WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

позбавлення волі на певний строк (згідно з ч. 2 ст. 87- на строк не менше 25 років);
- повного або часткового звільнення від відбування інших, крім довічного позбавлення волі, видів основного, а також додаткового покарання;
- заміни інших, крім додаткового позбавлення волі, видів основного, а також додаткового позбавлення або його не відбутої частини більш м'яким покаранням.
Податкове законодавство нині перебуває в такому стані, що знати і виконувати його безпомилково не в змозі навіть професійні бухгалтери з великим досвідом роботи, не кажучи вже про пересічених громадян, які зайняті у малому і середньому бізнесі.
Підприємець, який створив робочі місця в умовах масового безробіття, ризикує особистими коштами і стає заручником недосконалого податкового законодавства, переважно йде у "тінь". А звідти - прямий шлях на лаву підсудних. У результаті гине підприємство, його працівників поповнюють ряди безробітних, держава не отримує прибутку у вигляді податків, калічиться доля підприємств, його сім'я… Однак слідчі органи не беруть до уваги жодних аргументів. Схема проста: є податки, є терміни їхньої сплати. Не уклався в цю схему - відповідні за статтею Кримінального кодексу.
Якщо на момент набуття чинності законом про амністію перебували справи такої категорії у продовженні слідчих органів, вони підлягають припиненню, а особи - звільненню від покарання.
Однак кримінальна справа може бути закрита в разі письмової згоди та на це обвинуваченого. В іншому разі закінчена розслідуванням справа надсилається до суду, що розглядає її і вирішує питання про можливість застосування амністії до винної особи.
Категорію осіб, стосовно яких амністія застосовуватися не буде, тобто осіб, зазначених у ст. 3 Закону України "Про застосування амністії в Україні":
а) до особливо небезпечних рецидивістів, визнаних таким вироком суду, що набрав законної сили;
б) до осіб, смертну кару яких в порядку помилування замінено на позбавлення волі;
в) до осіб, що мають дві і більше судимості за вчинення тяжких злочинів;
г) до осіб, що засуджені за вчинення тяжкого злочину і відбули менше половини призначеного вироком суду основного покарання.
Існують обмеження, зокрема, дія закону не поширюється на доходи фізичних осіб, стосовно яких порушено кримінальну справу і майно яких перебуває під арештом або підлягає конфіскації, а також ті, які передбачені Конвенцією про відмивання, пошук, арешт, та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, 1990 року ратифіковано відповідно до Закону України від 17 грудня 1997 року № 738.
В свою чергу держава запроваджує спеціальний режим спадкування легалізованих доходів із встановленням ставки податку не вищої за мінімальну ставку прибуткового податку з громадян.
Якщо амністії звичайні відбувалися досить часто, то амністія капіталу одноразове явище, і те, що вона дасть Україні поки що ніхто не скаже конкретно. Важливо сказати, що в багатьох країнах світу це явище відбувалось, але для кожної держави є своя специфіка, що зумовить певний результат подання до органів державної податкової служби декларації про такі доходи, без значення джерел їх походження.
Об'єктом легалізації виступають доходи, які одержано у будь - який проміжок часу до дати складення декларації і з яких не сплачувалися встановлені законодавством України податки, із зазначенням майна та майнових прав, у яких ці доходи розміщені.
Визначається обмежений період здійснення легалізацій, у проекти він становить 3 місяця. Таким чином Указ передбачає звільнення від передбаченої чинним законодавством відповідальності за порушення податкового законодавства, а також встановлює, що доходи, легалізовані на підставі цього закону, у майбутньому не підлягатимуть конфіскації. Також забороняється вимагати інформацію про джерела походження доходів, що легалізуються.
Висновок
Відміняючи смертну кару, не врахувавши кримінальної обстановки в країні - зробили необдуманий до кінця року, який в подальшому може вилізти боком. Орієнтуючись на Захід повторюємо в їхньому стилі акти гуманності. Але питання стоїть двояко: якщо до одних - це проявлення людяності, то для суспільства - це не гуманно, оскільки немає певних програм реабілітації людей, що входять в суспільство.
Необхідно, щоб акти амністії відповідали високому ступеню довіри до осіб, які прощаються за вчинене, а не необхідність через економічні труднощі, неспроможність тримати під вартою.
Під час амністії передбачається обов'язкове передбачення у банки України чи внесення на рахунки в них грошових коштів - доходів, що легалізується, у тому числі тих, що знаходяться за межами України.
Отже, для ефективного призначення амністії необхідно зробити комплекс завдань: працевлаштування, центри допомоги та інше, що дало б змогу безболісного входження дійсно в нове життя. Створення продуманого плану і введення його в дію, дійсно підніме Україну як державу, у якої на першому місці стоїть людина, а не безвихіддя.
Список використаних джерел
1. Конституція України
2. Кримінальний кодекс України
3. Закон України " Про амністію " від 11 травня 2000 року
4. Закон України " Про застосування амністії в Україні " від 1 жовтня 1996р.
5. Закон України Про внесення змін до Закону України " Про застосування амністії в Україні " від 18 травня 2000р. №1745-ІІІ
6. Положення "Про порядок здійснювання помилування". Указ Президента України №588/2000 від 12 квітня 2000р.
7. Відомості ВР України. - 1996р.- №48.- С.263.
8. Бойко В.Ф., Яценко С.С. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України, Юрінком. Київ 1997
9. Голина В. Правовая природа погашения и снятия судимости / Сов. Юстиция, 1972. №12 - С.18.
10. Коржанський М.Й. Кримінальне право законодавство України. Загальна частина. - Атіка, Київ 2001,- С.397.
11. Коржанський М.Й. Науковийкоментар Кримінального кодексу України. - Київ, Атака, Академія, Ельга-Н,-2001,- С. 656.
12. Коржанський М.Й. Словник кримінально-правових термінів. - Київ, 2000,- С.200.
13. Мельник М.І., Хавронюк М.І. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України. Коммен, "А.С.К.", Київ 2002р. - C.1104.
14. Стручков Н.А. Уголовно-досрочное освобождение от наказания М., 1961.- С.47.
15. Скибицкий В.В. Освобождение от уголовной ответственности и наказания Киев, 1987.- С.96.
16. Ткачевский Ю.М. Освобождение от отбывания наказания.-М.,1970.- С.237.

 
 

Цікаве

Загрузка...