WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

засуджених до довічного позбавлення волі на певний строк, виправних робіт без позбавлення волі, які відбувають покарання, - Державному департаменту України з питань виконання покарань;
" щодо осіб, які покарання не відбувають або засуджені до інших мір покарання, на позбавлення волі, про звільнення від додаткових мір покарання та осіб, судимість яких знято, - відповідними судами;
" щодо осіб, засуджених до відбування покарання у дисциплінарному батальйоні, - Міністерству оборони України.
Крім того, укази Президента України про помилування засуджених надсилаються Міністерству внутрішніх справ України для відома. Отже, органи на яких покладено виконання указів, повідомляють Адміністрацію Президента України про їх виконання, а контроль в свою чергу здійснює управління з питань помилування.
На відміну від амністії, яка не має персоніфікованого характеру, помилування стосується конкретної особи (кількох осіб).
Прийняття акта про помилування належить до компетенції глави держави. Саме Президент України здійснює помилування.
Помилування - це акт (указ) глави держави, за яким певна особа повністю або частково звільняється від покарання, або до неї застосовується більш м'яке покарання або ж з особи знімається судимість.
Акт про помилування - це акт про звільнення від покарання, що видається вищим органом державної влади відносно одного або кількох засуджених (винних у вчиненні злочину). Акт про помилування - завжди персоніфікований, тобто у ньому вказані прізвища осіб, певна особа чи кілька осіб. Ні на кого іншого цей акт не поширюється. Акт про помилування видається, як правило, за ініціативи засудженого, його родичів, або певних громадських організацій, установ чи трудових колективів. Найчастіше такі прохання про помилування подаються до вищих органів державної влади при засуджені до довічного позбавлення волі. У більшості випадків довічне позбавлення волі замінюється позбавленням волі на строк до двадцяти п'яти років.
Згідно з Положенням про порядок здійснення помилування осіб, засуджених судами України (запровадженим Указом Президента України від 31 грудня 1991 року), помилування засуджених здійснюється у вигляді заміни смертної кари позбавленням волі, повного або часткового звільнення від відбування як основного, так і додаткового покарання, заміни покарання (основного) або його не відбутої частини більш м'яким покаранням, зняття судимості.
Коло осіб, до яких може бути застосовано помилування законом не обмежено. Це можуть бути особи, засуджені до смертної кари, особливо небезпечні рецидивісти, особи засуджені за вчинення будь-яких злочинів, у тому числі тяжких.
При розгляді клопотань про помилування беруться до уваги : характер і сутність суспільної небезпечності вчиненого злочину, особи засудженого, його поведінка, ставлення до праці, участь у роботі самодіяльних організацій у місцях відбування покарання, а також інші обставини справи; думка адміністрації виправно-трудової установи або іншого органу, який відає виконанням вироку, спостережної комісії, громадських організацій і трудових колективів, а за необхідності - також думка виконавчого комітету місцевої Ради.
Особливо небезпечні рецидивісти, а також особи до яких раніше було застосовано амністію, умовно - дострокове звільнення від покарання чи заміну не відбутої частини покарання більш м'яким, умовне засудження до позбавлення волі з обов'язковим залученням до праці, відстрочку виконання вироку, якщо вони до погашення або зняття судимості вчинили умисний злочин, можуть бути помилувані тільки у виняткових випадках.
Особи, засуджені до смертної кари, можуть звернутися з клопотанням про помилування до Президента Украйни протягом семи діб з дня вручення їм копій вироків або касаційних ухвал. Якщо засуджений до смертної кари не подасть у зазначений строк клопотання про помилування або заявить про своє небажання звертатися з таким клопотанням, про це складається акт. Клопотання або акт з відповідними матеріалами надсилається Президентові не пізніше, як у триденний строк з дня прийняття клопотання від засудженого або складання акта. Виконання вироку щодо особи, засудженої до смертної кари, зупиняється до розгляду клопотання про помилування. Згідно Положення "Про порядок здійснення помилування".
Клопотання про помилування осіб, засуджених до смертної кари, або матеріали про відмову цих осіб від подачі клопотань про помилування, що надійшли до Президента України, до внесення на розгляд Комісії надсилаються до Верховного Суду України та прокуратуру України, які протягом місячного терміну подають висновки із зазначенням змісту прийняття судових рішень, обставин вчинення злочинів, даних про особу засудженого, а також свої пропозиції по суті помилування волі і більш м'якого покарання, що вносяться на розгляд Комісії. Генеральний прокурор України подає свої висновки. У клопотаннях про помилування осіб, які вчинили злочини у місцях позбавлення волі та злочини пов'язані з порушенням правил безпеки руху, та експлуатації транспорту, висновки подає міністр внутрішніх справ України, а у клопотаннях засуджених за особливо небезпечні злочини проти держави - голови Служби безпек України.
Укази Президента України про помилування або відхилення клопотання про помилування надсилається для виконання:
а ) щодо осіб, засуджених до смертної кари, - Верховному Суду України;
б ) щодо осіб засуджених до позбавлення волі, які відбувають покарання, а також про зняття судимості - Міністерству внутрішніх справ України;
в ) щодо осіб, які покарання на відбувають або засуджені до інших мір покарання не пов'язаних із позбавленням волі, та про звільнення від додаткових мір покарання - відповідним судам, а також Міністерству юстицій України для здійснення контролю.
На відміну від амністії акт помилування не розрахований на не визначену кількість випадків використання і є персоніфікованим актомодноразового застосування права щодо конкретної особи або групи індивідуально зазначених в указі Президента осіб.
Як і амністія, помилування в Кримінальному кодексі розглядається як підстава звільнення і від кримінальної відповідальності (ст. 44, 85), і від покарання (ст. 87). При цьому реальна правозастосовча практика, як правило, зорієнтована на непов'язане із звільненням від кримінальної відповідальності помилування засуджених, яке здійснюється у вигляді:
- заміни довічного позбавлення волі на

 
 

Цікаве

Загрузка...