досліджень і світових зіставлень кримінологи почали говорити про це практично близько 10 років тому. Але, видимо, прав був Гегель, коли зробив свій смутний висновок: " Історія учить, що народи й уряди нічому не навчаються з історії". Я думаю, що нашій країні, що помилково прийняла знаходження волі за саморегульований процес, потрібно, видимо, було пройти через власну велику кров і власнийзагальнонаціональний страх, щоб почати усвідомлювати всю небезпеку державної злочинності ( так, як її давно пізнали інші країни ). Поява політичної і деякої економічної волі вона використовувала негайно у своїх інтересах.
Відомо, що останнім часом людське життя винищується в таких кількостях і так безшабашно не тільки в ставших уже "звичними" національних конфліктах, але й у побуті, бізнесі, політичних колах, що вона перестає вважатися чимось коштовним. Утрачається її унікальність, її важливе значення для суспільства. Ми звикли, переглядаючи щодня пресу, читати жахаючі своєю щоденністю зведення про злочини. Безумовно, багато злочинів змушують здригнутися від хладнокровности і жорстокості. Але при глибокому вивченні цієї проблеми з'ясовуються деякі нюанси. Звичайно, провина за конкретний злочин завжди лежить на людині, що його зробив. Він мав можливість вибору і він вибрав. Злочинець повинний бути покараний. Але є й інша провина. Це від частини вина суспільства, держави, родини, що не зуміли створити атмосферу добропорядності, поваги до людини, навчити цінувати людське життя. Родина, школа, громадськість, правоохоронні органи не прищепили цим людям необхідні навички доброти, людинолюбства, моральні принципи, які б виховали в них почуття поваги до закону і т.д. звичайно, усе це не може бути, та й не повинно бути основою для звільнення злочинця від відповідальності.
На основі розглянутого матеріалу я роблю висновок, що благополучне існування нашої країни ( а дорівнює і всього людства ) можливо тільки при дозволі проблеми злочинності. Дозвіл цієї проблеми я бачу в такім реформуванні законодавства, що дозволило б припинити корумпованість, хабарництво і тому подібні різні негативні явища, завдяки яким існування організованої злочинності стає можливим. Природним продовженням цих реформ буде зміцнення і законності і правопорядка.
Список використовуваної літератури:
1) Кручений.И. "Співвідношення прав і обов'язків людини і проблеми злочинності".//Держава і право, 1995 р., №7.
2) Іванов Н.Г. "Групова злочинність: зміст і питання законодавчого регулювання".//Держава і право, 1996 р., №9.
3) Кудрявцев В.Н. "Про правопорушення і законність".// Держава і право, 1996 р., №4.
4) Лунев В.В. " Організована злочинність в Украiнi: усвідомлення, джерела, тенденції.// Держава і право, 1996 р., №4.
5) Медведєв А.М. "Вимагання хабара".// Держава і право, 1996 р., №8.
6) Сувора Л.Б. "Проблема страти в сучасному суспільстві".// Держава і право, 1996 р., №4.
7) Шабалин В.А "Організована злочинність в Українi: погляд з Америки.// Держава і право, 1996 р., №1.
8) Кудрявцев В.Н. "Про правопонимании і законність".// Держава і право, 1994 р., №3.
9) Мальцев В.А. "Демократичні основи політичного життя суспільства".// Соціально політичний журнал, 1993 р., №7.
10) Казаченко И.Я., Миколаєва З.А. "Колізії карного і кримінально-виконавчого законодавства".// Держава і право, 1993 р., №2.
11) Портнов И.П. "Місто і злочинність".// Держава і право, 1993 р., № 2
12) ) робота доцента Київської Нацiональної Академiї МВС України, кандидата юридичних наук Л.В.Астафьева. "До питання про поняття корупції"
Виноски.
1, стор. 3 - Іванов Н.Г. "Групова злочинність: зміст і питання законодавчого регулювання".//Держава і право, 1996 р., №9.
2, стор. 10 - Казаченко И.Я., Миколаєва З.А. "Колізії карного і кримінально-виконавчого законодавства".// Держава і право, 1993 р., №2.
3, стор. 15 - Лунев В.В. " Організована злочинність в Українi: усвідомлення, джерела, тенденції.// Держава і право, 1996 р., №4.
4, стор. 17 - Кудрявцев В.Н. "Про правопонимании і законність".// Держава і право, 1994 р., №3.
5, стор. 26 - Медведєв А.М. "Вимагання хабара".// Держава і право, 1996 р., №8.
6, стор. 27 - Портнов И.П. "Місто і злочинність".// Держава і право, 1993 р., № 2.
8, стор. 40 - Кручений.И. "Співвідношення прав і обов'язків людини і проблеми злочинності".//Держава і право, 1995 р., №7.
9, стор. 42 - Мальцев В.А. "Демократичні основи політичного життя суспільства".// Соціально політичний журнал, 1993 р., №7.
11, стор. 48 - Сувора Л.Б. "Проблема страти в сучасному суспільстві".// Держава і право, 1996 р., №4.

 
 

Цікаве

Загрузка...