WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПравознавство → Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

Поняття помилування, амністії та їх наслідки - Курсова робота

слізний.
2. Умови утримання засуджених. Порівняльний
аналіз пенітенціарних систем
Проблеми утримання засуджених й досі не розв'язуються. В порівнянні з іншими країнами українська пенітенціарна система не виконує поставлений на неї комплекс завдань. Кошти, що витрачаються на обслуговування, забезпечення охорони цих закладів витрачаються по одній схемі, не враховуючи позитивних здобутків, досвіду розвинутих країн.
Так у Швеції в одній з таких установ немає: ні бетонної стіни, загорожі з колючим дротом, ні автоматників, які ходять по периметру, ніхто не носить зброї. Взагалі на 8 мільйонів населення є 59 в'язниць в середньому на 450 чоловік. 5 - 6 років тому вони були переповнені. Зараз заповнені лише на 50 - 60 відсотків. Зменшується рівень злочинності, зменшується і кількість людей, які сидять; така оцінка працівників цієї системи. Дедалі ширше застосовується нова форма покарання, яку можна назвати "електронним наручником". На руці засудженого закріплюється електричний пристрій, який не можна зняти, і якій дозволяє стежити за кожним кроком - і вдень, і вночі. Багато хто визнає за краще бути "поміченим", а не відправлятися в місця не такі вже й віддалені. Український гуманізм не в порівнянні зі шведським, для прикладу: кримінальна відповідальність передбачена з 15 років, але послабленням користуються всі, кому ще не виповнилось 21 рік. Отже, у шведських виправних установах фактично немає. Жінки становлять лише 3 - 5 відсотків від загальної кількості засуджених. У кожному з п'яти будинків - близько 69 мешканців. Це відповідає європейським нормам. Є центри зайнятості (пральня та гончарна майстерня) і дозвілля, лазарет та ізолятор. Освітні та психологічні програми для тих, хто вживає наркотики, алкоголь або має сексуальні проблеми.
Якщо у наших засуджених, скажімо, є бажання, але немає можливості, то в інших країнах система інша. Тут вони зобов'язані бути зайнятими 8 годин на день, за що і одержують 10 крон за годину (трохи більше долара) . Ніяких ви рахунків за харчування і утримання .
Дозволяється мати при собі 640 крон, які можна витратити на сигарети в кіоску чи на оплату додаткових телепрограм . П'ята частина зарплати переказується на закритий рахунок, яким можна скористатися після звільнення чи під час відпустки. Гуляти територією дозволяється три години. Камера розрахована на одну людину. О сьомій ранку її відчиняють, а о восьмій вечора - зачиняють. Тут можна побачити бібліотеку, спортзал. Транслюють кіно, показують спектаклі.
Що стосується підлітків, то яскравий приклад можна подивитися з пенітенціарної установи для підлітків у Франції, що являє собою простору будівлю, в якій проживає 13 хлопчиків віком від 15 до 17 років. З ними проводять заняття виховання 20 дорослих. Ключ від усіх кімнат лише у вихователя. Але при цьому кожна молода людина може в будь яку хвилину закритися. Вона може встати вранці, зварити собі каву, поснідати і піти на роботу, чи на навчання. Вихователь повинен лише знати куди вони пішла. Знайти роботу - проблема самого підлітка, та за необхідності йому допомагають. Тут відбивається навіть не "корекція" особи, а її "нормалізація" . Якщо юнак хоче виправлятися, нехай виправляється. Вибір за особистістю.
Аналогічна установа в Лондоні всього за 4 милі від будинку парламенту, людей в даному випадку не відривають від світу. Це і є відновлення соціальної справедливості, а утворення умов утримання є повага до гідності особи, проявляють принцип людяності. Умови утримання досить нормальні в порівнянні з нашими. Отже, за неможливості створення нормальних умов утримання наша держава знайшла вихід через прийняття акту амністії, як такого, що зменшить завантаженість на виправні установи, знизить видатки на утримання.
На жаль, про такі матеріально - побутові умови нашим співвітчизникам можна лише міряти. І це не вина співробітників виправних установ, які самі не отримують зарплату і, по суті, за тих самих умов, що й підопічні. Отож застосувати можливості й досвід Швеції, Франції та Англії просто не мають змоги . Та деякі елементи все - таки можна взяти до уваги. Найголовніше - не забувати, що покарання лише тоді буває дієвим, коли до тих, хто спіткнувся, будуть ставитися з розумінням, з бажанням допомогти вибратися з трясовини минулого, твердо стати на ноги .
Життя за колючим дротом - сам по собі важкий період. Воно ставить непрості проблеми перед суспільством різними його інституціями. Праця людей, зайнятих в пенітенціарній системі, - це також своєрідний подвиг. І як виміряти успіх на цій ниві? Можливо, лише усвідомленням, що більшість мешканців УВП, відсидівши свій строк, все одно колись вийдуть на волю. І тому так важливо зробити все можливе, щоб перебування за колючим дротом не сприяло цілковитому розриву індивіда з суспільством, сім'єю, близькими, щоб у кожного, хто спіткнувся, залишався шанс повернутися до нормального життя, перекресливши темні сторінки біографії .
3. Механізм дії амністії та її застосування в Україні
Різновидами звільнення від покарання є застосування до засуджених осіб амністії або помилування. Слово "амністія" в грецькій мові означає забуття, прощення. Амністія, як і помилування (так звана персоніфікована амністія) є актом гуманізму, милосердя і водночас довіри до осіб, до яких застосовується .
Амністія і помилування не змінюють кримінальний закон чи судове рішення. Водночас вони мають кримінально - правове значення. Загальні положення про амністію та положення про амністію та помилування знаходять відображення в окремих нормативних актах, як це має місце в Україні, або в самому Кримінальному Кодексі України.
Щодо звільнення від покарання амністія є актом вищого органу законодавчої влади або глави держави, який звільняє повністю або частково від відбування покарання певну категорію осіб, засуджених за вчинені злочини.
Відповідно до чинної Конституції України, видання акту про амністію належить до компетенції Верховної Ради України як вищого органу законодавчої влади: "Законом України оголошується амністія " (ч . 3 ст. 92 Конституції ). Зазвичай, як правило, акти про амністію видаються в зв'язку з відзначенням певних дат у житті держави і суспільства. Вони можуть бути також пов'язані з певною

 
 

Цікаве

Загрузка...