WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

Чорнобильської катастрофи.
Зазначені особи можуть бути звільнені від покарання у вигляді позбавлення волі й від інших видів покарань за умов, що вчинені ними злочини не є тяжкими.
У разі, коли злочин тяжкий, особа що скоїла його може сподіватись на звільнення з місць позбавлення волі й від інших видів покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, за умови, що вони на момент діючого закону "Про амністію" відбули не менше половини строку покарання .
Стаття 13 Закону України "Про амністію" передбачає: рішення про застосування або про незастосування приймається судом щодо кожної особи індивідуально на підставі ретельної перевірки матеріалів особової справи та відомостей про поведінку засудженого за час відбування покарання. Засуджений викликається в судове засідання і може дати пояснення.
У разі відсутності необхідних відомостей про засудженого розгляд питання щодо застосування амністії відкладається до їх одержання.
Стаття 14 цього закону передбачає закриття кримінальної справи не допускається, якщо підсудний проти цього заперечує.
Особа, щодо якої вирішується питання про закриття справи, в свою згоду подає суду в усній чи письмовій формі з обов'язковим зазначенням цього у протоколі судового засідання.
Судом рішення про закриття кримінальної справи приймається у судовому засіданні за участю прокурора.
Амністія не поширюється на осіб:
" яких визнано за вироком суду особливо небезпечними рецидивістами;
" яким смертну кару в порядку помилування замінено на позбавлення волі або довічне позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк;
" які мають дві і більше судимості за вчинення тяжких злочинів;
" до яких застосовувалися умовне засудження або відстрочка виконання вироку чи відстрочка відбування покарання і які вчинили впродовж випробного строку або строку відстрочки виконання вироку чи строку відстрочки відбування покарання вироку;
" чи строку відстрочки відбування покарання новий злочин, якщо відбута частина покарання, призначеного за новим вироком, становить менше одного року на день набрання цим законом чинності;
" які раніше звільнялися з місць позбавлення волі умовно - достроково і знову вчинили умисний злочин впродовж не відбутої частини покарання;
" які мають неповнолітніх дітей або дітей інвалідів і вчинили злочин, що посягають на життя, здоров'я, честь, гідність чи інші охоронювані законом права та інтереси цих дітей;
" які здійснили аналогічні дії щодо своїх батьків, віком понад 70 років;
" до яких впродовж 1991-2000 років було застосовано амністію або помилування незалежного від зняття чи погашення судимості і які знову вчинили злочини;
" які не пройшли призначеного судом повного курсу примусового лікування від алкоголізму чи наркоманії або ліквідування від венеричної хвороби;
" які злісно порушують режим у період відбування покарання.
Закон передбачає й інші обмеження щодо застосування амністії, зокрема до осіб, які притягнені до кримінальної відповідальності або засуджені за бандитизм (ст. 257), контрабанду (ст. 201), захоплення заручників (ст. 147); торгівлю людьми (ст. 149) та деякі інші злочини.
В результаті амністії передбачається звільнити з місць позбавлення волі близько 33 тисяч осіб.
Існують обмеження, зокрема, дія закону не поширюється на доходи фізичних осіб, стосовно яких порушено кримінальну справу і майно яких перебуває під арештом або підлягає конфіскації, а також ті, які передбачені Конвенцією про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом.
В свою чергу держава запроваджує спеціальний режим спадкування легалізованих доходів із встановленням ставки податку не вищої за мінімальну ставку прибуткового податку з громадян.
Якщо амністії звичайні відбувалися досить часто, то амністія капіталу одноразове явище і те що вона дасть Україні поки що ніхто не скаже конкретно. Важливо сказати, що в багатьох країнах світу це явище відбувалось, але для кожної держави є своя специфіка, що зумовить певний результат.
4. Особливості та умови здійснення помилування
Нестабільність законодавчої бази та численної зміни до нового нормативного забезпечення змусять постійно слідкувати за процесами змін. У зв'язку з відміною смертної кари в Україні виникла необхідність внести зміни до порядку здійснення помилування, так 12 квітня 2000 року Указом Президента України вводиться в дію Положення про порядок здійснення помилування в Україні. Згідно з ним скасовується Положення від 31 грудня 2000 року, яке регулювало процес здійснення помилування.
Окремі нововведення визначають помилування засуджених, яке здійснюється у вигляді заміни довічного позбавлення волі на позбавлення волі на певний строк.
Право на клопотання про помилування має особа, яка: засуджена судом України і відбуває покарання в Україні, засуджена судом іноземної держави і передана для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, засуджена в Україні і передана для відбування покарання іноземній державі, якщо відповідна установа цієї держави погодилася визнати і виконати прийняте в Україні рішення про помилування; відбула покарання в Україні.
Особливістю підготовки матеріалів для розгляду клопотань про помилування та з'ясування ставлення засудженого до помилування здійснює Управління з питань помилування Адміністрації Президента України. Досить широкий спектр прав визначений цим Положенням для управління. Зокрема право витребування від суду, прокуратури, органів юстиції та інших матеріалів необхідних для розгляду клопотань про помилування, доручати їм проведення перевірок окремих питань.
У виняткових випадках, коли засуджений не перебуває під вартою, виконання вироку щодо нього може бути відстрочено до розгляду клопотання про помилування.
Клопотання про помилування, що подає засуджений через установу виконання покарань надсилається до Адміністрації Президента разом з копіями вироку, ухвали і постанови судів та інші матеріали, що мають значення до справи. Наступним кроком є розгляд цих матеріалів Комісією при Президентові України, розглянувши клопотання про помилування і матеріали Комісія вносить Президентові України пропозицію про застосування помилування.
Про помилування засудженого Президент видає Указ. Укази Президента про помилування засуджених для виконання надсилаються:
" щодо осіб,

 
 

Цікаве

Загрузка...